JC_Denton

Τα Windows Vista τριπλασίασαν το ποσοστό τους στην αγορά

Recommended Posts

thread locking imminent, απλή ενημέρωση

Κι με το δίκιο σου, απλά κάποια άτομα έχουν το κακό συνήθειο να trollάρουν ότι περιέχει τη λέξη Vista μέσα κι όχι μόνο....

Τι κάνουμε? Δεν απαντάμε κι αφήνουμε τον κάθε ένα να διαβάζει μιά άποψη χωρίς απάντηση?

Απαντάμε και γράφουμε κάθε φορά τα ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Wizard αγόρι μου :

1) Έχεις ακυρωθεί από την ίδια την M$ που αντικαθιστά το χαζολειτουργικό άρον άρον.

2) Έχεις ακυρωθεί από την πλήρη αποτυχία του χαζολειτουργικού στον IT κόσμο.

3) Έχεις ακυρωθεί και επαγγελματικά όταν ισχυρίζεσαι ότι το χαζολειτουργικό είναι πιο ασφαλές (και ΟΧΙ δε θα κάτσω να σου αποδείξω εγώ ο ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ, που σημαίνει ότι αγαπώ την ενασχόληση μου με την πληροφορική, ότι 1+1=2).

4) Θα ακυρωθείς και ως προς την επιχειρηματολογία σου όταν σε μερικά χρόνια θα ντρέπεσαι να υποστηρίξεις όσα υποστηρίζεις παραπάνω.

Όσο για το ban στο οποίο αναφέρθηκες, τι να πω.... Κατ' αρχάς είναι μόνο σε ένα forum και τράβα να δεις ότι το εκβίασα.

Κι με το δίκιο σου, απλά κάποια άτομα έχουν το κακό συνήθειο να trollάρουν ότι περιέχει τη λέξη Vista μέσα κι όχι μόνο....

Αυτό το link που πόσταρες δεν είναι trolling δηλαδή;

Τι κάνουμε? Δεν απαντάμε κι αφήνουμε τον κάθε ένα να διαβάζει μιά άποψη χωρίς απάντηση?

Όσο έχω το δικαίωμα να γράφω σε αυτό το forum ΟΥΤΕ ΕΝΑ thread δε θα μείνει αναπάντητο που αφορά το χαζολειτουργικό

(28 ΙΟΥΛ - 10 ΑΥΓ θα λείπω για διακοπές, οπότε μπορείς να υποστηρίξεις την αγαπημένη σου εταιρεία όσο θες)

@ sol: Διαφωνώ με την απειλή για thread lock. Για όνομα του Θεού αν κάθε διαφωνία κλειδώνεται. Εν πάση περιπτώσει δε θεωρώ ότι έχουμε ξεφύγει από τα όρια. Αν δεν σε πείθω, απλά σβήσε τα post μου, αλλά μην το κλειδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις, εσύ είσαι κολλημένος με τα Vista... Εμείς μιλήσαμε για Windows γενικά και σίγουρα όταν μιλάω για εμπορικές εφαρμογές σε servers, δεν αναφέρομαι σε desktop λειτουργικά. Επίσης, για άλλη μια φορά γράφεις χωρίς επιχειρήματα :)

1. Δεν αντικατέστησε ακόμα τίποτα. Όταν γίνει, βλέπουμε κι ο λόγος αντικατάστασης δεν είναι σίγουρα η ασφάλειά του

2. Αφού είσαι ΙΤ, κάτι παραπάνω θα ξέρεις.

3. Ούτε εγώ σαν επαγγελματίας θα σου αποδείξω τίποτα. Άλλωστε οι γνώσεις μου πληρώνονται αδρά

4. Αν το κάνω αυτό, θα έχω το θάρρος της γνώμης μου να παραδεχτώ ότι έκανα λάθος, κάτι που εσύ δε γνωρίζεις ούτε σαν έννοια.

Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε οι γνώσεις μου πληρώνονται αδρά

Αυτό αποδεικνύει κάτι; Είναι επιχείρημα; Απόδειξη της ευφυΐας σου μήπως; Ή του ορθού των αποφάσεων/εισηγήσεών σου; Χιλιάδες Έλληνες ακριβοπληρώνονται. Μακάρι να ανήκεις στο 5-10% που το αξίζουν, γιατί παραπάνω το ποσοστό δεν είναι.

