George_o/c

HWBOX & kingpincooling 3D Contest: Κερδίστε ένα F1 Dark!

Recommended Posts

Να εγω τωρα που να τον φτασω τον απο πανω??? :P :P :P :P :P

Για τον επεξεργστη μιλαω ντεεεεε.

Κάποιες φορές δεν έχει σημασία ο προορισμός αλλά η διαδρομή ;) ,δεν είναι ανάγκη να βγούμε όλοι πρώτοι.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές δεν έχει σημασία ο προορισμός αλλά η διαδρομή ;) ,δεν είναι ανάγκη να βγούμε όλοι πρώτοι.

Η διαδρομη η δικη μου ειναι στρωμενη με ...κρυο.ξερεις τι κρυο θα φαω τωρα που θα ανοιξω την μπαλκονοπορτα για να τον ανεβασω???? :o..

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζουμε ότι:

- Στην Ambient κατηγορία υπάρχει περιορισμός στα ρολόγια του CPU το οποίο ορίζεται να ειναι τα 4500MHz με μία ανοχή +- 5MHz.

- Για να λάβετε μέρος στον διαγωνισμό θα πρέπει να ποστάρετε το πρωτο σας score μέχρι τις 29 Ιανουαρίου ώρα 23:59.

:) :)

vmatrix το Unigine screenshot σου δεν είναι ok. Πρέπει να κατεβάσεις το HWBOT Heaven Benchmark από εδώ: http://91.121.148.119/downloads/hwbot_unigine_heaven_v103/ και συγκεκριμένα το full αρχείο που είναι 331MB :) Το πρόσθεσα και στο πρώτο post για όσους δεν το γνωρίζουν.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

με συγχωρείτε δεν κατάλαβα ότι το όριο του CPU είναι και προς τα κάτω, είμαι άκυρος

για χαβαλέ ήταν έτσι κι αλλιώς

το μήνυμα αυτοκαταστράφηκε :D

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω και ειμαι σωστος θα κανω edit εδω τα σκορ.

Ειναι για την κατηγορια ambient.

3dmark11 hwbot link

Thanos1972`s 3DMark11 - Performance score: 6036 marks with a Radeon HD 6950

3dmark11kalo.jpg

Στo bench του hwbot για το heaven εσεις θελετε perfomance αλλα εμενα απο την αρχικη σελιδα μου δινει Basic dx9 και extreme dx11 πιο απο τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Not bad ... :D

Με το CPU τι παιζει τελικα ? Που βρηκες τοιχο ??

Δεν ξερω ακομα.Με παγακια στο κανιστρο παντως το 54 multi δεν το εχει.Δοκιμασα και το cascade αλλα στους -50 μπλοκαρε το συμπαν.Θα δοκιμασω συντομα με αζωτο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι διαγωνισμος παιδια ΜΠΡΑΒΟ!!!!!Υπεροχα.:righton:

Rampage στο μπαλκονι πιτογυρα μπαμπαντσα διπλα,oc event music

και δοσε τεστ καργα.Το βραδακι θα ανεβασω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως η περίπτωση να φτιαχτεί ένα νέο threat για εμάς που δεν πληρούμε τις προϋποθέσεις (πχ δεν έχουμε επεξεργαστή που να είναι στα 4500MHz με μία ανοχή +- 5MHz)?Έτσι να ανεβάζουμε σκοράκια απο τα ίδια bench και να μην βρομίζουμε το νήμα εδώ?

Ευχαριστώ.Για να μην κοιτάμε μόνο εσάς αλλά να έχουμε να ασχολούμαστε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε ότι ο περιορισμός είναι 4500MHz, δηλαδή ότι μπορείς να έχεις τον επεξεργαστή σου max μέχρι τα 4.5GHz. Αν θα τον έχεις στα 2.6GHz ή στα 3.5GHz δεν μας πειράζει, αρκεί να μην ξεπερνά τα 4.5G :)

Γενικότερη σαν απάντηση προς την ερώτησή σου έχουμε ολόκληρο subforum στο οποίο υπάρχουν θέματα για κάθε benchmark ξεχωριστά: HWBOT scores - ( HWBOX ) O/C on first boot ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζουμε ότι:

- Στην Ambient κατηγορία υπάρχει περιορισμός στα ρολόγια του CPU το οποίο ορίζεται να ειναι τα 4500MHz με μία ανοχή +-5MHz.

Το +- μου φάνηκε ότι βάζει όριο και προς τα κάτω.....(προφανώς όχι μόνο σε εμένα) το ανέφερα και στο παραπάνω ποστ μου αλλά κανείς δεν με διόρθωσε.

Είπαμε ότι ο περιορισμός είναι 4500MHz, δηλαδή ότι μπορείς να έχεις τον επεξεργαστή σου max μέχρι τα 4.5GHz. Αν θα τον έχεις στα 2.6GHz ή στα 3.5GHz δεν μας πειράζει, αρκεί να μην ξεπερνά τα 4.5G :)

Τσάμπα έσβησα το ποστ μου δηλαδή :(?

Όπως και να έχει μάλλον καλύτερα εμείς οι άκυροι, που δεν παίζουμε για να κερδίσουμε αλλά για την πλάκα μας, να μην γεμίζουμε σπαμ σε αυτό το θέμα :)

καλή τύχη στους σοβαρούς διαγωνιζόμενους

Link to comment
Share on other sites

Όπως το λέει ο Firekiller. Το μέγιστο που μπορείτε να τον πάτε είναι 4495-4505MHz :) Άλλαξα τον κανόνα για να είναι πιο κατανοητός, χίλια συγνώμη :(

- Στην Ambient κατηγορία μπορείτε να overclockάρετε τον επεξεργαστή το πολύ μέχρι 4.5GHz (άντε ας πούμε μέχρι 4505MHz αν σας κάνει τίποτα κουλά το CPUZ ή ο συνδυασμός πολλαπλασιαστή/bclock στο BIOS).

Και τέλος, κανείς δεν είναι άκυρος μαν. Όλοι όσοι θεωρούνται τώρα καλοί overclockers, ήταν κάποτε άσχετοι. Αλλά έμαθαν :T: Είναι να ασχοληθείς λιγάκι :D

Edited by George_o/c
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now