Recommended Posts

Πρέπει να πρήζω τους φίλους πληροφορικούς που έχω για την 14!! :hehe:

Τι έγινε ρε παιδιά με την 13? όλα τα θέματα που έχει ανοίξει σε κατηγορίες κ υποκατηγορίες των news είναι ειδήσεις..έτσι θέλω να πιστεύω δλδ..

Ετσι μετρησα κ εγω. Γιατι τα υπολοιπα ηταν απο sales κτλ. Τελικα 622 βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

aRkA$ σόρρυ ρε φίλε, αλλά αν ήξερες τι περνάω σήμερα... :(

στις 11:00 το πρωί ο ΟΤΕ μου έκόψε το τηλέφωνο...στις 14:00 είχα πάλι τηλέφωνο..μετα απο μία ώρα ξανακόπηκε.:mad: Στις 17:00 πέφτει το ιντερνέτ στα 3mbps..:bows: και απο τις 22:00 μέχρι τώρα εχω ΑΝΑ 3 ΛΕΠΤΑ ιντερνετ...:crack: μία κόβεται-μία έρχεται..φαντάσου δηλαδη τι πέρασα για να βρω μια απάντηση...ασε που είχα να παραδώσω και εργασία για την σχολή μου στις 23:55....

Άστο φίλοc...

Μια χαρά είσαι...

Tι θα έκανες αν η κάθε σελίδα έκανε 2-3 λεπτά να σου ανοίξει και αν το maximum download speed που είχες ήταν μόλις 4kb/s ?

Γιατί εγω έτσι είμαι...

[ATTACH]7922[/ATTACH]

1.JPG

1.JPG.a99ee35f7d8a4cd5de050af8cda1606c.J

Link to comment
Share on other sites

500 θέματα έχει ανοίξει ο αρκάς βάση των στατιστικών που βγάζει στο προφίλ του..τι αναζήτηση και βλακείες..από τις 20 σελίδες κάποιες έχουν γραμμένα θέματα σε άσχετες κατηγορίες..τώρα αν ζητούσαν κάτι παραπάνω συγνώμη αλλά δεν είμαι μάντης..:harhar:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επικεντρωθείτε στην σημερινή ερώτηση! :P

Την απάντηση στην χθεσινή ερώτηση την έχει ο George_O/C ο οποίος αγνοείτε για την ώρα μιας και

ανέβηκε από την Κρήτη στην Αθήνα οπότε θα την έχουμε αργότερα :)

Link to comment
Share on other sites

Και στο search πως είσαι σίγουρος πως δεν μετράς 2 φορές την ίδια είδηση?

Παιδιά, επικεντρωθείτε στην σημερινή ερώτηση!

Επικεντρωθείτε κιόλας, εγώ την βλέπω σαν Κινέζικα..αν και τα κινέζικα θα τα έβαζα στο google translate...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επικεντρωθείτε στην σημερινή ερώτηση! :P

:)

Η σημερινη ειναι ηδη απαντημενη! Peace of cake :D... DOS. Τοτε κατι χειμώνες δεν ξεροσταλιαζαν τα χερια σου απο το κρυο γιατι πληκτρολογούσες. Τωρα με το mouse θελεις θερμοφόρες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επικεντρωθείτε στην σημερινή ερώτηση! :P

Την απάντηση στην χθεσινή ερώτηση την έχει ο George_O/C ο οποίος αγνοείτε για την ώρα μιας και

ανέβηκε από την Κρήτη στην Αθήνα οπότε θα την έχουμε αργότερα :)

Δηλ. ούτε ο ίδιος ο Arka$ δεν ξέρει;

Λιώνω!!! :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ δηλώνω πως έχω 607 άρθρα απλά όπως είπε και ο Gorillakos η VB τερματίζει στα 500 αν ψάχνατε σε όλες τις κατηγορίες, αν όμως κάνατε search σε μια μια ξεχωριστά και τα προσθέσετε θα το βρίσκατε

Edited by aRkA$
Link to comment
Share on other sites

To search όμως βγάζει κι εσένα λάθος, άρα κάτι δεν μέτρησες κι εσύ σωστά. :)...

Αν κάνεις search το news forum με φίλτρο ένα εξάμηνο πριν και το βάλεις να ψάξει πριν τους 6 μήνες (220) και μετά τους 6 μήνες (402) βγάζεις σύνολο 622 threads σε όλα τα news subforum.

Αν βγάζετε λιγότερα, μάλλον κάποιο subforum σας διαφεύγει στην αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

To search όμως βγάζει κι εσένα λάθος, άρα κάτι δεν μέτρησες κι εσύ σωστά. :)...

Αν κάνεις search το news forum με φίλτρο ένα εξάμηνο πριν και το βάλεις να ψάξει πριν τους 6 μήνες (220) και μετά τους 6 μήνες (402) βγάζεις σύνολο 622 threads σε όλα τα news subforum.

