ipo

Τί θα θέλατε να έχει το hwbox.gr

Recommended Posts

Πρωτον το BOX μας ειναι το καλητερο.Αλλα μπορουμε να το κανουμε ακομα καλητερο.

Εγω προτεινω η παρουσιασεις να εχουν περισοτερο περιεχομενο.Πχ παρουσιαζεται ενα κουτι,μην βαζουμε μια δυο φωτο μονο και δυο λογια και αιντε ετοιμο το review,Για ενα κουτι πχ να εχουμε κιαλες λεπτομεριες οπως διαστασεις,το πως ειναι μεσα αν περνει ψυγεια κλπ αυτο ισχυει για οτιδιποτε παρουσιαζεται.

Να ειναι πιο πλουσια τα θεματα με μεγαλες και αρκετες φωτο οσο αυτες υπαρχουν βεβαια,επισης ενα θεμα να εχει περισοτερες λεπτομεριες γιαυτο που παρουσιαζει,πχ.. δινω απλα ενα παραδειγμα:η ταδε μητρικη εχει 3 pci-e θυρες 16χ,θα ηταν καλο να ξερουμε και τις διαταξεις δηλαδη

αν με 2-3 καρτες δουλευει 16χ-16χ η 8χ-8χ η 16χ-8χ-8χ κλπ.Ειναι φτωχες η παρουσιασεις,δινουν μια εντυπωση οτι ειναι να τις διαβαζει ειναι εντελος αρχαριος.Με περισοτερες λεπτομεριες οπως ανεφερα θα καταλαβουν και η ψαγμενοι και θα μαθουν και οι αρχαριοι.

Επισης ενα τεστ center θα ηταν απιστευτο!!Αλλα ισως παμε αλλου μετα...

Θέλω παραδείγματα από τα reviews που δεν αναφέρουμε αυτά. Το μόνο που συμφωνώ είναι ότι σε κανένα review κουτιού δεν έχουμε αναφέρει τι ψυγείο παίρνει, ούτε έχουμε επεκταθεί και τόσο στον τομέα της υδρόψυξης.

Δηλαδή τις παίρνουμε κατευτίαν απο το desktop ούτε imageshack ούτε τίποτε έτσι?

Κατευθείαν από desktop, δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιο πολλά news θα ήθελα σχετικά με όλα. Αλλά από τότε που μπήκαν τα παιδιά με έχουν καλύψει πάρα πολύ.

Κάνουμε κάθε δυνατή προσπάθεια με τα παιδιά και θα προσπαθήσουμε ακόμη περισσότερα ...:)

Πρωτον το BOX μας ειναι το καλητερο.Αλλα μπορουμε να το κανουμε ακομα καλητερο.

Εγω προτεινω η παρουσιασεις να εχουν περισοτερο περιεχομενο.Πχ παρουσιαζεται ενα κουτι,μην βαζουμε μια δυο φωτο μονο και δυο λογια και αιντε ετοιμο το review,Για ενα κουτι πχ να εχουμε κιαλες λεπτομεριες οπως διαστασεις,το πως ειναι μεσα αν περνει ψυγεια κλπ αυτο ισχυει για οτιδιποτε παρουσιαζεται.

Να ειναι πιο πλουσια τα θεματα με μεγαλες και αρκετες φωτο οσο αυτες υπαρχουν βεβαια,επισης ενα θεμα να εχει περισοτερες λεπτομεριες γιαυτο που παρουσιαζει,πχ.. δινω απλα ενα παραδειγμα:η ταδε μητρικη εχει 3 pci-e θυρες 16χ,θα ηταν καλο να ξερουμε και τις διαταξεις δηλαδη

αν με 2-3 καρτες δουλευει 16χ-16χ η 8χ-8χ η 16χ-8χ-8χ κλπ.Ειναι φτωχες η παρουσιασεις,δινουν μια εντυπωση οτι ειναι να τις διαβαζει ειναι εντελος αρχαριος.Με περισοτερες λεπτομεριες οπως ανεφερα θα καταλαβουν και η ψαγμενοι και θα μαθουν και οι αρχαριοι.

Επισης ενα τεστ center θα ηταν απιστευτο!!Αλλα ισως παμε αλλου μετα...

Δεν συμφωνω για τα reviews.(αν και δεν είναι ο τομέας μου είναι πολύ προσεγμένα και όμορφα. Μην σου πώ και τα ποιότικότερα που έχω διαβασει.)

Edited by DBC
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ζητησατε τι θελουμε και εγω απλα ειπα την γνωμη μου.Μην με περνετε απο τα μουτρα:(.

