Harry2000

Conn-x TV

Recommended Posts

Καλησπερα και παλι! Σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο να βαλω την υπηρεσια conn-x tv. Θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει τα λεφτα και τον κοπο και αν το modem που δινουν ειναι της προκοπης γιατι μου ειπαν οτι πρεπει να βγαλω το δικο μου modem και να βαλω ενα δικο τους που ειναι και αποκωδικοποιητης. Παρολα αυτα δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη σε αυτα που δινει ο ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

220820101245.jpg

Pirelli τι να λεμε τωρα, τα παντα ολα!! Τεχνολογια F1, θα πιανεις τελικη με τη γραμμη σου!! :hehe:

Σοβαρα τωρα, ο φιλος που το εβαλε ειναι ευχαριστημενος, κανενα παραπονο, ουτε disconnects ουτε τπτ και απο καναλια ολα καλα αλλα με Pirelli αποκωδικοποιητη και να μην εχει στο πακετο το Motors TV?? :hehe::hehe:

edit: αυτο στη φωτο ειναι ο αποκωδικοποιητης για την tv. Για το internet θα παρεις ενα αλλο ασυρματο modem/router

Link to comment
Share on other sites

Αν βλεπεις πολυ τηλεοραση αξιζει.Με τον εξοπλισμο δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Ενα thomson ασυρματο routerακι θα σου δωσουν και αυτο που βλεπεις απο πανω.Εχει μια θυρα ethernet που ειναι μονο για αυτο το decoder πανω στο router.Για αυτο και σου ζητουν να εχεις τον εξοπλισμο τους.

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες billvent!! :D Δηλαδη εσυ σαπιζεις στην τηλεοραση ε?? :hehe:

Απο ποιοτητα εικονας εισαι ικανοποιημενος?? δηλαδη σε αλλα ethernet αλλου ρουτερ δν θα δουλεψει ο decoder?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι! Σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο να βαλω την υπηρεσια conn-x tv. Θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει τα λεφτα και τον κοπο και αν το modem που δινουν ειναι της προκοπης γιατι μου ειπαν οτι πρεπει να βγαλω το δικο μου modem και να βαλω ενα δικο τους που ειναι και αποκωδικοποιητης. Παρολα αυτα δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη σε αυτα που δινει ο ΟΤΕ.

Γενικώς ο ΟΤΕ παρέχει καλές υπηρεσίες...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα εχθές conn-x tv γιατί το θέλω στο μαγαζί και είναι πολύ καλη η εικόνα. Το μόνο παράπονο είναι ότι εκεί που έβλεπα αγώνα κολλούσε καμιά φορά και έπρεπε να αλλάξω κανάλι και καπάκια να ξαναβάλω αυτό που έβλεπα και δεν ξέρω γιατί αλλά κατά τ'άλλα είναι πολύ καλό. Ο αποκωδικοποιητής πρέπει να συνδεθεί με το μόντεμ με ένα καλώδιο δικτύου (ethernet) για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Εάν εξαιρέσεις το γεγονός ότι ο ΟΤΕ είναι ακριβούτσικος το θέμα για μένα είναι το πρόγραμμα. Η νόβα έχει θεαματικά καλύτερο πρόγραμμα και σε ταινίες και ειδικά σε αθλητικά.

Link to comment
Share on other sites

TBH και τα 2 ( Nova & Conn-X TV ) αν τα θες για ταινίες είναι μούφες.

Γιατί απλά όποιος έχει γρήγορη σύνδεση στο internet ( xDSL, Cable, Sat, etc ) μπορεί να βρεί πιο φρέσκιες ταινίες, και όποιες ταινίες θέλει πολύ μα πολύ πιο γρήγορα από ότι θα τις δεί στα 2 αυτά συνδρομητικά χαζοπακέτα.

Για τα αθλητικά πάλι, αν δεν θες απλά το ελληνικό κλωτσόσφαιρο ( τη λένε και superleague τρομάρα τους ) μπορείς με τα 60 ευρώ που ζητάνε οι απατεώνες ( Multichoice hellas aka nova ) να πάρεις 4-5 πακέτα ευρωπαϊκά να βλέπεις ότι θελήσεις και σε πραγματική HD ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now