Recommended Posts

Οι φοιτητες που φοιτουν σε ελληνικα πανεπιστημια δικαιουνται δωρεαν το νεο λειτουργικο συστημα της microsoft,windows 8 pro.

Το λινκ για κατεβασμα ειναι εδω: GRNET Σελίδα Προσφορών

το μονο που χρειαζεται ειναι το μειλ της σχολης. δεν συμμετεχουν ολα τα ελληνικα πανεπιστημια για καποιο περιεργο λογο. δεν ειναι ιος η κατι τετοιο φυσικα!:)

Το ΤΕΙ Κρητης συμμετεχει σε αυτο το προγραμμα,διοτι τωρα τα κατεβαζω!επισης για κατεβασμα υπαρχουν και αλλα "καλουδια" της microsoft: office,visio κτλ!καλο κατεβασμα!

Δεν ηξερα που αλλου να το βαλω, και αν ειναι το σωστο μερος εδω!

Link to comment
Share on other sites

Χοντρό... Γιατί αράγε;

Δεν έχω ιδέα σχετικά με τα licences στα πανεπιστήμια, σίγουρα όμως θα παίζει κάποιο είδος benefit.

Το παράξενο είναι ότι υπήρξαν κάποιες επαφές ακόμα και πέρσι (πχ δωρεάν σεμινάρια για το framework της MS στην mobile platform), αλλά απ' όσο έχω καταλάβει πλέον εάν θες να συμμετέχεις στα developer προγράμματα της MS θα πρέπει να κινηθείς από μόνος σου και να μην περιμένεις βοήθεια από την σχολή σου.

Τουλάχιστον αυτά ισχύουν για το τμήμα Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων στο οποίο φοιτώ.

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΠΘ παίζει να την χάσει πολύ γρήγορα...έτσι όπως είναι τα πράγματα.

Τέσπα, δεν είναι η σχολή που έχει, αλλά το τμήμα. To ΕΜΠ έχει, αλλά μόνο στα 4 από τα 9 τμήματα του.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι πλέον να τα κόβουν σιγά σιγά... Τα πανεπιστήμια πλήρωναν για να μπορούμε να έχουμε πρόσβαση οπότε σιγά σιγά αρχίζουν να ζορίζονται...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασα μια μέρα στο in.gr ότι αν δεν επιχορηγηθεί με έκτακτο κονδύλι μέχρι τέλος Νοέμβρη θα βάλουν λουκέτο διοτι αδυνατούν να συντηρήσουν τη λειτουργία του ιδρύματος. Μπορεί να ήταν για άλλο ΑΕΙ στην Κρήτη.

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ φετος αυστηρα εχουμε αδεια για φορτωση σε 2 πισι,γιαυτο το νου σας!!!

@μποτον εχω μπορει και 5-6 αδειες πεταμενες με αγγλικα 7αρια προ!!:P

τις παιρναμε κατευθειαν απο την σχολη περυσι!αλλα παλια με μια αδεια φτιαχναμε ολους τους κολλητους τωρα ουτε καν..!:(

Link to comment
Share on other sites

FAIL γαμώ, γιατί το Πανεπιστήμιο Κρήτης δεν είναι μέσα...?

δεν ειμαστε μεσα γιατι δε πληρωσε το πανεπιστημιο....

νταξει και τα προηγουμενα χρονια που ημασταν ουτε που ειχα μπει να δω τι παιζει...

θα κατσω με τα 7 προς το παρων στο main pc και θα "αγορασω" τα 8 να τα βαλω στο λαπτοπ για δοκιμη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα, μια χαρα γρήγορα ειναι,ούτε με δυσκόλεψαν εμενα,λέω να προχωρήσω την αναβάθμιση και στα αλλα μηχανήματα που έχω στο σπίτι/μαγαζί ! :D

Edited by Jason
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα, μια χαρα γρήγορα ειναι,ούτε με δυσκόλεψαν εμενα,λέω να προχωρήσω την αναβάθμιση και στα αλλα μηχανήματα που έχω στο σπίτι/μαγαζί ! :D

γρηγορα οκ που το εχουν κανει σαν windows phone πολυ με εκνευριζει!

που ειναι το "ολα τα προγραμματα"?δεν τα εβαλα σε μενα γιατι τελειωνω την πτυχιακη μου τωρα και δεν ειμαι για τετοια αλλα δεν μαρεσαν καθολου,πολυ δυσχροιστα,καμια σχεση με τα μεχρι τωρα windows..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now