barfastic

Τι αγορασα προσφατα

Recommended Posts

Yoshi τι ειναι αυτο? κεφαλί με εκκεντροφόρους απο παπί?

ειναι απο yzf 250 2002 και αλλαχτηκαν οι βαλβιδες

(εχει double overhead cam/dohc 5 βαλβιδο)

τα παπακια με λιγες εξαιρεσεις εχουν μονο εκεντροφορο με 2 "αχλαδια" ενα για καθε βαλβιδα και συνηθως 2 μιζερες βαλβιδες :hehe:

πολυ πιο αξιοπιστα, πολυ πιο αργα

[MENTION=1118]venisk[/MENTION] εχεις δει σε αυτοκινητα παρομοιο σιγουρα

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μάλλον το κέρδος των 5V σε σχέση με τις 4ς είναι ελάχιστο και το έχουν γυρίσει όλοι εκεί. Συν οτι έχουν βελτιωθεί τα cfd δραματικά , και κάνεις τα κόλπα στην εισαγωγή κ.τ.λ..

Βολικό και το doch, αν και η honda έχει μεταβλητό χρ και με sohc και 4V. :P

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μάλλον το κέρδος των 5V σε σχέση με τις 4ς είναι ελάχιστο και το έχουν γυρίσει όλοι εκεί. Συν οτι έχουν βελτιωθεί τα cfd δραματικά , και κάνεις τα κόλπα στην εισαγωγή κ.τ.λ..

Βολικό και το doch, αν και η honda έχει μεταβλητό χρ και με sohc και 4V. :P

οταν βλεπω κοκορακια μου θυμιζει μαλκοτση του 1920

για ανοιγμα θυριδων δν ξερω ποσο θα βοηθουσε στο συγκεκριμενο μηχανακι. ειναι πατεντα που σιγουρα θελει και ρυθμισμα στο καρμπυρατερ και πολλες ωρες δοκιμων

Link to comment
Share on other sites

850 p.jpg


Όχι πως δεν είχα ssd, αλλά ήθελα και να χω 2 και να ΄χω περισσότερο χώρο και και και... και είπα να 'ξηγηθώ ένα samsung γιατί απ ότι έχω καταλάβει είναι αστέρια.

Έχει δοκιμάσει κανείς το data migration software της samsung; Φαίνεται πολύ βολικό και απλοποιεί τη διαδικασία αλλαγής του c:\.
Είναι αξιόπιστο; Κάνει τη δουλειά που υπόσχεται;

850 p.jpg

850 p.jpg

57fd08f420673_850p.jpg.064548e06db71c1e2

Edited by perik
Link to comment
Share on other sites

οταν βλεπω κοκορακια μου θυμιζει μαλκοτση του 1920

για ανοιγμα θυριδων δν ξερω ποσο θα βοηθουσε στο συγκεκριμενο μηχανακι. ειναι πατεντα που σιγουρα θελει και ρυθμισμα στο καρμπυρατερ και πολλες ωρες δοκιμων

Αν εννοείς κάτι τέτοιο,

753_JESEL-Rlse.jpg

χρησιμοποιείται ακόμα γιατί πρέπει να έχει μειωμένες τριβές σε σχέση με την άλλη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σπίτι και είδα μια κουτάρα...δεν είχα ιδέα τι είναι...η ASUS μου έστειλε δωράκι για καλή χρονιά :hehe:

(Δηλαδή review sample αλλά το λέω δωράκι για να ακούει ο [MENTION=3682]Astalavista[/MENTION] και ο [MENTION=2195]MetallicGR[/MENTION] να μην παίρνουν αέρα :hehe: )

10838909_1509146622694256_755635981_n.jpg

5 κιλά πράμα είναι η άτιμή!

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

...η ASUS μου έστειλε δωράκι για καλή χρονιά

Mλκ κόλλαση..γαμώτη μου ζηλεύω!!!

Και μετά μιλάτε μου για gigabyte msi asrock και άλλες δευτεράτζες ΜΙΑ είναι η εταρεία στις μητρικές ASUS με INTEL!!

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σπίτι και είδα μια κουτάρα...δεν είχα ιδέα τι είναι...η ASUS μου έστειλε δωράκι για καλή χρονιά :hehe:

(Δηλαδή review sample αλλά το λέω δωράκι για να ακούει ο [MENTION=3682]Astalavista[/MENTION] και ο [MENTION=2195]MetallicGR[/MENTION] να μην παίρνουν αέρα :hehe: )

10838909_1509146622694256_755635981_n.jpg

5 κιλά πράμα είναι η άτιμή!

Καλορίζικη ;)

Περιμένω περισσότερες φωτογραφίες:cool::D

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω

εξτρα κινητα αχρειαστα μερη βλεπω

Γενικά πάντως στα βιβλία αναφέρεται οτι το direct acting έχει πιο πολλές τριβές λόγω sliding friction σε σχέση με τα άλλα που έχουν rolling friction.

Και από οτι φαίνεται ακόμα και σε direct acting σε αυτοκίνητα που ανεβάζουν στροφές, πάνε πάλι μέσω rolling follower ή κάπως έτσι.

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now