Astalavista

Microsoft Windows 8: A new era begins!

Recommended Posts

Σε αλλο υπολογιστη περνανε κανονικα... αλλα σου ζητανε activation μετα....

Απο εναν τετοιο γραφω τωρα...

Τα πληρωσα μια κανονικα στον εναν στη Αθηνα αλλα εδω στο εξοχικο.. εχουμε θεματακι.... που θα το λυσουμε με τον θειο λογικα...

Κατα τα αλλα σαν εμπειρια μου αρεσουν πολυ... μου δινουν και την εντυπωση πως ειναι πιο σβελτα απο τα 7ρια...

Οσο για το Μetro φερνει καινουργια μπλιμπλικια στο desktop και φωναζει οτι θελει touch.. ή track ή καποιο αλλο περιφεριακο που μπορει να καλυψει αυτο το κενο στα desktop μηχανακια...

Overall μου αρεσουν... και ηρθαν για να μεινουν...

Link to comment
Share on other sites

1) η final έκδοση που κυκλοφορεί είναι η Build 9200?

2) η πιο light version είναι η Windows 8 ή Windows 8 core? αν ναι μέχρι πόσα GB ram βλέπει?

ρωτάω μήπως μοιάζει με τα Windows 7 Starter που βλέπουν μέχρι 2GB

Link to comment
Share on other sites

το λοιπον..

το χω βαλει και στο main pc και σε ενα laptop 10 ημερες χωρια κατι format για να βγαινουν οι καφεδες.

θετικα που εχω διαπιστωσει:

ειναι πιο γρηγορα απο τα 7 σε διαβασμα usb-περιφερειακων.

βρηκε αυτοματα ολους τους drivers.

στην ram (8gb) κανοντας την συνηθισμενη χρηση μου, ειδα 10%- περισσοτερη διαθεσιμη.

γιατι λοιπον να γυρισω και να κραξω αυτο το φρεσκο λειτουργικο???

επειδη μου προσφερει νεο interface που μπορω να κανω αλλαγες και να το φερω στα μετρα μου???

(ή μηπως ολοι οι linuxογαμαουα που για να στρωσουν μια διανομη οπως θελουν εφαγαν καμια εβδομαδα, δυσκολευονται να πατησουν μερικα click για να το φερουν στα μετρα τους???).

επειδη εχει social πινελιες και μπορεις να διαχειριζεσαι ευκολα και γρηγορα ολων των ειδων τους λογαριασμους σου κλπ κλπ???

(sorry... αλλα αυτοι που ειναι ολοι μερα στα social και γενικα απλοι χρηστες ειναι απειρως περισσοτεροι απο τη μια χουφτα καμμενους που ειμαστε εδω)!!!

θα πρεπε να χαιρομαστε που βρισκομαστε στην εξελιξη ενος τετοιου αλματος και οχι να αρχιζουμε το κραξιμο πριν καλα καλα δουμε κατι επειδη ειμαστε "βολεμενοι" με κατι αρκετο καιρο. (στην τεχνολογια υπαρχει η εξελιξη και οχι το βολευομαι για παντα με κατι).

ps. pm οποιος θελει "λυση" για το start8.

Link to comment
Share on other sites

1) η final έκδοση που κυκλοφορεί είναι η Build 9200?

2) η πιο light version είναι η Windows 8 ή Windows 8 core? αν ναι μέχρι πόσα GB ram βλέπει?

ρωτάω μήπως μοιάζει με τα Windows 7 Starter που βλέπουν μέχρι 2GB

1) ναι η 9200 ειναι η τελικη.

2) core και pro εχουν διαφορες σε καποια futures μονο με την 2η να ειναι η full.

σαν lite εκδοση ειναι η "rt" που ειναι για χαμηλης "υποδυναμης" tablets-netbooks-laptops αλλα δεν αναφερουν αν εχουν τον περιορισμο των 2gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now