Pastelidis.n.s.

NVIDIA GTX 470 & GTX460: Μείωση τιμών εν όψει της σειράς Radeon HD 6000

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Νvidia cuts the prices of GTX 470 and GTX460]http://reviews.hwbox.gr/news/nvidia.jpg[/NEWS_IMG]Πώς αντιμετωπίζει μία εταιρεία την αντίπαλό της όταν εκείνη πρόκειται να κυκλοφορήσει μία νέα σειρά προϊόντων; Κατευθύνεται προς μείωση των τιμών των υπαρχόντων προϊόντων. Αν δεν έχετε καταλάβει μέχρι στιγμής τι εννοούμε ήρθε η ώρα να σας εξηγήσουμε. Σύμφωνα με τα τελευταία νέα η NVIDIA αναμένεται να μειώσει τις τιμές σε δύο μοντέλα από τις κάρτες γραφικών της.

Ο λόγος βέβαια γνωστός, η κυκλοφορία της νέας σειράς της AMD με κάρτες γραφικών που θα έχουν την κωδική ονομασία Radeon HD 6000. Όπως όλοι γνωρίζουμε δύο από τις νέες κάρτες γραφικών της AMD είναι οι Radeon HD 6850 και η Radeon HD 6870 oι οποίες σύμφωνα με τα τεχνικά τους χαρακτηρίστηκα θα δώσουν μάχη για μια θέση στα συστήματα μας με τις GTX 470 και GTX 460 της NVIDIA.

Aλλά όπως είπαμε και παραπάνω η NVIDIA θα μειώσει τις τιμές στις δύο αυτές κάρτες με την GTX 470 να κινείται περίπου στα 250$ και την GTX 460 στα 200$. Για να δούμε ποιος θα κερδίσει την αγορά AMD ή ΝVIDIA?

Link to comment
Share on other sites

sorry guys αλλα αν γράφετε μια φορα το εξάμηνο πως να σας θυμάμαι?

εγώ ξέρω ότι ο "πασταλιδης" είναι ο φoτο-βίντεο-reporter των events! :D

ναι,η NV αποφάσισε να χτυπήσει τιμολογιακά την ATI. γιατί από απόδοση, κλαfτa!

Link to comment
Share on other sites

sorry guys αλλα αν γράφετε μια φορα το εξάμηνο πως να σας θυμάμαι?

εγώ ξέρω ότι ο "πασταλιδης" είναι ο φoτο-βίντεο-reporter των events! :D

ο παστα τα κάνει όλα και συμφέρει

news- reviews - O/C - cardioκατακτητης

ολα σε ένα και συμφέρει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now