Recommended Posts

Χαχαχα, ετσι εκαναν τα ματια μου οταν μου το ειπε! Περιμενα να μου πει καμια βδομαδα!

Τωρα το μονο που μενει ειναι να αποφυγω να παω ερμιονη το σουκου!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, ετσι εκαναν τα ματια μου οταν μου το ειπε! Περιμενα να μου πει καμια βδομαδα!

Τωρα το μονο που μενει ειναι να αποφυγω να παω ερμιονη το σουκου!!!

Να πας ρε να κανεις και μπανακι εκει στο Θυνη, διπλα στου Βαρδινογιαννη...

Τρελα νερα :D

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα αν έρθετε ποτέ προς τα εδώ θα πάμε να φάμε κοκορέτσι στον Λόγο.. βασικά.. είμαι νηστικός όλη μέρα.. καλά πέρα από ένα σαντουιτς που έφαγα και κάτι τσουρεκάκια με σοκολάτα.. πάω να βρω τίποτα να φάω! :D

Link to comment
Share on other sites

Λογος? καλος? Κανα κοντοσουβλι παιζει γιατι εκει ειναι η αδυναμια μου! :P

Για να μην λετε οτι σας εχω αφησει χωρις Update κτλ κτλ...

Καθομουν και εφτιαχνα της επεκτασης για τους ανεμιστηρες.... και συνειδητοποίησα, πως, δεν εχω απο που να τις περασω "κρυφα" για να μην φαινονται!

Εκατσα και σκεφτικα, να κοψω ενα ανοιγμα στα drive bays, να αλλαξω την σειρα τον 5.25 (δεν αλλαξε κατι), να φτιαξω πατεντα να κρυψω γενικα τα καλωδια απο πισω με ενα πανελακι, και μετα μου ηρθε... τοσα ρακορ και pass-through ports εχω...

imagebvo.jpg

αλλα επειδη ξερω πως δεν θα χωρεσουν ολα απο εκεινη την τρυπα...

imageipr.jpg

διδυμα :D

Τωρα παω να φαω... όση ωρα το εγγραφα αυτο σκεφτομαι το κοντοσουβλι που ανεφερα πριν!

Link to comment
Share on other sites

Και κοντοσούβλια και κοκορέτσια και παϊδάκια και πατάτες φούρνου και ότι τραβάει η ψυχή σου!

Μην πας να μας ξεπετάξεις με 2 φωτογραφίες και 5 λέξεις.. αύριο είναι Παρασκευή.. άρα μεθαύριο και αντιμεθαύριο είναι το Σ/Κ.. άρα περιμένουμε σοβαρό Update!

Link to comment
Share on other sites

Λαλαλαλαλαλαλαλα δεν ακουο δεν ακουοοοοοο!!

Χαχα...

Την γλυτωσα την ερμιονη...

Σαβατο εχει σπυρου πατση, λιοσιων, σολωμου, και μετα σπιτι!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω στα ελεγα... εσυ μου ελεγες δεν αντεχει η τσεπη.... εγω σου ειπα δεν εχει σχεσει.... εσυ μου ειπες δεν παιζει.... και εγω σου ειπα σφυρα μου....

Δεν ακουο σφυριχτρες :P

για παμε ενα μικρουλι teaser....

Πηρα τους κρικους...

imagergy.jpg

imagejkbe.jpg

imagewoqs.jpg

Ενταξει, δεν ειναι η καλυτερη δουλεια που εχω δει... ΑΛΛΑ, ναναι καλα ο αμπαλος που τρακαρε την μαυρη ματ (βαμμενη οχι βυνιλιο) corvette του, και μου τα εβαψε μαζι τους προφυλακτηρες/καπω/φτερα του αυτοκινητου... Τσαμπε-ολε! για τσαμπα ειναι πολυ καλη δουλεια :P

Και βρισκομαι σε αυτην την φαση...

imagesis.jpg

Ειναι αρκετα ποιο δυσκολο αποτι νομιζα. Αρχικα τα ειχα υπολογισει με της βιδες κτλ... αλλα 0,5 χιλιοστο απτην μια πλευρα Off βγαζει την αλλη βιδα λιγο ποιο εξω. οποτε καθομαι με την λιμα και μια μια της βιδες της φτιαχνο στο σωστο μεγεθος... και ΒΑΡΙΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

χεχεχε...

παρολα αυτα, ειμαι επισης χαρουμενος με την αγορα που εκανα απτον Πολωνο!

