hwbot

HwBox Hellas O/C Team: CPU-Z Scores

Recommended Posts

Thanks man.

Αν είχα κονέ για διαλεγμένα CPU θα κανόνιζα για όλους σας.

Αλλά πού τέτοια τύχη.

Μόνο κάτι Intel Ρωσσίας νοιώθουνε και βάζουνε τα παιδιά τους να δοκιμάζουνε καφάσια.

Φτού μόνο να μην είναι σαν τον μοναδικό καλό μου 980X που άντεξε όλο κι όλο ένα πρόχειρο ( διαγνωστικό ) session με τον Nord.

Link to comment
Share on other sites

Παντος νομιζω οτι η ιδεα μου πως δεν ειναι τυχαιο το cpu δεν ειναι αβασιμη

Μάλλον θα δείξω μια και καλή.

Μάλλον κλείνω έναν 57x CPU για αρχή, και παίζω με δαύτον μέχρι να δω τι θα γίνει για 59xx chip.

Δεν ψάχνω να πάρω από bencher, άλλη πηγή χώνω ;)
Link to comment
Share on other sites

Παντος νομιζω οτι η ιδεα μου πως δεν ειναι τυχαιο το cpu δεν ειναι αβασιμη

Ναι, δεν είναι αβάσιμη, αλλά δεν σημαίνει ότι είναι σωστή.

Η πηγή μου για κανά καλό chip είναι υπάλληλος κατασκευαστή μνημών... αυτός όμως θέλει μήνες για να μου βρεί κανένα καλό chip... αν δείς στο πρόσφατο παρελθόν δεν είχα golden 980X, ούτε golden E8600... κάτι σημαίνει αυτό ;)

Κάτσε να δούμε πόσο θα πάει με LN2 ο παρών CPU, και θα δούμε πόσο καιρό θα κάνω να βρω καλύτερο ;)

Edit: ο 57x που λέω ότι θα έκλεινα ανήκει στον Ανέστη.

Link to comment
Share on other sites

Βρε φαρδος που τον πετυχες :P εχω κανει πανω απο 7 cpu rma στην intel και ο καλυτερος ηταν 5500 :(

Μεγιες παντως πολυ δυνατο κομματι, αρχισε τωρα να πυροβολας :D

Συμβουλη μην δωσεις πανω απο 1.72 και παντα στα κρυα, αλλιως με αερα μαχ 1.5 αλλιως τρωνε degrade ;)

---

- Sent from my iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει καλή κάρτα/ες και θέλει να βγάλει νουμεράκια, γεμίζει την μπουκάλα του, παίρνει την κάρτα/ες και έρχεται εδώ και παίζουμε να βγάλει τα scoreάκια του :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτον πως τον βλεπετε σαν κομματι?Με hyper 212+ δηλαδη ξεφτιλα ψυξη και τα υπολοιπα stock.δηλαδη απο ψυξη τιποτα.Ποσο λετε να φτασει εαν σας τον στειλω Αθηνα :P να παίξετε?1894415.png"]1894415.png[/url]

Διπυρηνος 555 ξεκλειδωμενος σε Β55.Εαν δεν σας ανοιγει το Link ειναι η δεξια υπογραφη μου.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο φυσικα και δεν το εχω εκει.suicide run ηταν για να πιασω τα 4.5.

Κανονικα παιζω ετσι

intelburntestme7972230s.jpg

Το μαξ stable που ειχα πιασει να περναει cinebench και 3dmark11 ηταν

cinebench437417502843.jpg

AMD Radeon HD 6950 video card benchmark result - AMD Phenom II X4 B55,ASUSTeK Computer INC. M4A87TD EVO score: P5917 3DMarks

Σιγουρα με καλυτερη ψυξη θα ειχα λιγοτερο ρευμα.

Σε καποια φαση στα 4.0 οταν επαιζα με offset το στο ooct ηταν με 1.33 ρευμα με καποια λιγα spikes στα 4.0 αλλα εφαγα bsod.

Δεν εχω κατσει να ασχοληθω να δω ποσο ειναι το max των μνημων,του επεξεργαστη και του cpu_nb μοιας και τα ανεβαζω ολα μαζι.Με ενδιαφερει φυσικα το stability και οχι το να πιασω τα Max.

Ας πουμε κοιτα και εδω ποσο πιανει το cpu_nb με 1.325 ρευμα

406329341806me9aria.jpg

και stable στο intelburntest το standar Ομως οχι το high

Link to comment
Share on other sites

Ένα στα πολύ γρήγορα μια και η ώρα καλούσε για ύπνο..........

Στους -80C αυτό, ακόμα βέβαια δεν έχω βρει τα χούγια του.

Παραπάνω δν δοκίμασα γιατί το BIOS (1.40) δεν έχει επιλογή για περισσότερο voltage.

Θα περάσω σήμερα το 1.30 και θα ξαναδοκιμάσω.

CPU-Z Validator 3.1

2375526.png

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, φαίνεται να μην του αρέσουν οι μνήμες πολύ ψηλά.Δλδ με τον 2133 div δν σηκώνει bclk.....Crappy IMC ή παίζει και τπτ άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now