Recommended Posts

.. Κάτι τέτοιες λαλακίες που γίνονται με την τσίμπλα στο μάτι..

Να σου πω.. γιατί δεν κρατάς το σχέδιο να πας να στο κόψει σε pvc ή σε abc ή σε κάποιο πλαστικό τέλος πάντων.. θα είναι σίγουρα πιο ελαφρύ.. το σχέδιο είναι πολύ όμορφο, μην το πετάξεις..

Edited by GoriLLakoS
Relax λίγο
Link to comment
Share on other sites

δεν εφταιγε αυτο... εγω απο καθαρη μ@λ@κυνση... δοκιμασα εστω αν μπορεσω να το βαλω με τα stock mounts, αλλα και παλι... τιποτα... εχω αλλη μια ιδεα, αλλα σημαινει πως θα πρεπει να παω σε πιο λεπτο ρεσερβοιρ...

κανω τους ελεγχους μου και επανερχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος αν βαλω καμια λαμαρινα 3-5mm για ενισχυση.... Αλλα και παλι...

Ετσι οπως παει θα βαλω το ποιο μικρο ρεσερβοιρ, και καποια στιγμη οταν ειναι να κανω καποια αλλαγη, θα το ξανα κοιταξω!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 2mm αλουμινιο και πρεπει να κρατηση 1.3 κιλα (με το ρεσερβοιρ, σε 3 σημεια... Αρα σχεδον 400γραμ ανα βιδα... Αδειο.

Θα δω και με το ποιο μικρο και απλα πιαστρακια...

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να αντεξει τωρα....

6db2b6c4-a0e4-8381.jpg

6db2b6c4-a118-544b.jpg

Θα δοκιμασω και με αυτες της βιδες, μπας και καταφερω να αποφυγω το κοστος σχεδιασμου απο την αρχη ξανα, βεβαια, αυτο που μου ηρθε στο μιαλο θελει CNC.... Και με πορωσε... Ξεκιναω και τα σχεδια σε Autocad το απογευμα!

Link to comment
Share on other sites

Α, έχ'ς ξιφύγ'! Η δουλειά πάντως μέχρι τώρα είναι άλλο πράγμα! Α, και κάτι άσχετο! Ρε συ, ξέρεις πού μπορώ να βρω μπαταρίες για το ποντίκι που μου'στειλες (το RAT-9), γιατί οι δικές του (ιδιαίτερα η μία) είναι σχεδόν τελείως off?

Edited by elhariz21
Link to comment
Share on other sites

Mike.. δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι όσο χοντρέ βίδες και αν βάλεις.. αν το αλουμίνιο που θες να στηρίξεις το Tank είναι λεπτό ότι βίδα και αν βάλεις θα την ακούσει.. Μόνο αν βάλεις πίσω από το αλουμίνιο κάποια υποστήριξη θα αντέξει..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, με την βιδα την Μ6, δεν λυγιζει τοσο!

Ισως επειδη η κεφαλη της βιδας ειναι ποιο φαρδια...

Παντως, σαν concept (το εξαγωνο) νομιζω πως καθετε καλα....

b29340da-439f-c58a.jpg

b29340da-43b1-887d.jpg

b29340da-43c7-b619.jpg

Πειτε με σπαστικο, αλλα δεν με ικανοποιει... Η γωνιες στα εξαγωνα ειναι στραβα... (μαλλον δεν τα εχει ευθιγραμμιση καιρο) και το καθε κομματι ειναι κομμενο σε γωνια... Pfft....

Καληνυχτιζω γιατι οσο το κοιταω τοσα στραβα βλεπω!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν με ευχαριστει το αποτελεσμα... ειπα να φτιαξω εναν υπολογιστη που να μην τον ακουμπησω πολυ καιρο, αμα δεν το κανω ετσι οπως το εχω οραματιστει, θα μπριζονομαι να το αλλαξω!

Θανξ παντως για τα καλα σας λογια!

Link to comment
Share on other sites

Mike.. μην ακούς! Καλά κάνεις.. ότι δεν σου κάθετε καλά στο μάτι.. ακόμα και αν είναι μια βίδα με ταλαιπωρημένο κεφάλι.. απλά άλλαξε το.. φτιάξτο όπως το έχεις στο μυαλό σου.. αν κάνεις μια λαλακία και την προσπεράσεις αυτή η λαλακία θα σου παιδεύει το μυαλό μέχρι να την φτιάξεις..

Για αυτό.. καλύτερα σπαστικός παρά αρπα κόλλας ! :D

Link to comment
Share on other sites

Indeed, οτι ειπε ο μπυροφονιας.

Μετανοιωνε για πραγματα που δεν εχεις κανει και οχι για οτι κανεις ;)

Οσο πλησιαζει στο τελος του τοσο περισσοτερο σε μαγευει το κουτι γμτ... i'm in <3 !!

Link to comment
Share on other sites

θελει απλα να μην φαινεται αυτο που θα συγκρατει το τανκ! για πιο λογο να γινει πιο χοντρο?!(τα σχεδια τα εκανε μονος του,και εχουν βγει πολυ καλα!!!!:D)

Link to comment
Share on other sites

μα δεν τον παρεξηγω!:)

μπαρφ θα σου στειλω σε λιγο τηλ απο αυτον που σου ελεγα!εχουμε λυσει το ποδηλατο τωρα και μαστορευουμε!!:P

οφτοπικ: πως λυνει το πεταλι με τις ταχυτητες απο τον σκελετο του ποδηλατου?εχω βγαλει την βιδα που βιδωνει το πεταλι στον σκελετο και δεν βγαινει το πεταλι..:(

Link to comment
Share on other sites

Το τοιχάκι της οπής γιατί να είναι τόσο λεπτό;

Διάβασα "τοιχάκι της ντροπής" και προσπαθούσα να καταλάβω τον υπαινιγμό για το Βερολίνο. Ότι να 'ναι είμαι ώρες ώρες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now