racer

Ποιο DDR3 kit?

Recommended Posts

Απο μενα μην παρεις cellshock αμα θες να τις κρατισεις καιρο...κατι ακουγεται οτι θα κλησει η cellshock...δεν ξερω ομως κατα ποσο αληθευει αυτο...

Απο μενα Corsair / Axe ram...

Αμα εβρισκες και καμια g.skill 1600 Cas7 θα ηταν ακομα καλυτερα...φορανε Micron και πανε πολυ καλα..

Ειναι αυτες που λεω εγω..αλλα ξερω πολυ καλα οτι δεν θες να παρεις απο το e-shop..απλα στις δειχνω..

Btw...Ας μιλισουν και τα παιδια που εχουν ddr3

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι ναι...

να και το official site τους...1.9V..

http://newgskill.web-bi.net/bbs/view.php?id=g_ddr3&page=1&sn1=&divpage=1&sn=off&ss=on&sc=on&select_arrange=headnum&desc=asc&no=2

Υπαρχει και αυτο το κιτ που ειναι εξισου οι μαυρες..με τα micron και πανε ψηλα..αλλα ειναι στα 1800 με Cas7..και ερχονται με fanακι...αλλα δεν υπαρχουν πουθενα στην Ελλαδα..μονο απο παραγγελεια απο g.skill

http://newgskill.web-bi.net/bbs/view.php?id=g_ddr3&page=1&sn1=&divpage=1&sn=off&ss=on&sc=on&select_arrange=headnum&desc=asc&no=27

(πριν λιγο καιρο ειχαν και pic απο τις μνημες..αλλα δεν ξερω γιατι τωρα δεν υπαρχει)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να πω ότι οι μνήμες δεν είναι για το δικό μου PC, φτιάχνω ένα καινούριο για έναν φίλο.

Αυτός δίνει λεφτά και εγώ διαλέγω (lol :P).

Δε θέλω τις απόλυτες επιδόσεις, αλλά ένα αξιόπιστο και καλό στο O/C kit. Γι' αυτό και οι G.Skill μου φαίνονται μια χαρά :)

Πιστεύεις ότι αξίζει να δώσει τα -σχεδόν- διπλά για κάποιο από τα kits του πρώτου post?

ΥΓ. Ισχύει ότι θα πέσουν οι τιμές των επεξεργαστών από την εβδομάδα? Αν πέσουν, θα παραγγείλω έναν Q9550, αλλιώς πάω για Q9450.

Link to comment
Share on other sites

GTR δεν εχουν οι μνημες σου ? Ακομη και με 8-7-6 πρεπει να παιζουν στα 1000 .

Ισως χρειαζεται περισσοτερη ταση στο north ... ισως εχει ελλατωματικο διαιρετη ...

Με 9αρια δεν εχω δοκιμασει ποτε GTR , οποτε δεν ξερω καν εαν το ακουνε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω πως έχουν GTR, με ένα πρόχειρο googlάρισμα το μόνο που βρήκα ήταν "Micron Z9"

Στο NB έχω δώσει τάση, θα δω τι παίζει και με τον διαιρέτη

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now