Recommended Posts

εχεις βρει το ολα τα προγραμματα που ειχε κλασσικα μεχρι τωρα σε ολα τα λειτουργικα της η μαικροσοφτ?το ψαχνω και δεν το βρισκω..επισης στην επιφανεια εργασιας εχω κανει μεχρι συντομευση το πινακας ελεγχου γιατι αλλιως παω μεσω τρικαλων..δεν ξερω αλλα δεν με βολευουν πολυ οι αλλαγες τους,μαλλον γερασα και παραξενεψα..!:P

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, έτσι όπως είσαι στην Start screen απλά γράφεις αυτό που θέλεις με το πληκτρολόγιο. Αυτόματα ξεκινάει το search, ούτε καν να κλικάρεις κάπου. Στα 3-4 πρώτα γράμματα θα στο έχει επιλέξει πρώτο κιόλας. Κοινώς, πατάς 3-4 πλήκτρα, enter και έφυγες ;)

Εμένα αυτός ο τρόπος μου φαίνεται πιο ξεκάθαρος και πιο γρήγορος από το να κάθομαι να κλικάρω με το mouse. Άσε που το win button στο πληκτρολόγιο απέκτησε περισσότερο νόημα πλεον.

Το start menu των Vista/ 7 ποτέ δεν το έψαχνα πλήρως, μόνο όσα ήταν Pinned, και απο κει και πέρα search και μόνο. Πρακτικά, σαν start menu έπαψα να το χρησιμοποιώ από ΧΡ, γι αυτό και τα 8 δεν μου προκάλεσαν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εγώ το start menu δεν το χρησιμοποιούσα πολύ, περισσότερο από τον φάκελο που είχε δίπλα ακριβώς πήγαινα ;) Μόνο όταν ήθελα να κάνω search ένα πρόγραμμα που δεν το είχα στην επιφάνεια εργασίας ή pinned στην taskbar.

Προς το παρόν θα μείνω με τα 7 και όταν έχω χρόνο θα τα δω περισσότερο τα 8άρια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now