KChris

Επιλογή E6600

Recommended Posts

παιδια οι 6700 L652B ξερει κανενας τι λενε????

εχω μια γνωμη οτι πανε καλα! κανας αλλος?????

αμα ειναι να παω να χτυπησω εναν για δοκιμη?

ειναι λεει του απριλιου του 2007...:read:

Link to comment
Share on other sites

Οι 633Α φαίνονται πιο καλοί.... :D

Tι 644 θες? Γιατί από ebay που ψάχνω μπορεί να βρω τπτ, μάλλον εννοείς Β έτσι? G/Α υπάρχουν σίγουρα αρκετοί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάνεις πόσο καλοί είναι οι 6600 με 628Β και 630F.

ισως ο 630F να ειναι καλως αλλα μπορει και οχι....

δοκιμασε τους!!!:P

Link to comment
Share on other sites

..και γω έτσι πιστεύω για τον 630F

...ψάχνω και γω απο ebay εδώ και 10 μέρες περίπου...και είμαι σίγουρος οτι έχουμε χτυπηθεί και μεταξύ μας :P

..για 6700 παω αλλά ως τώρα δεν μου εχει κάτσει κάτι..και να πώ πώς δεν ψάχνω με κριτήριο το stepping αλλα την τιμή...μαχ 200-210€ :yum:

Αυτόν ας πούμε τον έχετε κοζάρει έτσι??:D

Link to comment
Share on other sites

ισως ο 630F να ειναι καλως αλλα μπορει και οχι....

δοκιμασε τους!!!:P

Πολύ θα ήθελα να τους αγόραζα και να τους δοκίμαζα όλους, αλλά το θέμα είναι οικονομικό και δεν έχω τη δυνατότητα να τους πάρω όλους για αυτό ψάχνω να βρω έναν με καλό batch 6600 ή 6700.

..και γω έτσι πιστεύω για τον 630F

...ψάχνω και γω απο ebay εδώ και 10 μέρες περίπου...και είμαι σίγουρος οτι έχουμε χτυπηθεί και μεταξύ μας :P

Ντροπή να χτυπιόμαστε και μεταξύ μας. :D:D

Link to comment
Share on other sites

..και γω έτσι πιστεύω για τον 630F

...ψάχνω και γω απο ebay εδώ και 10 μέρες περίπου...και είμαι σίγουρος οτι έχουμε χτυπηθεί και μεταξύ μας :P

..για 6700 παω αλλά ως τώρα δεν μου εχει κάτσει κάτι..και να πώ πώς δεν ψάχνω με κριτήριο το stepping αλλα την τιμή...μαχ 200-210? :yum:

Αυτόν ας πούμε τον έχετε κοζάρει έτσι??:D

και τι λεει ο L626B mortis??? εχεις ακουσει τιποτα??

Link to comment
Share on other sites

και τι λεει ο L626B mortis??? εχεις ακουσει τιποτα??

...μπααα απλά εχω ένα προαίσθημα τπτ άλλο :P ....δεν δινω λεφτά για cpu αυτην την περίοδο απο την στιγμή που θα λείπω 1+ μήνα το καλοκαίρι...και με το που γυρίσω θα έχουν βγεί νέα παιχνίδια :D

Link to comment
Share on other sites

...μπααα απλά εχω ένα προαίσθημα τπτ άλλο :P ....δεν δινω λεφτά για cpu αυτην την περίοδο απο την στιγμή που θα λείπω 1+ μήνα το καλοκαίρι...και με το που γυρίσω θα έχουν βγεί νέα παιχνίδια :D

το εψαξα λιγο και ειδα οτι ειναι καλος...... αντε τσιμπα τον να κανουμε καμια δοκιμη!!! check your pm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ψάχνετε για καλό cpu από ebay πείτε μου να σας βρω....Ψάχνω συνέχεια...Τώρα δοκίμαζα έναν 6600 626Β που πήρα, τρέχω 1,42V 3,8ghz orthos prime και στο 5 λεπτο(περίπου πάνω κάτω) 3 φορές τώρα, μου πέταξε μπλε οθόνη, χωρίς να crasharei κανένας πηρύνας....Πολύ περίεργο....Κατεβάζω Multi του cpu στο 8x να ελένξω να δω αν τα φτύσαν οι μνήμες(1:1 d9gmh 4αρια και 2,3 τάση+ανεμιστήρια από πάνω), αλλά το περνάει κανονικά 15++ λεπτά(το σταμάτησα γιατί βαρέθηκα)....Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

...τι να πουμε ρε συ ergoteli μια χαρα κομματι φαινεται...αστο orthos , 3dmark 06 σε λουπες βγαζει??

