Recommended Posts

να παραθέσω και εγώ την προσωπική μου εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζί και τον ιδιοκτήτη του που επικοινωνήσαμε μεσώ msn και συνεννοηθήκαμε χωρίς υπερβολές μέσα σε 2 λεπτά για το προϊόν που ήθελα και την διαθεσιμότητα του. Καλές δουλειές Γιάννη και ας ελπίσουμε και άλλα καταστήματα να ακολουθήσουν αυτό το παράδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια μεχρι τωρα εχω ασχημη εμπειρια απο το εν λογω eshop...

Συγκεκριμμενα την Πεμπτη 05/07/12 το πρωι παρηγειλα ενα Arctic Cooling Accelero XTREME Plus II VGA Cooler ... Πληρωσα μεσω paypal αλλα μεχρι σημερα απογευμα 09/07/2012 ουτε επιβεβαιωση παραγγελιας με email πηρα , ουτε σηκωνουν τα τηλεφωνα , (καλω επανελλημενα απο το πρωι) ουτε στα emal που τους εστειλα απαντησαν ...

Στην δε κατασταση της παραγγελιας μου αναφερουν συλλογη προιοντος για 5η μερα ...

Δεν ξερω τι να κανω .. Θα περιμενω μια μερα ακομα και μετα θα προχωρησω σε ακυρωση μεσω Paypal ?????

Δεν ξερω αν τους συμβαινει κατι κατι ? γιατι το θεωρουσα αξιοπρεπεστατο eshop...

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια μεχρι τωρα εχω ασχημη εμπειρια απο το εν λογω eshop...

Συγκεκριμμενα την Πεμπτη 05/07/12 το πρωι παρηγειλα ενα Arctic Cooling Accelero XTREME Plus II VGA Cooler ... Πληρωσα μεσω paypal αλλα μεχρι σημερα απογευμα 09/07/2012 ουτε επιβεβαιωση παραγγελιας με email πηρα , ουτε σηκωνουν τα τηλεφωνα , (καλω επανελλημενα απο το πρωι) ουτε στα emal που τους εστειλα απαντησαν ...

Στην δε κατασταση της παραγγελιας μου αναφερουν συλλογη προιοντος για 5η μερα ...

Δεν ξερω τι να κανω .. Θα περιμενω μια μερα ακομα και μετα θα προχωρησω σε ακυρωση μεσω Paypal ?????

Δεν ξερω αν τους συμβαινει κατι κατι ? γιατι το θεωρουσα αξιοπρεπεστατο eshop...

Eυχαριστω

Έχω κάνει 2 παραγγελείες απο κεί και όχι μόνο αυτού αλλά επειδή διαβάζω και αναφορές άλλων ατόμων, το κατάστημα το θεωρώ μια χαρούλα αξιοπρεπέστατο. Ειλικρινά είναι παράξενο να μήν σηκώνουν έστω τα τηλέφωνα πέρα από τα email και οποιαδήποτε καθυστέρηση θα μπορούσε να προκύψει. Ξαναπάρε μέχρι να το σηκώσουν. Πλήρωσες και με paypal οπότε σε νοιάζει 2 φορές θα έλεγα. Πιθανόν να υπάρχει κα΄ποιο μικρό θέμα διαθεσιμότητας και απλά στο σύστημα να μην ενημερώθηκε η κατάσταση ( απλή σκέψη). Good Luck

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χτες 9 Ιουλίου παρουσιάστηκε πρόβλημα στο δίκτυο της HOL με αποτέλεσμα το τηλέφωνο μας και η σύνδεση στο Internet να είναι εκτός λειτουργίας. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να είναι ανέφικτοι η επικοινωνία με το κατάστημα μας αφενός αλλά και αφετέρου να μην εκτελεστούν οι προγραμματισμένες αποστολές παραγγελιών στους πελάτες μας. Πριν από λίγο η βλάβη αποκαταστήθηκε και πλέων μπορείτε να μας καλέσετε. Ευχαριστούμε και ζητάμε συγνώμη για την όποια ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρα μου θα ηθελα να επανορθωσω στο προηγουμενο μου post στο οποιο ανεφερα για καθυστερηση παραγγελιας και αδυναμια επικοινωνιας με το eworld , εφ οσον αυτο οφειλετο σε προβληματα του Internet provider ...