Πηρα προφιλ αλουμινιου μηκος 1μετρου με κληση 45μοιρες.

imagenzx.jpg

Εδω ειναι το κουμπωμα του στο οποιο γαντζώνει το προφιλ...

imagefpa.jpg

Μαζι με ολα αυτα υπαρχουν 2 επιλογες, για την διαχετευση του φωτος. Ειτε λευκο, ειιτε διαφανο. Επελεξα το λευκο γιατι ξερω οτι ο φωτιζμος θα βγει ποιο ομοιομορφος!

imageujts.jpg

Και μια ταινια LED 14,4W 12V, ψυχρο λευκο σε χρωμα.

imagenlv.jpg

Βαζουμε την ταινια μεσα στην εσωχη του προφιλ.

imagekbsqz.jpg

imagetjws.jpg

Περναμε μεσα στην σχισμη το πλεξυ...

imagefat.jpg

imageqmr.jpg

Και εχουμε την ολοκληρωμενη λυση για το φωτισμο!

imagezks.jpg

Συνολο = ~15 ευρω... Δεν ειναι ετοιμο, πρεπει να βαφτη, και να κοπη στο σωστο μεγεθος και να μπουν σε 2-3 σημεια, αλλα την γενικη εικονα την ειδατε :P

Παω να φαω γιατι θα ξεραθω!

Link to comment
Share on other sites

εγω στα ελεγα... εσυ μου ελεγες δεν αντεχει η τσεπη.... εγω σου ειπα δεν εχει σχεσει.... εσυ μου ειπες δεν παιζει.... και εγω σου ειπα σφυρα μου....

Δεν ακουο σφυριχτρες :P

HAHA.. κοίτα η αλήθεια είναι ότι τα λεφτά που έχω για αυτήν την δουλειά είναι λίγα.. οπότε το ότι δεν έχω λεφτά είναι εν μέρη αλήθεια..

Το μαύρο βγήκε πολύ όμορφο.. να σου πω, αυτός ο τύπος που είναι? Όταν έχω πράγματα για βάψιμο απλά θα πάω να τον ακουμπήσω λίγο με το αυτοκίνητο.. εκεί στον προφυλακτήρα λίγο :D

Το προφίλ που το βρήκες? Είχε μεγάλη ποικιλία ο τύπος?

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι που τα βαφη ξερω ( ειναι αυτος που σου ειπα με τα φιμε...)

Οσο για τα προφιλ, εχει διαφορα, αλλα δεν θα την ελεγα τεραστεια ποικοιλια!

Σου στελνω πμ με λεπτομεριες!

Link to comment
Share on other sites

Άστο το παιδί να κάνει αυτό που ξέρει.. :D Έχουμε omerta.. δεν λέμε τίποτα έξω από τον κύκλο μας.. και για να μπεις στον κύκλο μας πρέπει να πληρώνεις ετήσια συνδρομή.. :D

Link to comment
Share on other sites

Πάλι πμ? :P

Τι θα γίνει με εσένα?

Άμα ξεκινήσω να τα χρεώνω θα με κάνεις πλούσιο :hehe:

αφου ο OC με βαζει και τα σβηνω καθε 5 λεπτα!!! :hehe::hehe::hehe:

Άστο το παιδί να κάνει αυτό που ξέρει.. :D Έχουμε omerta.. δεν λέμε τίποτα έξω από τον κύκλο μας.. και για να μπεις στον κύκλο μας πρέπει να πληρώνεις ετήσια συνδρομή.. :D

Μπα, ουτε με συνδρομη! πρεπει να ΚΕΡΔΙΣΕΙ το δικαιωμα να μπει.... πρεπει να κανει GORMODDING! :hehe:

Ωραία! Αφου έχετε βάλει ετήσια συνδρομή, μπορώ και εγώ με την σειρά μου να σας χρεώνω τα πμ :P

απτον δικαιουχο μου παρτα!!!

Φυσικά και μπορείς.. όπως μπορούμε και εμείς να τα λέμε από τηλεφώνου.. Mike, θα σε παίρνω εγώ, μου το πληρώνει η εταιρία! :D

χαχαχαχαχα....

Περα απτην πλακα, εχω ******* να λιμμαρω βιδες....

επομενο εργαλειο που πρεπει να παρω ειναι γωνιακος τροχος, και ενα σταθερο τροχο....

F31-462-FOX.jpg

Edited by GoriLLakoS
Πάλι βρίζεις? Θες ban? Ban? BAn? BAN? BAAAAAAAN?
Link to comment
Share on other sites

την εκανα την μαλακια μου...

Τρυπησα την λαθος πλευρα τον μπρατσων που εφτιαξα για την στηριξη... και σαν δεν εφτανε αυτο, μπερδευτικαν η μυτες του τρυπανιου και εβαλα 5αρι αντι για 4αρι, και δεν εχω κολαουζο για Μ5, ουτε βιδα Μ5....

ε ρε πρωι πρωι...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πρεπει να το ξανα σκεφτω ολο το design γιατι, ακομα και προχειρα που το εβαλα χωρις υγρο παρατηρησα πως βαζει πολυ πιεση πανω στο motherboard tray, και δημιουργη καμπυλη... αρα οταν γεμισει και 1+ λιτρο υγρο, σιγουρα κατι θα γινει...

Back to the drawing board λοιπον... :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now