Για να δούμε! Τώρα μπαίνει στο ψήσιμο, πιο βράδυ θα σας πω!:tolya:

Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι θα δουλεύει για όσο το έχω εδώ, δεν είναι άσχημα νομίζω :D

Γενικά μπορούσα με 1,425@3,8ghz να τρέξω όλα τα 3dmarks αλλά όχι orthos γιατί μου βγάζει μια περίεργη μπλε οθόνη στα 3-5 λεπτά, (begining memory dump και κτλ...), και maxpi τράβηξα με 1,55 κάπου στα 4050Mhz, αλλά καίει ο άτιμος όπως θα δείτε και στη φωτό....Τώρα μου έρχεται από το ebay ένας 629Β, που ακριβώς το ίδιο batch λένε ότι τα έχει τα 5,3ghz σε άζωτο, για να δούμε. Ένας L629f125 που είχα επίσης από ebay δε τα πήγαινε καλά στον αέρα(3,6ghz @1,46V orthos stable) αλλά βρήκε ήδη το δρόμο του για το άζωτό του που ελπίζω να πάει καλύτερα! :D

σημείωση το ακριβές Stepping αυτού εδώ είναι L626Β058

Clipboard02.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard02.jpg.e7ad8ec63b30e12805ba8dab

Link to comment
Share on other sites

Άντε, άντε που βρήκατε άζωτο στην Κρήτη..καλή αρχή και καλά αποτελέσματα παίδες...:D:D:D Και ότι χρειαστείτε, εδώ είμαστε..:D

Ice Age Θα γίνει εδω κάτω, καλοκαίρι είναι το χρειαζόμαστε! Αν δε δούμε 5άρι δε το κουνάμε από πάεε! :D

Link to comment
Share on other sites

Ice Age Θα γίνει εδω κάτω, καλοκαίρι είναι το χρειαζόμαστε! Αν δε δούμε 5άρι δε το κουνάμε από πάεε! :D

Ε τωρα κολλαει και μια μαντιναδα ε?

Εμπιτισε το αζωτο απανω στο πι αι

Κ' ειλεγα απ' του opb καλυτερα θα παει :(

:T:

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα κολλαει και μια μαντιναδα ε?

Εμπιτισε το αζωτο απανω στο πι αι

Κ' ειλεγα απ' του opb καλυτερα θα παει :(

:T:

Xαχα τώρα το είδα αυτό! Κοίτα για να περάσεις τον opb δε χρειάζεσαι μόνο νόμιμα μέσα! Πιστεύω πως στόχος μας πρέπει να είναι οι τούρκοι που έχουν ρεκόρ και στον 6400 & 6600. Πρέπει να μιλήσουμε από τηλέφ, είδα κάτι 600άρια από αεράτα με p35 msi και έπαθα πλάκα, μη βιαστείς να αγοράσεις!Τα cpu μας δε μπορεί να είναι κακά ένα από τα 4 θα είναι καλό! Και οι μνήμες σου θέλουν ένα ψάξιμο/κάψιμο αεράτα να δούμε τι κάνουν, δε ξέρω αν το έχεις κάνει ήδη!

Θα τα βρούμε όλα ρε συ,θα τα βάλουμε κάτω όλα ένα ένα τα κομμάτια θα τα ψάξουμε να δούμε τι παίζεται,ή ό,τι χρειάζεται θα τα πάρουμε . Σε έπαιρνα τηλέφ, προχθές θαρρώ, αλλά δε το σήκωνες :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες...ενημερωτικά...ο τύπος εδώ

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270134319500&sspagename=ADME:L:RTQ:US:1

στο ebay έχει 5 L629B848

Και καλή τιμή μάλιστα,230 δολλάρια νομίζω είναι καλά με express αποστολή. Προφανώς αν πάρετε πολλούς θα βγει ακόμη πιο φθηνά. Εγώ έχω ήδη 2 οπότε δε ψήνομαι, ωστόσο δεν έχω πρόβλημα να βοηθήσω αν θέλει κανείς να αγοράσει, αρκεί να έχετε κακό σκοπό! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now