Αν βγάζετε λιγότερα, μάλλον κάποιο subforum σας διαφεύγει στην αναζήτηση.

είσαι σίγουρος πως δεν μετράς κάτι διπλά?

το λέω επειδή έχω counter για τις ειδήσεις, εκτός και αν μετράει λάθος

αλλά είδα ήδη δυο παιδιά που έχουν βρει 607

Link to comment
Share on other sites

Το search για πριν απο 6 μηνες και παλαιοτερα περιεχει μερικα αποτελεσματα με ημερομηνια δημοσιευσης μετα την 18/6/12 τα οποια δεν θα επρεπε να εμφανιζονται διοτι ανηκουν στην κατηγορια 6 μηνες μεχρι σημερα και μετρωνται δυο φορες με αυτον τον τροπο.

;P..

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος πως δεν μετράς κάτι διπλά?

το λέω επειδή έχω counter για τις ειδήσεις, εκτός και αν μετράει λάθος

αλλά είδα ήδη δυο παιδιά που έχουν βρει 607

Κάνε search όπως σου είπα και θα δεις, 220 στην μία και 402 στην δεύτερη. Μάλιστα το βάζω να τα ταξινομεί ανά ημερομηνία δημοσίευσης για να δω μήπως στο ενδιάμεσο κάνει λάθος, αλλά όντως το τέλος της μίας αναζήτησης είναι η αρχή της άλλης.

607 δεν βγαίνουν με το search, τώρα έκανα search και όλα τα forum ένα ένα και βγάζω πάλι άλλο νούμερο (612!). Αν με το search βγαίνουν 607, ας μας πουν πως να το τρέξουμε κι εμείς.

Άρα το counter που βλέπεις είτε δεν μετράει ένα subforum ή κάποιο πρόβλημα έχει, ή μόλις βρήκαμε bug στο search. Δεν θα έπρεπε να βγάζει διπλά θέματα όταν βάζεις search σε συγκεκριμένο φάσμα ημερομηνιών.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε search όπως σου είπα και θα δεις, 220 στην μία και 402 στην δεύτερη. Μάλιστα το βάζω να τα ταξινομεί ανά ημερομηνία δημοσίευσης για να δω μήπως στο ενδιάμεσο κάνει λάθος, αλλά όντως το τέλος της μίας αναζήτησης είναι η αρχή της άλλης.

607 δεν βγαίνουν με το search, τώρα έκανα search και όλα τα forum ένα ένα και βγάζω πάλι ίδιο νούμερο. Αν με το search βγαίνουν 607, ας μας πουν πως να το τρέξουμε κι εμείς.

Άρα το counter που βλέπεις είτε δεν μετράει ένα subforum ή κάποιο πρόβλημα έχει.

Με μία γρήγορη ματιά, βρήκα ενα news thread που εμφανίζεται δύο φορές με τον τρόπο που κάνεις αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Με μία γρήγορη ματιά, βρήκα ενα news thread που εμφανίζεται δύο φορές με τον τρόπο που κάνεις αναζήτηση.

Και όπως είπα, αν βγάζει διπλά όταν το βάζεις να τα ταξινομεί ανά ημερομηνία έναρξης θέματος, είναι bug του search και δεν θα έπρεπε να συμβαίνει. Σε αυτή την αναζήτηση (το δοκίμασα σε 2 άλλα forum) δεν πρέπει να βγάζει θέματα που ξεκίνησαν εκτός του φάσματος που του θέτεις. Όταν του λες ότι θέλω "από εκεί ως εκεί" τα θέματα που ξεκίνησε κάποιος ανά ημερομηνία δημοσίευσής τους, το να σου τα βγάζει τα ίδια εντός 2 διαφορετικών χρονικών πεδίων αναζήτησης με ίδια υπόλοιπα κριτήρια είναι λάθος για οποιοδήποτε λόγο κι αν το κάνει.

Τώρα, μπορεί να τα βγάζει διπλά μερικά από λάθος κώδικα, αλλά 607 που λένε μερικοί ας μας πουν πως τα έβγαλαν να το δοκιμάσουμε κι εμείς, γιατί εγώ τα μέτρησα και ένα ένα τα forum και δεν βγαίνουν σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

To search όμως βγάζει κι εσένα λάθος, άρα κάτι δεν μέτρησες κι εσύ σωστά. :)...

Αν κάνεις search το news forum με φίλτρο ένα εξάμηνο πριν και το βάλεις να ψάξει πριν τους 6 μήνες (220) και μετά τους 6 μήνες (402) βγάζεις σύνολο 622 threads σε όλα τα news subforum.

Αν βγάζετε λιγότερα, μάλλον κάποιο subforum σας διαφεύγει στην αναζήτηση.

Κι εγω ετσι μετρησα οπως εγραψα και στη σελιδα του θεματος και βρηκα 622 αλλα τελικα το search εκτος απο limitation εχει και μαλακυνση. καποια games news τα μετραει διπλα νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now