Chris_ky

Dell Panels

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.. Θα ήθελα να ρωτήσω ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα για τα μοντέλα DELL S2340L και S2440L. Τι σύγκριση θα μπορούσε να γίνει με τα αντίστοιχα Ultrasharp μοντέλα? Πιστεύετε ότι αξίζουν καλύτερα τα καινούργια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Chris_ky,

Επειδή διατηρούμε σχέσεις συνεργασίας με το Msystems και ήταν το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό όταν είδα το Dell, τους έριξα μια ερώτηση και ιδού η απάντηση.

Οι απλές S ως σειρά έχουν τα εξής :

1) Είναι πολύ φρέσκα μοντέλα μεν ……οκ ….

2) Έχουν υποδεέστερο aspect ratio 16/9 σε σχέση με τις Ultrasharp : Msystems.gr - Εμφάνιση προϊόντων για Ultrasharp

3) Ενώ έχουν καλό panel οι S series – λόγω ανάλυσης και χαρακτηριστικών που έχουν οι ultrasharp e.g. Pivot , tilt etc …….οι U series κρατάνε δυνατά την κορυφή !

4) Τέλος οι S series θα βγαίνουν σε τιμές κοντά στις U series λόγω αύξησης τιμών της Dell στις οθόνες .

Εάν τα υπολογίσεις όλα αυτά εσύ τι θα έπαιρνες ???

Αντιθέτως η Msystems.gr - Προϊόντα - Dell S2340T MultiTouch Monitor 23¨ Wide LED IPS που είναι touch είναι μοναδική στο είδος της !!!

550928a628a120.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω. Κορυφαία panels της ultrasharp σειράς. Αλλά δεν νομίζω και σαν DELL να έριξε έστω και στο ελάχιστο την ποιότητα. Και λειτουργικά φαίνονται και πολύ καλά σε τεχνικά χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι χαζομάρα αν είναι κοντά στα λεφτά η ulrtrasharp να πάρεις οτιδήποτε άλλο..κανένας συμβιβασμός στο τι βλέπουν τα μάτια μας..μα εκεί είναι η ουσία...προσωπικά έτσι το βλέπω :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

απ οτι εχω ψαξει η 24" S εχει AMVA panel οχι IPS που προσωπικα πιστευω ειναι καλυτερο για καποιον που περναει πανω απο 4 ωρες στο pc.Μην ξεχνατε οτι παρα πολυ εχουν κανει παραπονα για eye strain σε monitors που εχουν lg η samsung panels ενω η AUO εχει πολυ καλυτερης ποιοτητας panel.

link για το AMVA τις S2440L : Dell S2440L Review

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now