Recommended Posts

Στο θεμα του sleeving η MOD/SMART ειναι υφασματινο το μανικι η ναυλον??..........Βρηκα αυτο το review in amazon so το μεταφρασα......Αλήθεια δεν είναι αυτό που θα περιμένατε. Δεν είναι μια αισθητή ή ένα υλικό τύπου ρούχα ή ύφασμα, όπως το πλαστικό υφαίνονται μαζί. Είναι βρώμικο να εργαστεί με και theres δεν είναι πραγματικά ότι ένα μεγάλο μέρος από αυτό εδώ. Μπορείτε να το κριθάρι κλωστή καλώδια ΚΑΕ με ό, τι σας δίνουν πόσο μάλλον επιπλέον καλώδια PCI για SLI ή XFire συστήματα. Θα ήθελα να προτείνω την εξοικονόμηση χρημάτων σας και να πάρει FTW υπολογιστή Sleeving, paracord, Ή MDPC-x περίβλημα.......ΕΔΩ ΤΟ ORIGINAL....Really not what you would expect. It's not a felt or a clothing type material or cloth its like plastic weaved together. It's messy to work with and theres really not that much of it in here. You can barley sleave OEM cables with what they give you let alone extra PCI cables for sli or xfire systems. I would suggest saving your money and getting FTW PC Sleeving, Paracord, Or MDPC- x sleeving .

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις.. σου προτείνω να βάλεις κάτω τα οικονομικά σου και να δεις τι μπορείς να διαθέσεις. Αν δεις ότι σε παίρνει να δώσεις μερικά χρήματα παραπάνω για καλό Sleeving τότε κάνε το.. μην θυσιάσεις όμως κάτι πιο χρήσιμο για το sleeve. Η αλήθεια είναι ότι το sleeve του mdpc ίσως να είναι ότι καλύτερο παίζει αυτήν την στιγμή, υπολόγισε όμως ότι για να sleevarεις τα πάντα θα σου κοστίσει 70-80 ευρώ.. Εγώ πήρα mdpc και δεν το μετάνιωσα.. με το που έπιασα στα χέρια μου το υλικό έπαθα πλάκα, δεν θυσίασα όμως κάτι.. αν δεν έβγαινα οικονομικά θα προτιμούσα να πάρω φτηνό sleeve ώστε να μπορέσω να πάρω καλό tubing πχ.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις.. σου προτείνω να βάλεις κάτω τα οικονομικά σου και να δεις τι μπορείς να διαθέσεις. Αν δεις ότι σε παίρνει να δώσεις μερικά χρήματα παραπάνω για καλό Sleeving τότε κάνε το.. μην θυσιάσεις όμως κάτι πιο χρήσιμο για το sleeve. Η αλήθεια είναι ότι το sleeve του mdpc ίσως να είναι ότι καλύτερο παίζει αυτήν την στιγμή, υπολόγισε όμως ότι για να sleevarεις τα πάντα θα σου κοστίσει 70-80 ευρώ.. Εγώ πήρα mdpc και δεν το μετάνιωσα.. με το που έπιασα στα χέρια μου το υλικό έπαθα πλάκα, δεν θυσίασα όμως κάτι.. αν δεν έβγαινα οικονομικά θα προτιμούσα να πάρω φτηνό sleeve ώστε να μπορέσω να πάρω καλό tubing πχ.

Ναι ολα καλα αυτα που μου ειπες ευχαριστω με παιρνει οικονομικα αλλα που θα βρω αυτη την εταιρια???...Το τροφοδοτικο πρεπει να το sleevaro ειναι χυμα τα καλωδια του και επισης θελω να κανω καλη δουλεια!!!..

