DBC

Sims Social: Φτάνει τους 50 εκατομμύρια χρήστες στο facebook

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Sims Social: Φτάνει τους 50 εκατομμύρια χρήστες στο facebook]http://reviews.hwbox.gr/news/pc_gaming.jpg[/NEWS_IMG]H γνωστή εταιρεία κατασκευής βιντεοπαιχνιδιών, η Electronic Arts ανακοίνωσε ότι το Sims Social ένα παιχνίδι της σειράς "Sim" ξεπέρασε τους 50 εκατομμύρια players στο Facebook αν και παρουσιάστηκε πριν από μερικές εβδομάδες στα τέλη Αυγούστου. Συγκεκριμένα αυτή τη στιγμή αριθμεί 51 εκατομμύρια εγγεγραμμένους χρήστες κάνοντάς το, το δεύτερο πιο δημοφιλές παιχνίδι που υπάρχει αυτή τη στιγμή στη σελίδα κοινωνικής δικτύωσης. Πρώτο σε αριθμό χρηστών έρχεται το Cityville της Zynga. Το Sims Social είναι ο μεγαλύτερος ανταγωνιστής που αντιμετωπίζει η Zynga στο χώρο των σελίδων κοινωνικής δικτύωσης. Άλλα παιχνίδια, όπως τα Empires, Allies και Farmville παραμένουν αρκετά δημοφιλή ενώ συνεχώς νέα παιχνίδια εμφανίζονται αυξάνοντας τα έσοδα των εταιρειών κατασκευής.

[img_ALT=Sims Social: Φτάνει τους 50 εκατομμύρια χρήστες στο facebook]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614e798760c1889.jpg[/img_alt]

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναπαίξει Sims στο παρελθόν, δοκίμασα και στο facebook, πραγματικά είναι πολύ βαρετά! Σε όποιον παίζει: Get a Life :P

Όλα τα 16χρονα + κοριτσακια μονο κ μονο γιατι τους εκανε invite η φιλη τους :P :P

Link to comment
Share on other sites

Το απεχθανομαι αυτο το πραγμα, μονο για γυναικες ειναι...
Έχω ξαναπαίξει Sims στο παρελθόν, δοκίμασα και στο facebook, πραγματικά είναι πολύ βαρετά! Σε όποιον παίζει: Get a Life :P

παιδια σαν gamer που ειμαι πρεπει να σας πω οτι τα sims ειναι πολυ ωραια games και καθολου βαρετα. επαιζα το sims 2 οταν ειμουν 14-15 χρονων( δεν εχει σημασια ομως, θα το επαιζα και τωρα)

επαιζα γιατι το διασκεδαζα οπως πχ το resident evil και το call of duty οπως και ο καθενας που παιζει videogames βλεπει ταινιες κτλ

η φραση get a life που βλεπω συνεχεια για τα sims δεν εχει βαση σε ολες τις περιπτωσεις και σιγουρα εχει ειπωθει κ για πραγματα που εχετε κανει εσεις

δεν ειναι αναγκη να εισαι καμενος κ να μην εχεις ζωη επειδη παιζεις sims... ισως καποιοι το κανουν αλλα αυτο γινεται και με αλλα πραγματα σε μεγαλητερο βαθμο απο το sims

ειναι εναi ενα videogame μην το περνεται στραβα

φιλικα παντα νικος

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από το get a life έβαλα επίτηδες ":p" για να μην παρεξηγηθώ! Μαζί σου, ο καθένας διασκεδάζει όπως γουστάρει. Αυτό βέβαια και πάλι δεν μου αλλάζει την άποψη ότι είναι βαρετά τα Sims, όπως σε κάποιον άλλο για παράδειγμα μπορεί να φαίνεται βαρετό το overclocking.

Link to comment
Share on other sites

Overclocking? get a life plz...:P

Στα σοβαρά, επειδή έχω παίξει τα περισσότερα expansions του 3, θεωρώ πως έχει πλάκα, αλλά δεν είναι για πολύ. Tο Social ίσως έχει την πλάκα του επειδή παίζεις με άλλους παίκτες online, αλλά δεν παύει να είναι στα ίδια πλαίσια με το Farmville...

Link to comment
Share on other sites

ωραια απλα επειδη ειδα απαξιωση για κατι που πρωσοπικα μου αρεσε και λεω σαν gamer οτι αντικιμενικα ειναι καλο game... φυσικο ειναι να μην σου αρεσει οπως καποιους δεν τους αρεσουν τα shooter η τα RPG...

ξερω ατομα που δεν τους αρεσει αλλο game εκτος απο το counter strike 1.6 και το LOL ολα τα αλλα τους ειναι βαρετα

[media]

[/media]

get a life

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now