George_o/c

Συνέλαβαν 18χρονο Έλληνα cracker απ' το Μπραχάμι!

Recommended Posts

Σόρρυ ρε παιδιά τώρα γιατί θα τρελαθώ. Μπορεί δηλαδή ένας χαζός πραγματικά χαζός άνθρωπος να ασχοληθεί με κάτι τέτοιο? Σας λέω ΝΑΙ φυσικά και είναι ταλέντο ή χάρισμα ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το αλλά πρωτίστως χρειάζεσαι μυαλό-εξυπνάδα!!

Link to comment
Share on other sites

Aαααα μπραβο.... Μποτονα

Αυτο ειπα και στον Σακη.... Χιλιαδες ατομα ειανι πανεξυπνοι οσο δεν παει γιατι δεν ειανι χακερς?

Μου ειπε οτι η εξυπναδα χωριζεται σε κατηγοριες. Αν το μυαλο στροφαρει, στροφαρει τελειωσε. Στροφαρει παντου. Σε υπολογιστικα συστηματα, μαθηματικα, φυσικη, εξισωσεις, αλγοριθμους, πανω στην δουλεια, ευρυσιτεχνειες.

Ξανα λεω το χαρισμα ειναι αυτο που σου δινει την ικανοτητα.

Link to comment
Share on other sites

μπράβο στο μάγκα τον πιτσιρικά. τους έκανε γιο γιο . και μη μιλάτε για κλεψιές γιατί τόσο καιρό που μας κλέβουν τα καθίκια οι πολιτικοί , τι άλλαξε?

εξάλλου τον πιτσιρικά θα τον προσλάβει και το ίδιο το κράτος αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

άμα γίνει η εκδόση του για Αμερική που ακούγεται χλώμο το βλέπω να δουλεψει για την Ελλάδα.....μάλλον για το Αμέρικα τον βλέπω .....του στυλ ή δουλεύεις για μας ή στην ψειρού!:@....

Link to comment
Share on other sites

Δουλεια ειναι και αυτη μεσω του νετ φιλε.

Παντως ειχε μπεσα ηταν cracker και οχι hacker. Θα θελα να δω την φατσα του. Το παιδι θα ειναι περιπου 15 κιλα, με ενα νερακι την βγαζουν αυτοι.

μαζι σου και εγω.... 15λεειχααχχαχα

Link to comment
Share on other sites

άμα γίνει η εκδόση του για Αμερική που ακούγεται χλώμο το βλέπω να δουλεψει για την Ελλάδα.....μάλλον για το Αμέρικα τον βλέπω .....του στυλ ή δουλεύεις για μας ή στην ψειρού!:@....

Σημερα ειπαν στις ειδησεις οτι τον θελουν στο FBI και καλα ζητησαν να εκδοθει ΗΠΑ για αυτα που εκανε γιατι εβλαψε και το FBI.

Παντως η μανα του θα ειναι παρα πολυ περηφανη.

Link to comment
Share on other sites

Πάστελ οι ειδήσεις τα παραφουσκώνουν. Το FBI δεν έχει ένα firewall, αλλά πάνω από 100 διαφορετικά. Τα απόρρητα αρχεία του FBI μπορούν να προσεγγιστούν μόνο αν βρίσκεσαι μέσα ή αν έχεις inside person...

Μην τα φουσκώνετε.

Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε μλκ παστελιδη. θα ειναι περηφανη.

δηλαδη αν εγω βγω και κλεβω τραπεζες θα πρεπει να ειναι περηφανη και η δικια μου?

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο τα media, μάλλον εξαιτίας της μικρής του ηλικίας, τον έχουν βγάλει τον Έλληνα Neo. Το μόνο που δεν είπαν ακόμα είναι ότι πρόκειται για τον εκλεκτό ή για τον Ιησού Χριστό του 21ου αιώνα.

Ακόμα δεν έχετε καταλάβει ότι απλά έκλεβε; Δεν θέλει και πολύ σκέψη....

Link to comment
Share on other sites

τι έκλεβε? απλά έκανε ρόμπες τους χαρτογιακάδες!

αν τους χαλάς τη μανέστρα σε βαφτίζουν κλέφτη ή τρομοκράτη και μετά "σταύρωσον αυτόν", γνωστη πρακτική εδώ και χιλιάδες χρονια :P

φταίω εγώ που δεν πιστεύω με τίποτα τα δημοσιογραφικά φερέφωνα!?

Link to comment
Share on other sites

φταίω εγώ που δεν πιστεύω με τίποτα τα δημοσιογραφικά φερέφωνα!?

και πολύ καλά κάνεις εγω οχι απλά δεν τα πιστέυω αλλά δεν βλέπω πλεον καθολου ειδήσεις στην tv!!!

απλά προσπαθούνε να αποπροσανατολίσουν τον κόσμο, αυτός ειναι και ο κυρίος στοχος των tv media news!!!!!!!!!!!

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Internet is your friend.Ούτε εγώ δεν κοιτάω πια TV.

Προτιμώ να φιλτράρω αυτά που διαβάζω στο νετ απο έμπιστες πηγές,τουλαχιστον ξέρω ότι δεν είναι επεξεργασμένες απο τα ΜΜΕ για την χειραγώγηση του λαού.

Link to comment
Share on other sites

από την μια είχε γραφτεί ότι θα τον πανε Αμέρικα με κλιμάκιο και τώρα

http://prezatv.blogspot.com

Ελεύθερος με εγγύηση 5.000 ευρώ και περιοριστικούς όρους αφέθηκε μετά την απολογία του στον ανακριτή ο 18χρονος χάκερ από το Μπραχάμι. Με τη σύμφωνη γνώμη εισαγγελέα και ανακριτή στο νεαρό επιβλήθηκαν οι περιοριστικοί όροι της απαγόρευσης εξόδου από τη χώρα και της εμφάνισης μία φορά το μήνα σε αστυνομικό της περιοχής του.

