Recommended Posts

Λέω, από τη στιγμή που δεν έχει να κρύψει τη βίδα από τη μια πλευρά, είναι απλά μια παραπάνω οπή μέχρι ενός σημείου. Το θέμα είναι να καταλήγεις στο ίδιο αποτέλεσμα με λιγότερες κινήσεις.

Jason, απλά hash...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για να κρατα την βιδα στην θεση της, το ανοιγμα θα ειναι λιγο μεγαλυτερο απο την βιδα, και θα μπει παξιμαδι απο πισω για να την κρατα συο σωστο υψος και να ειναι φρεζαριστη, και απτην αλλη θα μπει το πιατακι. Ειναι απλα εκει να μην μπαινο βγαινει η βιδα...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το ρεσερβοιρ του ΕΚ, και προς το παρον δεν μου καθετε ασχημο... δεν ειναι αυτο που θελω, αλλα δεν ειναι και χαλια...

συνεχιζω με βασει αυτο μεχρι νεωτερας....

Για πειτε μου και εσεις....

imagexfn.jpg

το ρακορακι επανω (πισω) ειναι για να γεμιζω το ρεσερβοιρ πιο ευκολα...

imagedop.jpg

Επισης, συνεδεσα τα ψυγεια στο κυκλωμα, και εβαλα και το drain valve

imagexjy.jpg

Αυτα για σημερα... αυριο εχουμε μαλλον την τοποθετηση της αντλιας, και μετα αρχιζει το cable management... :/

Link to comment
Share on other sites

Mike.. μου φαίνεται μικρό ρε συ.. Τώρα θα μου πεις.. μπροστά στο άλλο το ντούκι όλα μικρά φαίνονται.. όμορφο είναι - απλά δείχνει λίγο άδειο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε το ξερω οτι φαινετε μικρο, αλλα το χρειαζομαι up an running ASAP!

Καλα η διαφορα ειναι 20μμ λογικο να φαινετε μικρο, αλλα μεχρι να τελιωσω τα σχεδια του autocad εχουμε μελλον!

Link to comment
Share on other sites

Ειπα πως το σουκου θα το εχω ετοιμο....

οπως παω, θα ειναι :D

7611611742_46455949e4_b.jpg

7611602966_0e83e84672_b.jpg

7611593094_cf7b2ec576_b.jpg

7611584666_1f6d9553e6_b.jpg

7611577810_6de2f66198_b.jpg

7611559032_5d5fa8393b_b.jpg

7611569070_875f666118_b.jpg

7611549656_3114537fcb_b.jpg

7611533996_de967f7857_b.jpg

Η βενζινη του συστηματος...

7611515904_175d767c2a_b.jpg

7611509942_9fa606c2f6_b.jpg

ητταν λιγο πολυ απαλο το πορττοκαλι οποτε με λιγο κοκκινο χρωμα απο τον Mayhems το εφερα οσο πιο κοντα μπορουσα.

7611499490_e94bc3ddf4_b.jpg

7611480976_3a82ce96ff_b.jpg

νομιζω οτι εκατσε πολυ καλα...

ηδη απο το απογευμα το εχω αφησει και bleedαρι...

φωτα δεν θα βαλω ακομα, θα το αφησω για λιγο ακομα, οπως και πρεπει να κοντινο τα καλωδια τον καρτων γιατι ειχα υπολογισει οτι θα πηγαινανε απο πισω, και τωρα εχει πολυ υπολοιπο στο κατω τμημα...

αυτα για αποψε, παω να την πεσω!

καλο βραδυ παιδες!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο ρε Mike.. Το χρώμα απλά απίστευτο! Περιμένουμε και άλλες φωτογραφίες... :D

thanks ρε μαν! Θα αργησουν η ολοκληρωμενες φωτογραφιες, αλλα θα ερθουν... (Τωρα παλευω με κατι drivers για το raid... μου εχουν βγαλει την πιστη!)

Μετονόμασέ το σε Holy Shit Squeezed! Είναι πανέμορφο!

Photos με HDR τράβα :D

Νασαι καλα τριχωτε μου γοριλλα! :D

Γιατι ομως λες με HDR? Ειμαι σε "studio" δεν χρειαζετε να κανω HDR...

Link to comment
Share on other sites

Εκτος του οτι καταφερα επιτελους και περασα τα drivers για το raid, και εκανε μερικες γρηγορες δοκιμες να δω θερμοκρασιες κτλ κτλ, ειμαι ευχαριστημενος αρκετα. Η καρτουλες σε στοκ με ambient 31C καθονται στα 33C και 34C, ενω το CPU ειναι λιγο ζεστος, ο ποιο ζεστος πυρηνας ειναι στα 39. αλλα οταν του εβαλα 42multi και vcore 1.3 αυτος ο πυρηνας ηταν στα 59, και αποτι διαβαζω το TJmax ειναι κοντα στους 85C για τους 3930K. οποτε το 4.5 θα το δουμε.

περα αυτου ασχολιθηκα λιγο και με τον φωτισμο...

Επρεπε να λιμαρο λιγο το προφιλ αλουμινιου για να ακτσει καλυτερα.

imagexpn.jpg

imagespu.jpg

Το τελικο αποτελεσμα ειναι να κατσει επιπεδα με το midplate. Οταν βαφτει μαυρο δεν θα φαινετε καθολου!

imagesgiu.jpg

Δεν θελω να ειναι υπερβολη το φως μεσα στο κουτι, οποτε θα μπει μαλλον αλλη μια ταινεια σε ενα "κρυφο" μερος που θα με βοηθηση να το πετυχω αυτο.

αυτα για χτες.... σημερα μαλλον εχουμε SSD tweaking, kαι μια βολτα στα μαγαζια για spray κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το μυστικο κομματι :D

Fan Bridge... απο Ανεμιστηρες σε 6πινο :D

imageehsn.jpg

imagehtkn.jpg

imagejkv.jpg

Λογικα, αυριο μεθαυριο θα μπουν στο συστημα, και θα ειμαστε στον δρομο της τελικης ευθειας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το σχεδιασα εγω, θα μπορουσα αλλα το κοστος του να το φτιαξω ηταν καπως απαγορευτικο για 5 τετοια μου ζητουσαν 70 ευρω, για μαυρο pcb, και τυχαια ρωτωντας σε διαφορα μερη βρηκα ετοιμα.

Το μονο ομως προβλημε ειναι οτι δεν στελνει τα rpm, του ανεμιστηρα, αλλα θα το φτιαξουμε αυτο με ενα διπλο crimpαρισμα :)

Link to comment
Share on other sites

70 Euro για 5 κομμάτια.. Υπερβολή.. Πολύ όμορφα όμως, και η βάση super! Η βάση είναι προφίλ αλουμινίου? Τα RPM πως θα τα περάσεις από το 6pin στο mobo/fan controller?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now