Link to comment
Share on other sites

μέχρι και στην Αλβανία στέλνουν

ΩΧ ΑΜΑΝ!!!... Τι λες τωρα με γλυτωσατε απο το να πληρωνα χρυσο κατι που δεν αξιζε ειστε ωραιοι να στε καλα!!!...Τωρα μπηκα αλλα δεν μου ανοιγει καμια ενοτητα απο οτι εχω διαλεξει προσπαθω να κανω register ουτε εκει μηπως συμφωνα με αυτο που λεει οτι οταν ειναι κλειστος ειναι και το σαιτ κλειστο??

Link to comment
Share on other sites

το σαιτ ανοιγει ανα άτακτα (απ'οτι καταλαβα) διαστήματα διότι δε μπορεί να τους εξυπηρετήσει όλους. δεχεται τις παραγγελιες που μπορεί να φέρει εις πέρας κ μετα ξανακλείνει.

ετσι για να κανει και εντυπωση ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην καίγεσαι για το πότε ανοίγει. Φρόντισε να κάνεις Register και όταν σου ανοίξει τον λογαριασμό φτιάξε ένα καλαθάκι με τα πράγματα που θέλεις και όταν ανοίξει θα δεχτεί την παραγγελία σου.

Link to comment
Share on other sites

Μην καίγεσαι για το πότε ανοίγει. Φρόντισε να κάνεις Register και όταν σου ανοίξει τον λογαριασμό φτιάξε ένα καλαθάκι με τα πράγματα που θέλεις και όταν ανοίξει θα δεχτεί την παραγγελία σου.

Εννοειται!!!..Με υπομονη ολα γινονται.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα προλαβα να φτιαξω αυτο το καλαθι οτι παρατηρησεις δεκτες αν πρεπει να βγαλω κατι αλλα υποψιν εχω δυο προτζεκτ να sleevaro...NameSKUPriceQuantitySubtotalSleeve SATA - COPPER-BROWN

SL-SA-CB7,45 Euro 7,45 EuroSleeve USB - BLACK

SL-USB-BK6,45 Euro 6,45 EuroSleeve SMALL - GRAND BLEU

SL-S-DB10,45 Euro 20,90 EuroSleeve SATA - B-MAGIC

SL-SA-BM7,45 Euro 7,45 EuroPre-Cut Heatshrink SMALL - WHITE

HSC-S-WH3,99 Euro 7,98 EuroHeatshrink SMALL - BLACK

HS-S-BK2,70 Euro 5,40 EuroHeatshrink SATA - WHITE

HS-SA-WH3,20 Euro 6,40 EuroHeatshrink SMALL - RED

HS-S-RE3,20 Euro 6,40 EuroHeatshrink SATA - YELLOW

HS-SA-YE3,20 Euro 6,40 EuroDumping-Pack Sleeve SMALL - BLACK

SL-S100-BK52,98 Euro 52,98 EuroDumping-Pack Sleeve SMALL - RED

SL-S100-RE59,49 Euro 59,49 EuroCrimp contacts FEMALE for ATX, PCIE, EPS

CR-ATX-F3,49 Euro 3,49 EuroCrimp contacts MALE for ATX, PCIE, EPS

CR-ATX-M3,49 Euro 3,49 EuroCrimp contacts for fans

CR-FAN2,99 Euro 2,99 EuroSubtotal:197,27 Euro Total: 197,27 Euro(EU only) 19% VAT included: 31,50 Euro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου mofori...Την αλλαξα την παραγγελια 175 ευρω ειναι βεβαια δεν ειναι γιαννης ειναι γιαννακης αλλα οπως ειπα εχω δυο υπολογιστες να φτιαξω ετσι θα μου χρειαστουν αν μου περισεψουν θα ειναι πολυ λιγο απο οτι υπολογιζω...Πηρα και κατι αλλα παρελκομενα που μου χρειαζονται και επισης σημερα μου ηρθαν τα πλεξι και η παραγγελια μου απο το aquatuning μετα τις 25 αυτου του μηνα...Στην αναμονη ακομα!!icon11.gif

Link to comment
Share on other sites

@Mofori Μην σου κάνει εντύπωση! Μια χαρά είναι η τιμούλα, σκέψου ότι πέρνεις το καλύτερο Sleeve που παίζει αυτήν την στιγμή!

