George_o/c

PC Gaming vs Console Gaming: Τι προτιμάτε;

Ποια είναι η αγαπημένη σας "παιχνιδομηχανή";  

87 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η αγαπημένη σας "παιχνιδομηχανή";

    • PC
    • Sony PS3
    • XBOX 360
    • Nitendo Wii
      0
    • Sony PSP
      0
    • Nitendo DS
      0
    • Smartphones/Tablets (ναι υπάρχουν και αυτοί οι τύποι :p)
      0
    • Άλλη - πείτε μας ποια


Recommended Posts

Δεδομένου ότι ο αριθμός των PC games που αποτελούν "στεγνά" ports από κονσόλες ολοένα και αυξάνεται, θα ήθελα να ψηφίσετε ποια είναι η αγαπημένη σας παιχνιδομηχανή! Έτσι για να δούμε πόσους πραγματικούς κομπιουτεράδες έχουμε που στηρίζουν το PC Gaming :D

Υπολογιστής ή κονσόλες; Αν είστε υπέρμαχοι του console gaming, τι προτιμάτε περισσότερο: PS3, XBOX 360, Wii ή κάτι άλλο;

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Για εμενα τα παιχνιδια στον υπολογιστη εχουν πολυ μεγαλυτερη αξια ,και περισσοτερο ,εχουν πολυ καλυτερα γραφικα οταν δεν ειναι μια απλη μεταβιβαση απο κονσολα οποτε +1 PC. Και δεν μπορω χωρις mice and keyboard :P

Link to comment
Share on other sites

μα δεν χρειαζεται να βαλεις keyboard βρε κουτο. Το εχουν προβλεψει και αυτο.

9342kc5.jpg

41Yp8pzyLwL.jpg

οταν τα ειδα (το πρωτο ειδικα) πρωτη φορα ειχα πεθανει στο γελιο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

μα δεν χρειαζεται να βαλεις keyboard βρε κουτο. Το εχουν προβλεψει και αυτο.

9342kc5.jpg

41Yp8pzyLwL.jpg

οταν τα ειδα (το πρωτο ειδικα) πρωτη φορα ειχα πεθανει στο γελιο :hehe:

Τι γκουμούτσα είναι αυτή

:hehe: :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

εγω πρωτιμω PC λογο γραφικων αλλα ειμαι πολλες φορες σε δίλημμα γιατι στο xbox360 τα games εχουν achievments και το xbox live οπου ειναι με διαφορα το κορυφαιο online gaming community στον πλανητη και μου δινει την αισθηση οτι εχουν μεγαλητερη αξια τα games που παιζω... το wii μονο τα motion controls αξιζουν και λιγα games τα αξιοποιουν... ετσι εχω τις κονσολες για τα αποκλησστηκα games τις καθε μιας και το pc για τα multiplatform και καποια αποκληστηκα του.

(μου την δινει που πολλοι οταν λενε κονσολα ενοουν ps3+controller+42'' tv και οταν λενε pc=1500euro+keyboard+22'' screen) :victory:...

Link to comment
Share on other sites

PC forever. Όλοι αυτοί οι μύθοι περί συχνών αναβαθμίσεων είναι μπαρούφες.

Εγώ με 2 GB DDR2 RAM, ATi Radeon 4650 512MB, Intel Core Q6600 2.4 GHz την έβγαζα άνετα ακόμα και στα ποιο απαιτητικά παιχνίδια, με μερικές υποχωρήσεις βέβαια.

Counter Strike με χειριστήριο ? Πλάκα κάνεις...... :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα μου φαίνεται λογικό αφού είμαστε hardware oriented forum :P

Τιιιι? Αφου ο μεσος ορος ειμαστε.

Εχεις δει εσυ κανεναν εκει εξω να εχει Wii ή PSP ή να παιζει στο smartphone του? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

καλα αν δειτε σε gaming forums η console forums λενε τα αντιθετα απο εμας εδω...

η πλειοψηφια τουλαχιστον

η αληθεια ειναι οτι το pc gaming ειναι παντα λιγο παρατημενο και οχι αδικα... μονο η microsoft μπορει να κανει κατι γαι αυτο. ακουγονται πολλα για τα windows 8 ελπιζω να αλλαξουν την κατασταση

Link to comment
Share on other sites

ψηφιζω pc αλλα υπερ και για τις κονσολες.... πχ ειμαι φανατικος του grand turismo (παιζει μονο σε ps3) και φανατικος του halo (παιζει μονο σε xbox 360) αλλα τα αγαπιμενα μου rpg-mmo παραμενουνε στο pc aion la2 diablo(σπαρταραει)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now