blackdemon

battlefield 3 crashαρισματα....

Recommended Posts

παιδια εχω το συστημα της υπογραφης και πριν 2 μερες αγορασα το game εχω περασμενους τους drivers 11.10 preview 3 και το online gameplay ειναι αθλιο εχω φαει καποια freeze, συμπεριφερεται σαν να lagαρει ενω παιζω σε server με 40-50 ms ping, ενω μετα απο το πολυ 10-15 λεπτα παιχνιδιου crashαρει και παιρνω το συνημενο παραθυρο με τις εξης λεπτομεριες του προβληματος:

Υπογραφή προβλήματος:

Όνομα συμβάντος προβλήματος: APPCRASH

Όνομα εφαρμογής: bf3.exe

Έκδοση εφαρμογής: 1.0.0.0

Χρονική σήμανση εφαρμογής: 4e9d3315

Όνομα ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: bf3.exe

Έκδοση ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: 1.0.0.0

Χρονική σήμανση ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: 4e9d3315

Κωδικός εξαίρεσης: c0000005

Μετατόπιση εξαίρεσης: 00108160

Έκδοση λειτουργικού συστήματος: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Αναγνωριστικό τοπικών ρυθμίσεων: 1032

Πρόσθετες πληροφορίες 1: 0a9e

Πρόσθετες πληροφορίες 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Πρόσθετες πληροφορίες 3: 0a9e

Πρόσθετες πληροφορίες 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Ανάγνωση της δήλωσής μας προστασίας προσωπικών δεδομένων ενώ είστε συνδεδεμένοι:

Windows 7 Privacy Statement - Microsoft Windows

Εάν η ηλεκτρονική δήλωση απορρήτου δεν είναι διαθέσιμη, διαβάστε τη δήλωση απορρήτου χωρίς σύνδεση:

C:\Windows\system32\el-GR\erofflps.txt

πιστευεται οτι ειναι θεμα driver η παιχνιδιου;;;

Χωρίς τίτλο2.jpg

Χωρίς τίτλο2.jpg

Χωρίς τίτλο2.jpg

57fd07db636d7_2.jpg.adb255df549b9b56f8cd

Link to comment
Share on other sites

Έχω κ εγώ πρόβλημα στο bf3 όταν έχω ενεργοποιημένο το sli..όταν παίζω με την μια κάρτα παίζει 30+ fps όταν το ενεργοποιήσω απο το προφιλ στο αυτόματο το sli τίποτα στο rendering 1 7fps και στο 2 15 fps....έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια του Skidrow παιζει μπαλα φουρκα οπως λεει και ο αγαπητος μας George o/c.To τερματισα 2 φορες ολα τερμα με καμια κατοστη frames χωρις το παραμικρο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να επαναφερω το τοπικ μονο και μονο για να εκφρασω τη δυσαρεσκεια μου και για να το δουν και αλλοι ενδιαφερομενοι για να ξερουν τι παιζει.... μετα λοιπον απο ολα τα γιατροσοφια που δοκιμασαμε και σε αυτο το συστημα και σε ενα amd με phenom b55 και 6870 με low settings ακομα συνεχιζει να λειτουργει με τις μερες του, τις τελευταιες μερες ειδικα 1 στα 2 παιχνιδια καταληγει ειτε σε crash ειτε σε disconnect....

εννοειται οτι και τα δυο μηχανηματα εχουν τα τελευταια patch και drivers, αλλα ολα αυτα ειναι παραμυθια της χαλιμας, τα crashes ειναι αποκλειστικα προβλημα των server καθως στο amd η καμπανια του παιχνιδιου εχει τερματιστει κανονικα και σε higher settings αν θυμαμαι καλα...

ναι μεν μπορει να εγινε ετσι και με το bad company2 και μετα το δευτερο patch ολα να επαιζαν σωστα αλλα με την ξενερα που τρως μεχρι να βγουν τα patch πως μπορεις μετα να εχεις ορεξη για παιχνιδι;;; δηλαδη για να κυκλοφορησει μια εταιρεια με τα κεφαλαια της EA ενα τετοιο παιχνιδι πρεπει να το πουλησει τελη οκτωβρη και να μπορεις (αν μπορεσεις τελικα) να το παιξεις τα χριστουγεννα;;; ειναι η πρωτη (και μαλλον η τελευταια) φορα που παιζω ενα παιχνιδι σε official servers και πιστευα οτι τα πραγματα θα ειναι καλυτερα, αλλα τελικα απ'οτι φαινεται γλιτωσα τις hackιες και επεσα πανω στα bugs....

το παιχνιδι τα σπαει, αλλα απο παροχες ειναι τρελη ΦΟΛΑ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να επαναφερω το τοπικ μονο και μονο για να εκφρασω τη δυσαρεσκεια μου και για να το δουν και αλλοι ενδιαφερομενοι για να ξερουν τι παιζει.... μετα λοιπον απο ολα τα γιατροσοφια που δοκιμασαμε και σε αυτο το συστημα και σε ενα amd με phenom b55 και 6870 με low settings ακομα συνεχιζει να λειτουργει με τις μερες του, τις τελευταιες μερες ειδικα 1 στα 2 παιχνιδια καταληγει ειτε σε crash ειτε σε disconnect....

εννοειται οτι και τα δυο μηχανηματα εχουν τα τελευταια patch και drivers, αλλα ολα αυτα ειναι παραμυθια της χαλιμας, τα crashes ειναι αποκλειστικα προβλημα των server καθως στο amd η καμπανια του παιχνιδιου εχει τερματιστει κανονικα και σε higher settings αν θυμαμαι καλα...

