''Vagos''

Virus στο pc??

Recommended Posts

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα...Νομίζω μπήκε ιος στο pc.Το λέω αυτό επειδή κατεβάζω με torrent,μερικές προειδοποιήσεις του internet security τις έχω απορρίψει γιατί νόμιζα ότι δεν υπάρχει ιός..Έχω κάνει full scan αλλά δεν βρίσκει τίποτα! Αλλά εγώ πιστεύω ότι υπάρχει..Το λέω αυτό επειδή συγκεκριμένα στο CS Source μου κάνει ένα μικρό tick κόλλημα,ανα 5 δευτερόλεπτα! Και μου τι σπάει τρελά!! ping δεν έχω καθόλου στα 50-65 μέσω όρο..Τα fps είναι 275-300.Τι να πω? Εγώ πιστεύω ιός..Εσείς τι λέτε παιδιά??

Θα έκανα χαλαρά format αλλά έχω χίλια δυο προγράμματα και βαριέμαι να τα ξαναβάλω..Ακούω γνώμες...:boredom:

Link to comment
Share on other sites

Αν βρει τον ιό ένα από τα άλλα antivirus τι το αγόρασα εγώ αυτό??Εγώ ξέρω τόσα χρόνια ότι είναι νούμερο 1 το Norton internet security...Τι να πω...Ακούω κι άλλες γνώμες και θα αποφασίσω μετά..Σ'ευχαριστώ για την βοήθεια σου..

Link to comment
Share on other sites

το norton ηταν no1 πριν καμμια δεκαρια χρονια... Πλεον ειναι βαρυ και κακο. Κατεβασε το malware bytes καντου update και μπες με safe mode και κανε scan.

Προς πιο ειδημωνες: υπαρχει περιπτωση να ειναι εντονο φαινομενο microstuttering??βλεπω εχει 2x5970

Link to comment
Share on other sites

Το norton δεν είναι πια βαρύ..κανένα δεν βρίσκει τα πάντα και είναι λογικό..μην βάλεις 2 antivirus ταυτόχρονα..απεγκατάσταση το ένα κ μετά το άλλο..

κρίμα οι 2 5970. σε άλλο παιχνίδι στο κάνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το norton δεν είναι πια βαρύ..κανένα δεν βρίσκει τα πάντα και είναι λογικό..

Οι εκδόσεις 2009 και 2010 είναι όντως πάρα πολύ ελαφριές. Έχει βελτιωθεί πολύ το Norton σ' αυτό τον τομέα :)

2007 και 2008 είναι από τις χειρότερε που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ!

μην βάλεις 2 antivirus ταυτόχρονα...απεγκατάσταση το ένα κ μετά το άλλο...

Μπορείς κάλλιστα να εγκαταστήσεις δύο Anti-Virus (+) διάφορα άλλα AntiTrojan και Anti-Malware γενικότερα...

Δεν χρειάζεται απεγκατάσταση του προηγούμενου Anti-Virus, στις περισσότερες περιπτώσεις αρκεί να απενεργοποιήσεις την Real Time Protection ;)

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ NOD32 (+) Trojan Remover (+) Spybot Search & Destroy και είμαι πολύ ικανοποιημένος :)

Freeware:

Αρχή του Spybot S&D!

Δεν είναι free αλλά η δοκιμαστική περίοδος θα σε καλύψει πιστεύω :)

Αν όχι στείλε μου ένα p.m. ;)

Download Trojan Remover

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα format και είμαι μια χαρά τώρα!!! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!

Τώρα έχω κάποιο άλλο πρόβλημα..

Έχω έναν 2 δίσκο και τον έχω κάνει bitlocker και δεν μπορώ να τον ξεκλειδώσω για πάντα...Μόνο με τον κωδικό ξεκλειδώνει..Δεν αφαιρείτε το bitlocker τώρα?

Γιατί θέλω σε αυτόν το δίσκο να βάλω τα vista 64 ultimate για να τον έχω,για torrent και για τέτοια,και να μην την ξαναπατήσω με ιούς!

Έχει κρυπτογράφηση και δεν γίνεται εγκατάσταση,αυτό είναι το πρόβλημα..

Παρακαλώ βοήθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάντε κλικ στο μενού Έναρξη

Κάντε δεξί κλικ στο «Computer" και επιλέξτε "Άνοιγμα"

Βρείτε τη μονάδα δίσκου που θέλετε να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις για το BitLocker, και κάντε δεξί κλικ

Κοντά στην κορυφή του μενού, υπάρχει ένα «Ενεργοποίηση / Απενεργοποίηση BitLocker ...» μενού, κάντε κλικ σε αυτό.

Θα ζητήσει επιβεβαίωση

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις 2009 και 2010 είναι όντως πάρα πολύ ελαφριές. Έχει βελτιωθεί πολύ το Norton σ' αυτό τον τομέα :)

2007 και 2008 είναι από τις χειρότερε που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ!

Μπορείς κάλλιστα να εγκαταστήσεις δύο Anti-Virus (+) διάφορα άλλα AntiTrojan και Anti-Malware γενικότερα...

Δεν χρειάζεται απεγκατάσταση του προηγούμενου Anti-Virus, στις περισσότερες περιπτώσεις αρκεί να απενεργοποιήσεις την Real Time Protection ;)

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ NOD32 (+) Trojan Remover (+) Spybot Search & Destroy και είμαι πολύ ικανοποιημένος :)

Freeware:

Αρχή του Spybot S&D!

Δεν είναι free αλλά η δοκιμαστική περίοδος θα σε καλύψει πιστεύω :)

Αν όχι στείλε μου ένα p.m. ;)

Download Trojan Remover

Το σπαιμποτ ήταν κορυφή πριν μερικά χρόνια...οστώσο τώρα τα πράγματα έχουν αλλάξει..σου προτείνω να δοκιμάσεις το malware bytes

Όσο για το νορτον έχει κάνει αρκετή πρόοδο τα τελευταία 2 χρόνια αλλά δεν έχει φτάσει ακόμα τα παλιά υψηλά στάνταρ όπως παλιά....εγώ προτίνω αβιρα+ malware bytes +κομοντο φαιεργουολ:call:..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now