Recommended Posts

στα 4.7 δεν ειναι σταθερος ρε συ... ισα ισα καταφερα να κανω validate, και το URL το πηρα απτο History του browser...

δεν υπαρχει κανεις που να εχει παιξει με gigabyte Χ79?

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι για να πετυχω το Χ47, δεν επαιζαν power saving features, τα οποια τα θελω για 24/7...

και κατι γινεται με αυτα και μου περιοριζουν τα multi... δεν ξερω... :/

Link to comment
Share on other sites

Α δεν καταλαβα οτι ηθελες να το κανεις για 24/7...βρηκα παντως κατι που ισως σε βοηθησει

Intel X79 Motherboard Overclocking Guide | Intel X79 Express,Motherboard,Overclocking,Guide,Juan Jose Guerrero III,ASUS,Intel X79 Express Motherboard Overclocking Guide by Juan Jose Guerrero III of ASUS

Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Τα C1E, C3 και C6 Power states του cpu πρέπει να είναι disabled, γιατί σου περιορίζουν τα ρολόγια, ρίχνουν το voltage etc...

Δεν είμαι σίγουρος το κατά πόσο είναι εφικτό ένα τόσο υψηλό o/c με τα c states. Ας σου πει, όμως, καλύτερα κάποιος που γνωρίζει με σιγουριά :)

Edited by chris2005dim
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα score, αλλα για καθε μερα το κοβω 4.4 @ 1.36....

Το linx περασε επιτυχως, με θερμοκρασιες κατω απο 70, παντως ειναι πολυ κακο chipaki, θελει πολυ ρευμα.

Link to comment
Share on other sites

βλεποντας και κανοντας Elhariz... Να δουμε... εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα στο O/C απο τοτε που επαιξα με τον 920... αλλα και εκει, εφτασα τα 4.0ghz και το αφησα... τωρα γενικα θελω να ψαχτω λιγο παραπανο, θα παιξω με μνημες, με ακρτες, και μετα θα βρω ενα συνολο καλο για 24/7...

Link to comment
Share on other sites

ειναι χαλια κομματι απο θεμα ρευματος. απο θερμοκρασιες καλα τα παει...

LLC θα παιξω μολις παω σπιτι... "Auto, Standard, Normal, Medium, High, Turbo & Extreme" αυτες ειναι οι επιλογες που εχω... φανταζομαι το EXTREME ειναι το ποιο σταθερο... λεω να δω με High + Turbo τι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φαίνεται πως βγήκε τρίτος στο Mod of The Month July 2012 @ Bit-Tech.net

135504bb5761ad1a.jpg

Well done mate! :drinks::whoohoo::righton::worship2:

Thanks φιλος! υπηρχαν πολλα καλα builds γενικα αυτον τον μηνα... εγω απλα χαιρομαι που αρεσε στον κοσμο :D

πρώτο έπρεπε να είναι του barfastic. τι avatar και μαλακίες? μόντα είναι τα κουκλάκια?

Σευχαριστω πολυ φιλε μου, αλλα το avatar ειχε ΠΟΛΥ δουλεια να γινει, και το αποτελεσμα βγηκε πολυ καλο! εγω προσωπικα ψηφισα την αραχνη... ο τυπος ειναι μουρλος!

good job m8 :bravo::bravo:

Thanks! αντε και στα δικα σου συντομα :P κατι ετοιμαζεις ε??? :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, χτες εκατσα λιγακι και επαιζα, προσπαθησα να παω παραπανω απο 47Χ, και για καποιον λογο οτι ρευμα και να εβαζα δεν επαινε καν στα windows. εφτασα μεχρι 1.53ν αν θυμαμε καλα... απο 1.42. ειναι δυνατον να θελει τοσο πολυ ρευμα να παει 1Χ ποιο πανω?

Σκεφτικα μετα οτι ισως επειδη εχω της μνημες στα 1866 να μην αντεχει, και της εριξα στα 1600, αλλα και παλι δεν με αφηνε να μπω καν. ουτε στα 1333.

στα 4.7 ειμαι σταθερος για bench, οποτε δεν μπορω να καταλαβω... εχει κανενας καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now