DarkSaga

Φωτογραφοθήκη....

Recommended Posts

Αν έχετε υπόψιν σας τίποτα ωραία μέρη/σημεία για φωτογράφιση τοπίου ρίξτε τα, έχω ψιλοστερέψει.

Πρός το παρών ξέρω ότι το επόμενο destination είναι τα Ζαγοροχώρια.

Link to comment
Share on other sites

Λιμνη Πλαστηρα ρε...

Καθε εποχη του χρονου αναδικνυει μια αλλη ομορφια και ενα αλλο προσωπο απο αυτο το τοπιο.

Αν δε το ζησεις απο κοντα μερικες μερες δεν θα καταλαβεις τιποτα. Η Καλαμπακα εχει τα Μετεωρα,

αλλα, μεχρι εκει. Ισως και κατι στενα μεσα στη πολη.

Link to comment
Share on other sites

Το έψηνα για Πλαστήρα, αλλά ο συνεργάτης μου δεν ψηνόταν με τίποτα.

Δεν υπάρχει και στα φωτογραφικά site καμμία φωτογραφία της προκοπής από εκεί και το πήρε σε φάση ότι δεν θα έχει φωτογραφικό ενδιαφέρον, όχι ότι δεν πήγε κάποιος φωτογράφος της προκοπής εκεί να ψάξει το μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Το έψηνα για Πλαστήρα, αλλά ο συνεργάτης μου δεν ψηνόταν με τίποτα.

Δεν υπάρχει και στα φωτογραφικά site καμμία φωτογραφία της προκοπής από εκεί και το πήρε σε φάση ότι δεν θα έχει φωτογραφικό ενδιαφέρον, όχι ότι δεν πήγε κάποιος φωτογράφος της προκοπής εκεί να ψάξει το μέρος.

Κερκινη να πάτε Μπιλ, στις Σερρες. Βεβαια εχετε αργησει οποτε του χρονου. Εεκει σεπτ/οκτ που μεταναστευουν τα πουλια γινεται χαμος εκει πανω.

+εχει και βουβαλια :D

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε υπόψιν σας τίποτα ωραία μέρη/σημεία για φωτογράφιση τοπίου ρίξτε τα, έχω ψιλοστερέψει.

Πρός το παρών ξέρω ότι το επόμενο destination είναι τα Ζαγοροχώρια.

κισσαβος, στην κορυφη, βραδυ με πανω απο 10NM visibility (πολυ σημαντικο)

οτι πρεπει για πανοραμα

η και μερα εχει φοβερη θεα (θα επαιρνα και μια σημαια μαζι)

δεν εχει βλαστηση στην κορυφη, κανα 2 ξεμπαρκα δεντρα, εχει ομως απο κατω, και εχει και ενα εκκλησακι υπογειο ακριβως στην κορυφη

κριμα που δεν εχει ρυθμισεις κλειστρου το κινητο μου

επισης αγια παρασκευη τεμπη, περασμα απο πιο κατω ομως (προς Λαρισα), μπαινουν για ψαρεμα απο εκει και ακομα ενα σημειο ωραιο

ανοιξη αυτα να ειναι ανθισμενα ολα, η πολυ πρωι με ομιχλη

ακομα ενα σημειο το μοναστηρι του αγ. δημητριου πριν την καριτσα. ο δρομος ειναι αισχος αλλα οταν φτανεις δικαιωνεσαι, και εκει ανοιξη

θα επανελθω με ακομα ενα σπανιο και φοβερο σημειο για καλοκαιρι

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

Λέω κι εγω, δεν παίζει να έχει τέτοιο πράγμα Ελλάδα και να μην το έχω πάρει πρέφα τόσα χρόνια :D

Παίζοντας με τις... διάφορες ποικιλίες φωτός που μας έδωσε το ΠΣΚΔ στα Μετέωρα:

4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λέω κι εγω, δεν παίζει να έχει τέτοιο πράγμα Ελλάδα και να μην το έχω πάρει πρέφα τόσα χρόνια :D

Παίζοντας με τις... διάφορες ποικιλίες φωτός που μας έδωσε το ΠΣΚΔ στα Μετέωρα:

4.jpg

λες και βγηκε μεσα απο παιχνιδι

φοβερη

can i have full hd για desktop?

Link to comment
Share on other sites

Τα ζωντανά... πουλάκια και μη, χτύπα τα από ground level ή eye level ( κάμερα στο ύψος των ματιών τους ) ;)

Αφού έβγαλα τις πάπιες καμιά 50αριά φωτογραφίες, εν τέλη κατάφερα τούτη και κατάλαβα κιόλας ότι όσο πιο κοντά στο eye level είσαι τόσο πιο όμορφη θα βγει η photo. Το πρόβλημα ήταν ότι ο 18-55 δεν κάνει μεγάλο zoom και ήμουν στα 2 μέτρα απόσταση, όσο προσπαθούσα να την πλησιάσω περισσότερο, το έπαιρνε χαμπάρι και απομακρυνόταν δειλά δειλά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now