George_o/c

0.26 Mbps σε 8άρα γραμμή OTE;

Recommended Posts

Υπομονή τα πρώτα χρόνια ειναι τα δύσκολα! :hehe:

Εμένα θερίζει πάντως...

Και μέσα του μηνός μετακομίζω πιο κέντρο λογικά θα πάω κάτι παραπάνω αν δεν πάρω τελικά τα @@ :hehe:

28719755.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα με το φοιτητικό OTE ConnX στο Ρέθυμνο έχουν σχεδόν λυθεί. Τώρα βέβαια φάγαμε τα μούτρα μας στα Χανιά με το απλό ConnX, 2 μέρες μας έχουν χωρίς Internet Και ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΜΕΣ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ λέει...

Απογοήτευση :(

Και να φανταστείς δεν τα συνηθίζει αυτά ο ΟΤΕ...:que:...

Link to comment
Share on other sites

Ωπ τώρα το είδα αυτό. Θα στην βγάλω photo ρε boss να στην στείλω να την έχεις την Μιχαέλα :hehe:

Για όσους παρακολουθούσαν το σήριαλ, ενώ όλα ήταν καλά εδώ στο Ρέθυμνο και δεν είχα internet Χανιά, αφού το έφτιαξαν στα Χανιά το πρόβλημα επανήλθε εδώ στο φοιτητόσπιτο του Ρεθύμνου :hehe: Δεν ήταν βασικά ακριβώς το ίδιο, πλέον το download speed ήρθε και πάλι στα φυσιολογικά του (~5Mbps), απλά με αποσύνδεε κάθε 10 λεπτάκια για λίγο και μετά με σύνδεε πάλι. Αφού για ακόμα μία φορά έπρηξα τις βλάβες στα τηλέφωνα, απελπίστηκα και το άφησα.

Μέχρι που έκανα update στο Firmware του modem πριν λίγο (ευχαριστώ τον AN7 για το ιδεάκι που έριξε :T:) και όλα πάλι δουλεύουν ρολόι. LOL δεν αντέχω άλλο, θα παραγγείλω λίγο Ζωνιανό να χαλαρώσω :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ στην βάρκιζα είμαι μπόμπα με ΟΤΕ.

Καλωδιώσεις στο σπίτι απ το 50 που χτίστηκε αλλά είμαι το πολύ 100μ απ το κέντρο του ΟΤΕ

Με attenuation: 7.5-8.5 και snr 8.5-9.5

coneo.jpg

ps. TG585v7 sux the world. Δεν έχω δει κάτι πιο απαράδεκτο :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now