@Clockwork Orange Όταν πάρεις το πακέτο και πιάσεις/νιώσεις στα χέρια σου την ποιότητα του υλικού τότε θα καταλάβεις ότι άξιζαν μέχρι και τελευταίο Euro!

Link to comment
Share on other sites

@Mofori Μην σου κάνει εντύπωση! Μια χαρά είναι η τιμούλα, σκέψου ότι πέρνεις το καλύτερο Sleeve που παίζει αυτήν την στιγμή!

@Clockwork Orange Όταν πάρεις το πακέτο και πιάσεις/νιώσεις στα χέρια σου την ποιότητα του υλικού τότε θα καταλάβεις ότι άξιζαν μέχρι και τελευταίο Euro!

Δεν αντιλεγω ετσι ειναι οτι πληρωσεις παιρνεις..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ και μου δινεις κουραγιο...painkiller.gif..Κοιταξε να δεις εχω προχωρησει στο τεμαχισμα απλα να βρει λιγο λασκα και ο αδερφος μου για να τα τριψουμε και να το βαψω το κουτι λευκο περιμενω και καποιο watercooling hardware ακομα και ειμαι ετοιμος για τον τεμαχισμο τους και βαψιμο επισης αλλα αλλο χρωμα αυτο θα μεινει μυστικουλι μεχρι την ωρα τους παντως θα ειναι γηινο χρωμα.TIP.smiliefrech129.gifsmiliefrech129.gif..Χτες εβγαλα αυτα απο τον αλλο pc γιατι θελω να τα χρησιμοποιησω στο προτζεκτ μου..07052012224d.jpg

07052012227.jpg

07052012228.jpg

07052012230.jpg

08052012231.jpg

t0807.gifthumbpraycry.gifsmileycouchfire.gif

Χρωματα χρωματα τι να πρωτοδιαλεξεις..

Link to comment
Share on other sites

δε μας ειπες φιλος, ο αδερφος σου πως παει με την υγεια του?

Γεια σου moforismilie.gif...Eυχαριστω για το ενδιαφερον κοιταξε τελος αυτου του μηνα μπαινει η τον σεπτεμβρη παριμενουμε απαντηση του γιατρου μερα σε μερα στην τσιτα μας εχουν και κατι αλλο επισης στο ωνασιο θα χειρουργηθει..Αυτο που ειπα για τον αδερφο μου να με βοηθησει ειναι το εξης δεν το κατεχει το σπορ γρι καθολου αλλα για να μην τον παιρνει απο κατω το κανω για να ασχοληται τωρα με κατι γιατι την βαρκα του φετος δεν την εριξε στην θαλασσα γουσταρει το ψαρεμα πολυ αλλα λογω της τσιτας τωρα με το αν θα η οχι ξερεις να ξεθολωσει λιγο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα..smiliefrech129.gifsmiliefrech129.gifsmiliefrech129.gif..Σημερα μου ηρθε το πολυαναμενομενο δωρακι απο τον Nilssmiliefrech129.gifsmiliefrech129.gif..Επισης θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Γιαννη ακα pinwbires και στον Μιχαλη Barfastic που με κατευθυναν στην αγορα αυτηsmiliefrech129.gifsmiliefrech129.gif..Βεβαια ολοι συμετεχουμε ενεργα και σας ευχαριστω!!!

09052012234.jpg

09052012235.jpg

09052012236.jpg

09052012238.jpg

09052012237.jpg

Καλη συνεχεια σε οτι και να κανετε!!t3808.gif

Link to comment
Share on other sites

αν και φτωχές σε ποιότητα οι φωτο γίνεται εύκολα αντιληπτή η ποιότητα των sleeves.

σε περιμένει πολλή δουλειά φιλαράκι, καλό κουράγιο!

κ μην ξεχνάς να μας κρατάς ενήμερους με φωτο!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now