Eπισης θελω να συμπληρωσω οτι σημερα το πρωι ελαβα message στο οποιο

ανεφεραν οτι η παραγγελια εκτελεσθηκε ....

Αρα λοιπον η καλη εντυπωση που ειχα για το συγκεκριμμενο e-shop δεν αλλαξε ..

ευτυχως ...

Και παλι ευχαριστω ....

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον κύριο, του eworld. Έχω παρατηρήσει ότι ενδιαφέρεστε για τους πελάτες σας και αυτό φαίνεται εδώ αλλά και στο διπλανό τεχνολογικό φόρουμ. Δεν το συναντάς σε πολλά καταστήματα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με το τηλέφωνο δεν τα πάμε και πολύ καλά δυστυχώς και είναι κάτι που αναμένετε να το διορθώσουμε στο άμεσο μέλλον. Τώρα εάν δεν μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικά υπάρχουν εναλλακτικοί τρόποι επικοινωνίας όπως το email και το live messenger που σχεδόν πάντα είναι κάποιος Online για να σας εξυπηρετήσει. Ευχαριστούμε και ζητάμε συγνώμη για την ταλαιπωρία σας.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσες φορες πρέπει να επικοινωνήσει κάποιος μαζί σας (έστω και email και msn) για να λυθεί ένα πρόβλημα που σε άλλες περιπτώσεις δε θα χρειαζόταν πάνω απο πέντε λεπτα?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου από τις αγορές μου από το eworld.

Κάνω τη παραγγελία ηλεκτρονικά (Ένα case + μία cpu cooler + 1 thermal paste) και με παίρνουν τηλ να συννενοηθούμε τα της πληρωμής. Όλα μέχρι εδώ καλά και επέλεξα τρόπο αποστολής courier για να τα έχω γρήγορα τα πράματα.

Μετά από αυτό ΚΑΙ για μία εβδομάδα δε μπορώ να βρώ κανέναν στο τηλέφωνο και η παραγγελία σε κατάσταση συλλογής προιόντων. Επειδή δεν ήξερα τη τύχη της παραγγελίας στέλνω εμαιλ να ακυρώσω την παραγγελία. Φυσικά δε μου απάντησε κανένας και την επόμενη μέρα με έπληξη βλέπω ότι έστειλαν τη παραγγελία. Λεω δε πειράζει θα την παραλάβω μπορεί να έτυχε κάποιο πρόβλημα και ας χρυσοπλήρωσα την courier για έρθουν τα πράγματα γρήγορα.

Μετά από 10 μέρες λοιπόν έρχονται τα πράγματα και εκεί ξεκινούν οι εκπλήξεις. Για να μου τα στείλουν άνοιξαν το case και έβαλαν τη ψύκτρα και το thermal paste μέσα χωρίς να με ενημερώσουν και χωρίς να τα ασφαλίσουν σωστά. Το αποτέλεσμα ήταν να χτυπηθούν τα πράγματα να ανοιξει η χαρτινη συσκευασία της ψύκτρας και να χτυπηθεί άσχημα η ψύκτρα thermalright HR02.

Επίσης τιμολόγησαν λάθος τη παραγγελία με αποτέλεσμα να πληρώσω παραπάνω στην αντικατάβολη και δεν έβαλαν στο τιμολόγιο τα έξοδα αποστολής και συνεπώς πλήρωσα ένα ποσό και έχω παραστατικό για λιγότερο, το οποίο είναι και παράνομο.

Φυσικά κανείς δε σήκωσε το τηλέφωνο και μετά από παράπονα στο φόρουμ με προέπεψε ο υπέυθυνος σε αυτό το thread να του μιλήσω με MSN!

Το έκανα και μου είπε να στείλω εμαιλ, και θα μου σταλεί το σωστό τιμολόγιο και θα πάρω πίσω τη διαφορά και να στείλω τη χτυπημένη ψύκτρα πίσω.

Το έστειλα το εμαιλ και αφού είδα την ύστατη στιγμή ότι υπήρχε διάθεση να με εξυπηρετήσουν κράτησα και τη χτυπημένη ψύκτρα και με πολλή υπομονή ίσιωσα τα χτυπημένα Fins αλλά το eworld μετά από 2 βδομάδες απο τη τελυταία επικοινωνίας μας ούτε το σωστό παραστατικό μου έστειλε, ούτε τη διαφορά μου κατάθεσε.

ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΥΡΙΟΙ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now