ναι μεν μπορει να εγινε ετσι και με το bad company2 και μετα το δευτερο patch ολα να επαιζαν σωστα αλλα με την ξενερα που τρως μεχρι να βγουν τα patch πως μπορεις μετα να εχεις ορεξη για παιχνιδι;;; δηλαδη για να κυκλοφορησει μια εταιρεια με τα κεφαλαια της EA ενα τετοιο παιχνιδι πρεπει να το πουλησει τελη οκτωβρη και να μπορεις (αν μπορεσεις τελικα) να το παιξεις τα χριστουγεννα;;; ειναι η πρωτη (και μαλλον η τελευταια) φορα που παιζω ενα παιχνιδι σε official servers και πιστευα οτι τα πραγματα θα ειναι καλυτερα, αλλα τελικα απ'οτι φαινεται γλιτωσα τις hackιες και επεσα πανω στα bugs....

το παιχνιδι τα σπαει, αλλα απο παροχες ειναι τρελη ΦΟΛΑ....

Ψιτ, blackdemon, είχα και εγώ το ίδιο θέμα, κατηγόρησα την ΑΤΙ και την ΕΑ στα φορουμς τους και τελικά τους είπα συγνώμη :o..

Τονίζω αυτό που θα πω ήταν λύση σε μένα.

Εκνευρισμένος για 1 βδομάδα, δοκίμασα όσα μου είπαν οι supporters (μιλάμε για ώρες συνομιλιών με αμέρικα) και τζίφος, 30gb κατέβασα (2 φορές re-installation) ούτε πάλι, έκανα ότι έλεγε ο κάθε κομπογιανίτης στα ξένα φόρουμ kai καρα-τεμάχισα την registry. Μέχρι που έκλεισα τη ρύθμιση UPNP (universal plug n play) για τα games την έχουν οι ρυθμίσεις των router/modem. Από κατασκευαστή πολλά μόντεμ την έχουν ανοιχτή, επειδή είναι κάτι καλό, αλλά μετά το τελευταίο Update για κάποιον λόγο (δε μας νοιάζει ποιος :(.... ) δε μπορούσα να στεριώσω πίστα, ούτε στα low ούτε στα high. Κλείνοντας το έπαιξα σαν άνθρωπος με τις ώρες, όλα high, ΑΤΙ κάρτα, AMD όπως εσύ. Μπορώ να κάνω 25+ kills σε γύρο δίχως να ανησυχώ για crash και ότι θα χάσω τα μετάλλια.

Τονίζω αυτό ήταν λύση σε μένα

Σου αναφέρω τέλος τα όσα μου είπαν στις συνεδρίες με τους ψυχιάτρους εεε τους supporters της ΕΑ :)... αν δε βρίσκεις ακόμα άκρη.

-low upload speed

-windows temp folder πρέπει να διαγραφούν όλα μέσα του αφού κλείσεις όλες τις εφαρμογές του υπολογιστή

-origin settings απενεργοποίησε το να δουλεύει in-game

-επανεγκατάσταση το παιχνιδιού λόγο μη σωστής αναβάθμισης patch

-αλλαγή σε άλλο περιηγητή (εγώ με mozilla firefox δεν έχω ποτέ πρόβλημα)

-θερμοκρασίες cpu, gpu, τροφοδοτικό watt και drivers ανανεωμένοι

Αυτά. Στο game να κοιτάς συνεχώς πίσω σου. Τριγυρνάει ένας με μαχαίρι ονόματι Fladramon3 και δεν είναι στα καλά του :)...:)...:)...

Link to comment
Share on other sites

Εκνευρισμένος για 1 βδομάδα, δοκίμασα όσα μου είπαν οι supporters (μιλάμε για ώρες συνομιλιών με αμέρικα) και τζίφος, 30gb κατέβασα (2 φορές re-installation) ούτε πάλι, έκανα ότι έλεγε ο κάθε κομπογιανίτης στα ξένα φόρουμ kai καρα-τεμάχισα την registry. Μέχρι που έκλεισα τη ρύθμιση UPNP (universal plug n play) για τα games την έχουν οι ρυθμίσεις των router/modem. Από κατασκευαστή πολλά μόντεμ την έχουν ανοιχτή, επειδή είναι κάτι καλό, αλλά μετά το τελευταίο Update για κάποιον λόγο (δε μας νοιάζει ποιος :(.... ) δε μπορούσα να στεριώσω πίστα, ούτε στα low ούτε στα high. Κλείνοντας το έπαιξα σαν άνθρωπος με τις ώρες, όλα high, ΑΤΙ κάρτα, AMD όπως εσύ. Μπορώ να κάνω 25+ kills σε γύρο δίχως να ανησυχώ για crash και ότι θα χάσω τα μετάλλια.

δοκιμασα κι εγω ολα αυτα τα γιατροσοφια και τελικα μετα απο πολυ καιρο σπαζοκεφαλιας, ειπα να δοκιμασω σε clean install να δω μηπως το πειιραζει κατι που εχω περασει στο δικο μου λειτουργικο και γιαυτο δεν δουλευουν τα γιατροσοφια, τελικα και παλι τζιφος, ομως μετα σκεφτηκα να δοκιμασω την 64βιτ εκδοση (κατι το οποιο δεν ειδα να αναφερεται πουθενα, μαλλον γιατι το θεωρουσαν αυτονοητο) και εκει λυθηκαν τα προβληματα μου....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now