GeorgeMan

HyperX USB 3.0 Flash Drives: Νέα, πολύ γρήγορα φλασάκια από την Kingston!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=HyperX USB 3.0 Flash Drives: Νέα, πολύ γρήγορα φλασάκια από την Kingston!]http://reviews.hwbox.gr/news/kingston.jpg[/NEWS_IMG]H Kingston ανακοίνωσε σήμερα την έλευση των πρώτων HyperX USB flash με υποστήριξη του προτύπου USB 3.0! Τα εν λόγω flash drives διαθέτουν τις μεγαλύτερες δυνατές χωρητικότητες του είδους τους, καθώς και τις καλύτερες ταχύτητες που έχουμε συναντήσει έως τώρα, ενώ παράλληλα ο σχεδιασμός τους ξεχωρίζει. Οι διαθέσιμες χωρητικότητες έχουν ορισθεί στα 64, 128 και 256GB, με το μεγαλύτερο "φλασάκι" να χωράει 54 πλήρη DVD ή 48500 αρχεία MP3 (μεγέθους 4MB). Οι ταχύτητες διαμεταγωγής των 225MB/s σε ανάγνωση και 135MB/s σε εγγραφή δε μπορούν παρά να χαρακτηριστούν ως αστραπιαίες, με τη συμβατότητα προς τα πίσω (USB 2.0 και USB 1.1) να δηλώνει παρούσα. Τα usb flash drives HyperX συνοδεύονται από 5ετή εγγύηση με προτεινόμενες τιμές που θα δείτε στους πίνακες που ακολουθούν.

[img_ALT=HyperX USB 3.0 Flash Drives: Νέα, πολύ γρήγορα φλασάκια από την Kingston!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/7784eca5a551df60.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιολας αλλα πηρα τον WD Passport 320GbUSB3 στα 60?....

Δεν χαζεψα να παρω USB flash στα 230? και ουτε τα μισα gb.

Το flash το θελω να βαλω 5-10 πραγματακια μεσα, κι αν το χασω

να μη κλαψω για τα 130? που εδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα 32αρι στα 50-55? θα το χτυπούσα με τέτοιες ταχύτητες. Αλλά 120? για 64GB δεν δίνω για φλασάκι.

Πιο φθηνά θα μου βγει αυτό:

Υπολογιστές & Hardware :: Προϊόντα Αναβάθμισης :: Solid State Drives :: Kingston SSDNow V100 SV100S2/64G 2.5" 64GB Sata II SSD (Stand-alone Drive) - E-Gate | Η πύλη στον κόσμο των υπολογιστών

Με ένα τέτοιο:

eworld.com.gr Ο κόσμος της Πληροφορικής

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε σαν να έχεις ένα Vertex 3 στην τσέπη σου. Που κοστίζει 270?.

Ναι φιλε μου, το καταλαβαινω αυτο, αλλα, και παλι σου λεω:

1) το ξεχνας καπου και χανεις και τα 120-180gb και τα 270?. Το ιδιο ευκολα

θα ξεχασεις και τον εξωτερικο δισκο?

2) χρειαζεσαι ενα usb flash τοσο δυνατο (ταχυτητα και μεγεθος?) οσο ενας

SSD ? Οι περισσοτεροι αυτο που θα κουβαλησουν στο flash θα ειναι κανα 2

ταινιες το πολυ και εγγραφα. Να θες 8-16gb το πολυ ? αντε 32 ? ΟΚ, αλλα,

οχι και 128 ή 256GB !!

3) και το τελευταιο: σκεψου ποσοι εχουν SSD και ποσοι οχι.

Εδω να πω: αφου τους ειναι πιο ευκολο πλεον να βγαζουν τετοιες χωρητικοτητες,

γιατι δεν εβγαλαν και 8-16-32gb οπως εκαναν εως τωρα?, ας τα δωσουν σε πολυ

φθηνοτερες τιμες, Οπως ειπε και ο Ζαχαριας στα ιδια λεφτα παιρνεις SSD.

Ναι, θα χρειαστω λιγο περισσοτερο χωρο για να τον συνδεσω αλλα κλαιν... Θα εχω

εναν SSD για ext δισκο.

Link to comment
Share on other sites

εγω με τον ρυθμο που χανω φλασακια, δεν το κοιταω καν! 3-4 φλασακια τον μηνα ευκολα!

Ακριβως για αυτο λεω τα παραπανω...

Εχασα 2 Corsair GT 8/16Gb εκαστως και τραβουσα τα μαλλια μου.

2.5" WD USB3 τωρα και θα εχω ησυχο το κεφαλι μου.

Οπως και να το κανεις το ενα σου βγαζει τα ματια να το ξαναπαρεις μαζι σου !! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα προσέχω τα flashάκια μου. 3 χρόνια τώρα την βγάζω με ένα 2GB SanDisk που έχω για να περνάω ΒIOSes :P, ένα MSI 4GB και ένα Verbatim 4GB :D

Οπως και να το κανεις το ενα σου βγαζει τα ματια να το ξαναπαρεις μαζι σου !! :hehe:

:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καμιά 10αρια flashακιά και κανένα χαμένο! Μόνο ένα πήγε στο heaven των flashακιών, γιατί πρώτα το έβαλα σε ποτήρι με νερό και μετά στη κατάψυξη, και μετά το σύνδεσα σε λάπτοπ, πάνω στο οποίο έκατσε μια κοπέλα ... ooops!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένα πήγε στο heaven των flashακιών, γιατί πρώτα το έβαλα σε ποτήρι με νερό και μετά στη κατάψυξη, και μετά το σύνδεσα σε λάπτοπ, πάνω στο οποίο έκατσε μια κοπέλα ... ooops!

Μόνο εγώ δεν βγάζω νόημα; :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now