Σύμφωνα με πληροφορίες, αρνείται τις κατηγορίες και υποστηρίζει ότι δεν έκανε αυτός τις επιθέσεις στους υπολογιστές διεθνών οργανισμών, όπως της Ιντερπόλ.

Μεταξύ άλλων, υποστήριξε ότι τα αεροβόλα όπλα που εντοπίστηκαν σπίτι του είχαν αποκτηθεί με νόμιμο τρόπο, καθώς -όπως είπε- έκανε μαθήματα σκοποβολής.

Edited by lupus_mortis
link
Link to comment
Share on other sites

Την είδηση του prezatv την έκλεισα όταν είδα τα μεγάλα κόκκινα γράμματα που έχουν στην αρχή του νέου. Νομίζω του Λαμπράκη είναι πιο αξιόπιστο. Μου αρέσει πάντως που νόμιζαν ορισμένοι ότι θα δουλεύει στο FBI σε μερικά χρόνια. Λες και δεν υπάρχουν άλλα μυαλά σ' αυτό τον κόσμο, τον συγκεκριμένο βρήκαν να πάρουν...

Και ο Λαμπράκης που λέει στο τέλος ότι έρχονται από το FBI, θα έρθουν να κοιτάξουν τους σκληρούς δίσκους, να τον ρωτήσουν αν στοχοποίησε το FBI για κάποιο συγκεκριμένο λόγο και τέτοια. ΑΝ έρθουν γιατί μην ξεχνάμε ότι δημοσιογράφοι είναι και το τόσο το κάνουν ΤΟΣΣΣΣΣΟ.

in.gr - Ελεύθερος με περιοριστικούς όρους ο 18χρονος χάκερ - Ειδήσεις - Ελλάδα

9822F625F44490A7B18FB08E11E5D8D5.jpg

Ελεύθερος με περιοριστικούς όρους (εμφάνιση κάθε 1η και 15 στο Αστυνομικό Τμήμα της περιοχής του, καταβολή εγγύησης 5.000 ευρώ και απαγόρευση εξόδου από την χώρα) αφέθηκε, μετά την απολογία του στην 24η τακτική ανακρίτρια, ο 18χρονος που συνελήφθη για επιθέσεις σε υπολογιστικά συστήματα ξένων διωκτικών αρχών.

Σε βάρος του ο εισαγγελέας είχε ασκήσει ποινική δίωξη για «κατοχή εκρηκτικής βόμβας», «οπλοκατοχή» και «πλαστογραφία».

Ο νεαρός φέρεται να αρνήθηκε ενώπιον της ανακρίτριας τις κατηγορίες και να έδωσε την δική του εξήγηση για τα κατασχεθέντα υλικά.

Σύμφωνα με πληροφορίες του Αθηναϊκού Πρακτορείου, υποστήριξε πως οι -κατά την Αστυνομία- 135 πιστωτικές κάρτες δεν ήταν πιστωτικές, αλλά μαγνητικές, τις οποίες κατείχε καθώς αντιπροσωπεύει μέσω ίντερνετ εταιρείες που τις πωλούν.

Για το θέμα του όπλου, ο νεαρός προσκόμισε απόδειξη αγοράς και υποστηρίζει πως κάνει σκοποβολή, ενώ για την -κατά την Αστυνομία- βόμβα φέρεται να είπε πως ήταν μια κατασκευή που είχε φτιάξει για το Πάσχα, αλλά δεν την χρησιμοποίησε.

Τέλος για την αντιασφυξιογόνο μάσκα ο νεαρός ανέφερε πως την είχε γιατί ασχολείται με το γκράφιτι.

Ο νεαρός από το μεσημέρι βρίσκεται και πάλι μαζί με την μητέρα του στο διαμέρισμα, όπου διαμένουν στον Άγιο Δημήτριο και μπορεί πάλι να σερφάρει στο διαδίκτυο από τον προσωπικό του υπολογιστή.

Υπενθυμίζεται ότι κατά το διάστημα της κράτησης του στην Ασφάλεια Αττικής ο 18χρονος είχε εκφράσει έντονη επιθυμία να του δοθεί πρόσβαση σε υπολογιστή με σύνδεση Internet για να μπορεί να ενημερώνεται για το Χρηματιστήριο, καθώς τα χρήματα που είχε καταφέρει να αποσπάσει μέσω διαδικτύου από ανυποψίαστους πολίτες τα είχε επενδεύσει σε μετοχές διαφόρων εταιρειών.

Ενδιαφέρον, πάντως, για τον 18χρονο έχουν δείξει και αμερικανοί πράκτορες του FBI, καθώς η Ομοσπονδιακή Αστυνομία των ΗΠΑ είχε μπει στο στόχαστρο του νεαρού. Μάλιστα πληροφορίες ανέφεραν ότι κλιμάκιο αμερικανών αστυνομικών επρόκειτο να έρθει στην Αθήνα.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Τις άλλες τισ μ@λ@κι3ς με τα εκρηκτικά και τα όπλα τι τις ήθελε δεν μπορώ να καταλάβω... Μακάρι να είχε απλά σπάσει δίκτυα και προστασίες.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην είχε φτιάξει και την zango toolbar ρε Γιώργο. Αφού άκουσα και διάβασα ότι έσπασε τείχος προστασίας σε Interpol.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now