NIKOSE

Τα φτυσε το PCP&C 1200W

Recommended Posts

Νικο μην ανησυχεις ... 5 ή 7 χρονια εχει , αναλογα με το serial number του (Εαν ειναι πριν το 2008 ή μετα)

Ειδικα για το 1200 , αφου το εχεις απο το 2008 , πρεπει να ειναι με 7 χρονια .

Link to comment
Share on other sites

Στελιο εγγυηση πλαισιου η της OCZ ειναι τα 7 χρονια??

Το site της PCP&CO παντως 7 λεει, και εκανα αιτηση για rma ticket, αλλα αμα ειναι να παει αμερικη.......κλαφτα χαραλαμπε!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ξαναστειλει Αμερικη τροφοδοτικο στην pcpower ... θελουν 50 Ευρω για Ελτα express , λογω βαρους 5 κιλων.

Δεν αναφερομαι σε EMS ή πορτα-πορτα . Ενα απλο δεμα , αλλα με ενδειξη express.

Γιατι δεν το πας στο Πλαισιο βρε Νικο ? Το πολυ-πολυ να σου δωσουν ενα αλλο 1200αρι .

Το pcpower ειναι παλιο τροφοδοτικο . Δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου να το κρατησεις . Υπαρχουν πολυ καλυτερα τροφοδοτικα εδω και χρονια .

Η εγγυηση ηταν και στο Πλαισιο 7 χρονια απο οσο θυμαμαι .

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ξαναστειλει Αμερικη τροφοδοτικο στην pcpower ... θελουν 50 Ευρω για Ελτα express , λογω βαρους 5 κιλων.

Δεν αναφερομαι σε EMS ή πορτα-πορτα . Ενα απλο δεμα , αλλα με ενδειξη express.

Γιατι δεν το πας στο Πλαισιο βρε Νικο ? Το πολυ-πολυ να σου δωσουν ενα αλλο 1200αρι .

Το pcpower ειναι παλιο τροφοδοτικο . Δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου να το κρατησεις . Υπαρχουν πολυ καλυτερα τροφοδοτικα εδω και χρονια .

Η εγγυηση ηταν και στο Πλαισιο 7 χρονια απο οσο θυμαμαι .

Δεν με καταλαβες.

Κι εγω στο πλαισιο θελω να παει.

Απλα εκανα την αιτηση να υπαρχει.

Αυτο θελει εναν σκασμο λεφτα να παει και να ερθει απο αμερικη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καταλαβες.

Κι εγω στο πλαισιο θελω να παει.

Απλα εκανα την αιτηση να υπαρχει.

Αυτο θελει εναν σκασμο λεφτα να παει και να ερθει απο αμερικη.

Μαζι σου τοτε . :)

Προχωρα για Πλαισιο .

Link to comment
Share on other sites

Μονο για τα psu δίνει 7+ χρονια εγγύηση το πλαίσιο λέω?

Η κοτσάνα που ρώτησα πια ήταν?

JC στέλιο?

Και παλι δεν καταλαβαινω το ερωτημα σου . Μπορεις να το εξηγησεις ???

Μιλαμε για συγκεκριμενο τροφοδοτικο . Η εταιρια pc power & cooling δινει 5 ή 7 χρονια εγγυησης αναλογα το μοντελο και την ημερομηνια παραγωγης . Την ιδια εγγυηση εδινε και το Πλαισιο .

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα το έιδα το πμ σου. Θα το δώ Δευτέρα και θα σου πώ αλλά κατά 99% είναι 7 Χρόνια.

PCP&C δεν υπάρχει πλέον στο Π, λογικά κανα άλλο 1200άρι θα διαλέξεις και θα πάρεις :/

Link to comment
Share on other sites

Το pcpower ειναι παλιο τροφοδοτικο . Δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου να το κρατησεις . Υπαρχουν πολυ καλυτερα τροφοδοτικα εδω και χρονια .

Να ρωτήξω; Θα ρωτήξω. Γιατί δεν αξίζει να το κρατήσει; Αφού βγάζει 100A σε μονή +12V γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σήμερα στέκεται πολύ καλά εγώ με αυτό παίζω και κρατάει πολύ καλά με το antec του sofo που παίξαμε στην έκθεση δεν είδα διάφορες εκεί που έπαιζε το CPU με το ένα έπαιζε και με το αλλο

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μου με τα pcp&c ειναι οτι μου ψοφησαν δυο 1000αρια .

Και λιγο πριν ψοφησουν , ειχαν αρχισει τα περιεργα restart σε φορτιο . Vantage με SLI δεν καταφερναν να περασουν . Τη μια κοκκινα λαμπακια στις καρτες , ενω την αλλη power down !

Και του Αρη το 1200αρι ψοφησε στα καλα καθουμενα.

Με χαλαει (και οχι μονο εμενα) που η σχεδιαση τους ειναι απο το 2005 περιπου . Μικρος ανεμιστηρας delta πολυστροφος και πολυ χαμηλο efficiency .Επισης , το τροφοδοτικο ζεσταινεται στο φορτιο . Υπαρχουν πολλα παραπονα στο XS και στο hardocp για να διαβασετε . Λιγο ψαξιμο θελει .

Οταν εξαγοραστηκε απο την OCZ , για καποιο διαστημα συνεχιζε τη γραμμη παραγωγης των turbo cool κανονικα.

Πλεον τα turbo cool ειναι στα discontinued .

Γιατι να παρω ενα τροφοδοτικο το οποιο ειναι και παλιο , εχω κακη εμπειρια ... και η εταιρια δεν το κατασκευαζει πλεον ???

Εδω ειναι η ανακοινωση των πιο προσφατων silencer : OCZ Announces the PC Power & Cooling Silencer Mk II Power Supply - XtremeSystems Forums

Και ενα review .... Build Quality - PC Power & Cooling Silencer MkII 950W PSU Review | [H]ard|OCP

Δεν ειναι κατασκευη pcpower αυτα ...

Link to comment
Share on other sites

..νατος ο κύριος με ατράνταχτα επιχειρήματα :P

..δεν διαφωνώ αλλά απο το hipropsu που είχα πριν είναι πολύ ανώτερο!!

...εννoείται οτι τώρα πας ή για Antec 1200 ή για AX1200 :D

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now