George_o/c

MSI N480GTX Lightning: Το θηρίο κατέφθασε!

Recommended Posts

Όποιος θέλει από σας τους reviewers του hwbox my arss, ας μου στείλει P.M. να την πάρει να την κάνει review ΠΡΙΝ τη "γδύσω" και την πλαστικοποιήσω για να μπεί στο άζωτο....... :P:D

.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους :D

Έφτασε η ώρα να ελέγξει και κάποιος δικός μας αν είναι αλήθεια αυτό το "κόλπο" που λένε οι Σουηδοί για να παίξει ψηλά η κάρτα:

If those proadlizers on the back of the card get too cold, card acts the same way as it would loose a large bunch of capacitors. Then GPU power delivery is handicapped partially and the end result is what we experienced. There should be a lot less signal noise in normal aircooling situations and that way GPU can get very "clean" power in Lightning card. When proadlizers get too cold, signal noise will increase hugely, so that is what happened for us for example.

This kind of cold behaviour is not there with the reference card. With reference design you will get memory issues, but not that much power delivery issues.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους :D

Έφτασε η ώρα να ελέγξει και κάποιος δικός μας αν είναι αλήθεια αυτό το "κόλπο" που λένε οι Σουηδοί για να παίξει ψηλά η κάρτα:

Π@π@ριές λένε.........ΑΚΡΙΒΩΣ τους ΙΔΙΟΥΣ πυκνωτές έχει ΚΑΙ η EVGA Classified μητρική και "κοντράρουν" με full LN2 στους -190*C....... :)

EDIT: εγώ πιο ΠΟΛΥ επικεντρώνομαι στους τανταλίου πυκνωτές (τους πιο μικρούς) που έχει από πίσω....... ;)

.

Edited by hipro5
Link to comment
Share on other sites

Π@π@ριές λένε.........ΑΚΡΙΒΩΣ τους ΙΔΙΟΥΣ πυκνωτές έχει ΚΑΙ η EVGA Classified μητρική και "κοντράρουν" με full LN2 στους -190*C....... :)

EDIT: εγώ πιο ΠΟΛΥ επικεντρώνομαι στους τανταλίου πυκνωτές (τους πιο μικρούς) που έχει από πίσω....... ;)

.

εγω παλι θελω να σε δω να την σκιζεις ;) μαζι με ολα τα WR, γινεται;

Link to comment
Share on other sites

τουμπανο ειναι!φανταζομαι στα χερια του hipro τι θα κανει μαζι με καμια 50αρια λιτρα αζωτο :D

p.s.ρε παιδια δεν κανετε καμια κληρωση να κερδισω παλι να παρω και μια 480? :P

Link to comment
Share on other sites

τουμπανο ειναι!φανταζομαι στα χερια του hipro τι θα κανει μαζι με καμια 50αρια λιτρα αζωτο

Και ποιός δεν θα ήθελε να έβλεπε τον hipro να το κανει αυτό,τζάμπα φροντιστήριο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω κατά την γνώμη σας πιά ειναι καλύτερη και αν υπάρχει διαφορά μεταξύ των msi n480gtx και msi n480gtx lighting και πιά είναι αυτή.Εχω την msi n260gtx κ θέλω να πάρώ μια πιο δυνατή για gaming.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now