4. Αν το κάνω αυτό, θα έχω το θάρρος της γνώμης μου να παραδεχτώ ότι έκανα λάθος, κάτι που εσύ δε γνωρίζεις ούτε σαν έννοια.

Αλίμονο αν κάνεις λάθος... Σκέψου αυτούς που σε πληρώνουν αδρά... Τι θα πει ο κόσμος...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι, τι τελικά υποστηρίζεις... Γιατί όπως έγραψα και παραπάνω, λες πολλά για να υποστηρίξεις την άποψή σου, αλλά πιστεύω ότι ελάχιστα από αυτά τα έχεις εμβαθύνει και τα περισσότερα είναι απλά λόγια...

Λες ότι με το Wine και το Linux, τρέχεις περισσότερα παιχνίδια από εγώ στα Vista (δύσκολο, αφού παίζουν όλα...)

Από την άλλη όμως έχεις και dual boot για να παίζεις παιχνίδια...

Τελικά τι ισχύει?

Μάλλον τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Λες ότι με το Wine και το Linux, τρέχεις περισσότερα παιχνίδια από εγώ στα Vista (δύσκολο, αφού παίζουν όλα...)

Από την άλλη όμως έχεις και dual boot για να παίζεις παιχνίδια...

To πρώτο ΠΟΤΕ και ΠΟΥ το είπα; Μου ανέφερες ότι δεν είσαι κολλημένος γιατί χρησιμοποιείς όλα τα OS επειδή το Α είναι καλύτερο κάπου και το B είναι καλύτερο κάπου αλλού. Εγώ σου απάντησα ότι ούτε και εγώ είμαι κολλημένος επειδή χρησιμοποιώ και Win (φυσικά στο μόνο για το οποίο λόγω συγκυριών είναι κατάλληλα, δηλαδή τα games - Φυσικά δεν αναφέρομαι στο χαζολειτουργικό, αλλά στα XP).

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο ΠΟΤΕ και ΠΟΥ το είπα;

Μάλλον το λειτουργικό σου έχει πρόβλημα μνήμης... Βάλε Vista:

Όταν μέσω Ubuntu + Wine τρέχω περισσότερες παλιές εφαρμογές και games απ' ότι μπορώ από τα Vista...

Επίσης, αποφάσισε ποιό είναι χαζολειτουργικό. Γιατί προηγουμένως μιλάγαμε για servers και ασφάλεια πάλι για χαζολειτουργικό έλεγες... Τα έχεις χαμένα ή μου φαίνεται....?

Link to comment
Share on other sites

Καλά επίτηδες το κάνεις; Αναφερόμουν στη συμβατότητα. ΠΑΛΙΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ GAMES!!! DOS-άδικα, 16bit κτλ, win 98 κτλ...

(εντάξει για dos-άδικα θες dosbox).

Εσύ μιλούσες για servers. Εγώ μιλούσα για IT γενικά. Χαζολειτουργικό = Vista. Και όχι δεν τα έχω χαμένα. Δεν κινδυνεύω εγώ να χάσω τον παχυλό μισθό μου. Σε βλέπω πώς ανησυχείς και σκάω χαμογελάκι :)

Εdit : Διάβασε το πρώτο μου post στην πρώτη σελίδα. Αναφέρω ποιο είναι το χαζολειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πραγματικά έλεος...

Και εσύ ρε gdp, εντελώς φιλικά στο λέω, γιατί κάθεσαι και "χαλάς" κάθε θέμα που αφορά την microsoft; Νομίζεις ότι κερδίζεις κάτι; Αντιθέτως χάνεις. Εγώ σαν απλώς παρατηρητής, που έχω γραμμένα στα απαυτά μου και τα windows και τα linux, πλέον δεν έχω την όρεξη να κάτσω να διαβάσω αυτά που γράφεις, γιατί μέσα από τα γραφόμενά σου βγάζεις μία εμπάθεια, που έχει καταντήσει εντελώς κουραστική. Είμαστε σε ένα τεχνολογικό forum, και οι περισσότεροι φαντάζομαι έχουν ήδη σχηματίσει μία "α" γνώμη για τη MS, την οποία εσύ δεν πρόκειται να αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now