Για το αγαπημενο μας ΗWBOX μιλαω.

George ενα παραδειγμα εδωσα μην πιανεσαι απο εκει,αλλα το ειπες και μονος σου δεν εχουμε επεκταθει ποτε...αρα ισως ειναι καιρος:)

Αυτο που θελω να πω με αυτα τα παραδειγματα ειναι δοστε οτι δινατε μεχρι τωρα+λιγο περισοτερες πληροφοριες,πιο ψαγμενες για ψαγμενους.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να δω, channel η video review. Ξερω οτι ειναι σχετιακ δυσκολο, αλλα καμια φορα το να διαβαζεις 20 σελιδες review ειναι λιγο κουραστικο, και το αν εχεις την επιλογη να το δεις, σε 10 λεπτα, ισως ειναι καλο.

Επισης, προτεινο, να γινουν λιγο μεγαλυτερες η σελιδες των review.... νιωθω οτι το να παταω next next next σε καθε σελιδα και πολλεσ φορες με βρισκο να παταω απλα την τελευταια σελιδα, να διαβασω το summary.

Αυτα απο εμενα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι τα video review αλλά εκεί μπορείς να κάνεις μόνο τις παρουσιάσεις και όχι τόσο πολύ να δείξεις τις μετρήσεις.

Σχετικά με τις σελίδες που αναφέρεις, είναι μικρές γιατί η κάθε μία έχει το δικό της θέμα και δεν τα έχουμε όλα μαζί. Θα μπορούσαμε σε κάθε σελίδα να είχαμε απο 3 Benchmarks και η σελίδα να ήταν μεγάλη και το review πιο μαζεμένο, αλλά για λόγους ευχρηστίας δεν το έχουμε κάνει :T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα,μπορεί να σας φανεί κουφό,αλλά γιατί να μην υπάρχει ένα section για διάφορα χρήσιμα downloads, π.χ mods ή προγράμματα που δεν τα βρίσκεις εύκολα στο διαδίκτυο (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη) ?

Link to comment
Share on other sites

Video παρουσιασεις @ JC....τελος..δεν χρειαζεται τιποτε αλλο...

πρεπει να βρεις τον jc ομως... πιο ευκολα θα βρω τον νεμο στο αιγαιο, παρα τον jc. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι τα video review αλλά εκεί μπορείς να κάνεις μόνο τις παρουσιάσεις και όχι τόσο πολύ να δείξεις τις μετρήσεις.

Σχετικά με τις σελίδες που αναφέρεις, είναι μικρές γιατί η κάθε μία έχει το δικό της θέμα και δεν τα έχουμε όλα μαζί. Θα μπορούσαμε σε κάθε σελίδα να είχαμε απο 3 Benchmarks και η σελίδα να ήταν μεγάλη και το review πιο μαζεμένο, αλλά για λόγους ευχρηστίας δεν το έχουμε κάνει :T:

+1 για τις video παρουσιάσεις.

Ποτέ δεν τις βρήκα ενδιαφέρουσες, ακόμα και όταν πρόκειται για unboxing ενός super wow προϊόντος. Προτιμώ φωτογραφίες + μετρήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεο τα σπανε. Βλεπεις γωνιες που δεν μπορεις να δεις στις φωτο, να υπολογισεις το μεγεθος, να ακουσεις, κλπ κλπ . Το 90% της χρησης του youtube για μενα ειναι να δω πως φαινονται προϊοντα που θελω να παρω real life.

Αλλα οπως ειπωθηκε, ειναι κυριως παρουσιασεις και οχι reviews. Και δεν ξερω κατα ποσο ταιριαζει κ με το χαρακτηρα του box.

Καλα θα ηταν τπτ βιντεακια πιο ψαγμενα, για μονωσεις, πως κουμπωνει ενα μονοβαθμιο, πως sleevαρουμε, πως γεμιζουμε με ασφαλεια μια μπουκαλα, κλπ κλπ που ειναι καθαρα HWBOX orientated :D:D

Link to comment
Share on other sites

Why? Όταν γίνονται ένα-ένα δεν είναι πιο εύκολος ο έλεγχος αν κάτι πάει στραβά;

Παρατήρησα είναι ότι σε όλα τα προφίλ η επιλογή "Αποστολή Μηνύματος" κάτω από το όνομα του εκάστοτε χρήστη αναγράφεται ως "Αποστολή Μυνήματος". Σε όλα τα υπόλοιπα σημεία αναγράφεται κανονικά.

Μικρό το κακό θα μου πείτε, απλώς μου έκανε εντύπωση.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now