$@39@

$@39@'s Watercooling worklog Megathread

Recommended Posts

Σάκη, όντως η υδρόψυξη βγήκε οκ αλλά το σύνολο την αδικεί και θέλει δουλειά ακόμα.

1. Αγόρασε πορτοκαλί και άσπρο sleeving καθώς και θερμοσυστελόμενο για να τραβήξεις 2+2 γραμμές στα καλώδια!

2. Βάψε το backplate της μητρικής σε άσπρο και όλο το άλλο σε μάυρο.

3. Άλλαξε μπροστά τους ανεμιστήρες τους μπλέ με άλλους πορτοκαλί.

4. Κατω που έχει μεγάλο κενό, μπορείς να πάρεις ένα τανκ στρογγυλό και να το βάλεις οριζόντια.

EK-Multioption reservoir 400 - Reservoirs - Reservoirs & Accessories

Ωραία τα λες Βασίλη :P

:hehe:

τρελα το pcακι σακη και gj jason!

Thanks bloody !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άκουσα όσους μου είπαν ότι το κουτί κάτω ήταν κάπως άδειο και αφού είχαν δίκιο αποφάσισα να συμπληρώσω με ένα ακόμα διπλό ψυγείο με 4 ανεμιστήρες Koolance σε push-pull διάταξη με μια σίτα ενδιάμεσα για να κρατάει τη σκόνη όσο μπορεί μιας και θα είναι στο πάτωμα το κουτί και όσο να'ναι θα τραβάει μπόλικη. Το κουτί έπρεπε να λυθεί και να δεθεί πάλι από την αρχή και να συμπληρωθεί όσος σωλήνας χρειαζόταν. Ορίστε μερικές φωτογραφίες (τραβηγμένες από Iphone αφού είμαι πολύ γαμάτος και ξέχασα να φορτίζω την 5100 :hehe:

Μόλις λύθηκε το κουτί μέτρησα και σημείωσα με μολύβι που θα γίνουν οι τρύπες για ανεμιστήρα-ψυγείο. Μετρήθηκε και κόπηκε η σίτα και βιδώθηκαν πάνω. Τα υπόλοιπα ήταν μετά νεράκι μιας είχαμε πάρει το κολάι από την προηγούμενη φορά :hehe:

IMG_0139.jpg

IMG_0141.jpg

IMG_0143.jpg

IMG_0147.jpg

IMG_0148.jpg

IMG_0149.jpg

IMG_0151.jpg

IMG_0153.jpg

IMG_0154.jpg

IMG_0155.jpg

:D Αυτάαααααα... Ελπίζω να σας αρέσει τώρα :D Κέρδισα επίσης και σε θερμοκρασίες και στο cpu και στην gpu!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε ρώτα τον Ιάσωνα πόσα έκανα κι εγώ :hehe: ΚΑΙ Cable management και στην υδρόψυξη βοήθησα! Και λαδάκι όπου χρειάστηκε έβαλα :hehe::hehe: Ξέρει ο Ιάσωνας τι εννοώ... Οι τρύπες που έφτιαξε αποκλειστικά ο Ιάσωνας ναι πραγματικά βγήκαν γαμάτες. Αλλά κάθισα και έφτιαξα σχέδιο για να κεντραριστούν ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now