George_o/c

Σε διαδικασία πώλησης το e-shop

Recommended Posts

απορία χωρίς παρεξήγηση, αλλά γιατι ασχολείστε ακόμα με αυτο το μαγαζάκι :stars:

δεν απέδειξε οτι απλά ήθελε να τζιράρει για τους ευνόητους λόγους και εσκεμένα φέσωσε ολη την αγορά?!!

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε στειλει κωδικο εκπτωσης για κατι ηχεια απο 49ε στα 19ε και δεν αντισταθηκα λεω αντε τελευτεα φορα και μετα τελος.Οντος ηταν η τελευτεα φορα.

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα λίγο παραπάνω χρόνο στο κατάστημα επειδή από την ώρα που άνοιξε στα Χανιά το 2007 ήμουν πολύ καλός πελάτης και δεν είχα κανένα παράπονο σε όλα τα θέματα (ακόμα και στα RMA). Στις 7 Οκτώβρη (ημέρα Παρασκευή) και αφού είχαν περάσει 20 μέρες συνολικά από τότε που έκανα την παραγγελία, μπήκα στην Εξέλιξη Παραγγελίας και ΑΚΟΜΑ τα 5 από τα 7 προϊόντα δεν είχαν περάσει τον έλεγχο διαθεσιμότητας.

Κατά τις 8 το πρωί στέλνω email στο sales@e-shop.gr στο οποίο ανέφερα τα παράπονά μου και έλεγα ότι θέλω να ακυρώσω την παραγγελία. Στις 11 το πρωί σκάει τηλέφωνο στο κινητό μου από το e-shop και μου λένε ότι επίσπευσαν την διαδικασία (μου έκαναν και χάρη δηλαδή) και ότι τώρα είναι έτοιμα όλα τα προϊόντα για αποστολή, εκτός από τον σκληρό δίσκο. Οπότε αν άλλαζα επί τόπου τον σκληρό δίσκο θα είχα τα προϊόντα Δευτέρα-Τρίτη MAX. Βέβαια μου ανέφεραν ότι αν εξακολουθούσα να θέλω να ακυρώσω την παραγγελία, είχα το δικαίωμα.

Τους είπα ότι παράγγειλα από το Πλαίσιο ήδη αντίστοιχου κόστους προϊόντα και ότι δεν με νοιάζει - θέλω να ακυρώσω την παραγγελία. Μου είπαν "Εντάξει, την ακυρώσαμε, καλή σας μέρα".

Κρίμα πάντως, δεν το περίμενα ποτέ ότι θα έφτανε σε τέτοιο σημείο :( Και ο Μπασιάς από το e-shop Ηρακλείου παράγγειλε πριν δύο εβδομάδες μου είπε ψύκτρα για το notebook του αλλά δεν είχε πάει ακόμα. Οπότε ακυρώσαμε και την δικιά του παραγγελία...

The end.

Link to comment
Share on other sites

πω και εγω εχω παραγγειλει κατι handsfree sony ericsson και περιμενω εδω και εβδομαδες τζιφος..το θεμα ειναι οτι τα εχει σε καλη τιμη αυτα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια παραγγειλα απο e-shop στις 11 του μηνα.

7784e9b22cbbbecc.jpg

Συνολο 182 ευρω χωρις τροφοδοτικο και dvd, αλλα με ανεμιστηρακι :P

Απλα προβλεπω να μου ρχονται σε κανα μηνα με τους ^&$%^ εεεε τα καλα και προπάντων γρηγορα παιδια δηλαδη εκει... :P

Edited by GeorgeMan
Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους έφτασε το σύστημα συναρμολογημένο από πλαίσιο, του πέρασα windows, office k.t.l και μπορώ να πω ότι είμαι 100% ικανοποιημένος για τα χρήματα που κάνει (~250 euros). Καμια σχέση με το Pentium 4 3GHz Northwood καβουρδιστηρι με τα 2x512MB RAM :D Όπως ανέφερα και πιο πάνω δεν θα έχει καμια σοβαρή χρήση, παρα μονο internet, office και μουσική οποτε κομπλέ ;) Είναι και αθόρυβο, μιλάμε ισα που ακούγεται. Τώρα ψάχνω ένα γρήγορο under-volting μπας και παίξει με κάνα 0.9V το cpu και μετά θα το πάω από τους γονείς μου να τους κάνω έκπληξη :D Στα 250 euros συμπεριλαμβάνονται και ανεμιστήρες, κουτί, τροφοδοτικό & DVD-RW οποτε μην τρομάξετε :D

P.S Μιλάμε το BIOS της MSI σπέρνει!

4614eac31c77a7f1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now