Recommended Posts

δεν κατάλαβα γιατί διάλεξες να ψάξεις με ημερομηνίες και όχι την πιο απλή λύση στο search

arka$, θέματα που ξεκίνησε, να το βάλεις να ψάξει μια μια τις κατηγορίες

θα στα βγάλει 607

με τον τρόπο που διάλεξες πιστεύω ότι σου διπλοεμφανιζει ειδήσεις που έχω γραψει

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα γιατί διάλεξες να ψάξεις με ημερομηνίες και όχι την πιο απλή λύση στο search

arka$, θέματα που ξεκίνησε, να το βάλεις να ψάξει μια μια τις κατηγορίες

θα στα βγάλει 607

με τον τρόπο που διάλεξες πιστεύω ότι σου διπλοεμφανιζει ειδήσεις που έχω γραψει

612 τα βγάζει, ένα ένα τα φόρουμ.

Θέλεις screenshot?

Η απλή λύση είναι με ημερομηνίες, 2 search και τέλος. Έστω, δέχομαι ότι έχει bug το search, που δεν θα έπρεπε να με νοιάζει εμένα, αλλά θέλω να μάθω πως βγαίνουν 607, γιατί με οποιοδήποτε τρόπο κι αν ψάξω απλά ΔΕΝ βγαίνουν 607.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και εγώ με την μέθοδο του GR_GOD το έκανα και έστειλα 622.

Τώρα που τα μέτρησα ένα ένα βγαίνει 607. (59+130+14+48+37+30+38+29+9+7+57+26+21+46+8+11+7+27+2+1)

Δηλαδή με λίγα λόγια κάναμε debug το search και μας αξίζει γλιφιντζούρι

Link to comment
Share on other sites

Και όπως είπα, αν βγάζει διπλά όταν το βάζεις να τα ταξινομεί ανά ημερομηνία έναρξης θέματος, είναι bug του search και δεν θα έπρεπε να συμβαίνει. Σε αυτή την αναζήτηση (το δοκίμασα σε 2 άλλα forum) δεν πρέπει να βγάζει θέματα που ξεκίνησαν εκτός του φάσματος που του θέτεις. Όταν του λες ότι θέλω "από εκεί ως εκεί" τα θέματα που ξεκίνησε κάποιος ανά ημερομηνία δημοσίευσής τους, το να σου τα βγάζει εντός 2 διαφορετικών πεδίων είναι λάθος για οποιοδήποτε λόγο κι αν το κάνει.

Τώρα, μπορεί να τα βγάζει διπλά μερικά από λάθος κώδικα, αλλά 607 που λένε μερικοί ας μας πουν πως τα έβγαλαν να το δοκιμάσουμε κι εμείς, γιατί εγώ τα μέτρησα και ένα ένα τα forum και δεν βγαίνουν σε καμία περίπτωση.

Με μια γρηγορη ματια πρεπει να ειναι 15 τα διπλα, κατι το οποιο ταιριαζει με το 622 -15 = 607. Τωρα τι να πω ξενερωσα. Ειδα το Limit στα 500, μετα τα διπλα δεν τα προσεξα. Παω να βαλω καμια ταινια να αποβλακωθω να πεσω στα επιπεδα του forum search engine

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και εγώ με την μέθοδο του GR_GOD το έκανα και έστειλα 622.

Τώρα που τα μέτρησα ένα ένα βγαίνει 607. (59+130+14+48+37+30+38+29+9+7+57+26+21+46+8+11+7+27+2+1)

Δηλαδή με λίγα λόγια κάναμε debug το search και μας αξίζει γλιφιντζούρι

ακριβώς :righton:

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρηγορη ματια πρεπει να ειναι 15 τα διπλα, κατι το οποιο ταιριαζει με το 622 -15 = 607. Τωρα τι να πω ξενερωσα. Ειδα το Limit στα 500, μετα τα διπλα δεν τα προσεξα. Παω να βαλω καμια ταινια να αποβλακωθω να πεσω στα επιπεδα του forum search engine

Κατέβασε να δείς αυτή, έιναι πολύ ωραία Piráti na vlnách (2009) - IMDb :D

Για το search στείλε παράπονα στην VBulletin! Αλλά νομίζω πως θα περιμένεις καιρό γιατι δεν είσαι ο πρώτος :D

Link to comment
Share on other sites

Θεέ να περιμένεις τον George_O/C :time:...

Ο οποίος χωρίς να έχει το context του τι συζήτηση έχει πέσει εδώ, θα έρθει χαλαρά και θα πει "οκ παίδες 608 είναι". Και μετά θα αυτοκτονήσουμε όλοι πριν προλάβει να μας πει οτι τρολλαρει

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω οτι 607 τα εβγαλα!

Επίσης να πω ότι έλεγε ΕΙΔΗΣΕΙΣ και όχι ποστ γενικά! Άρα ψαχνουμε μονο στο news, και οχι σε οοοοοολα τα forum/subforum... Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω οτι 607 τα εβγαλα!

Επίσης να πω ότι έλεγε ΕΙΔΗΣΕΙΣ και όχι ποστ γενικά! Άρα ψαχνουμε μονο στο news, και οχι σε οοοοοολα τα forum/subforum... Αυτα!

Δεν σε έχουν στην λίστα με τους σωστούς, κάνε παράπονα πριν το ξεχάσουν!

Εν τω μεταξύ, θα με τρελάνετε. Εγώ ΠΑΛΙ 612 τα βγάζω αν τα μετρήσω ένα ένα. Εντάξει, έχει bug το search (κακώς) και τα βγάζει 622 περιλαμβάνοντας διπλά ακόμα και όταν το θέτεις ξεκάθαρο χρονικό περιορισμό, δεν το πρόσεξα, αλλά 607 αδυνατώ να τα βγάλω με οποιονδήποτε τρόπο. Τι να πω, έτσι και αλλιώς παιχνίδι παίζουμε κι δεν αξίζει να χαλιόμαστε, αλλά κάτι δεν πάει καλά.

image.png image.png image.png image.png

image.png image.png image.png image.png

image.png image.png image.png image.png

image.png image.png image.png image.png

image.png image.png image.png image.png

Link to comment
Share on other sites

θα μας δώσεις κ αβάτζο? +-1 ? λολ

O George_O/C θα αποφασίσει λέμε (και καλά, απλά του πετάω το μπαλάκι :hehe:)

Να πω και εγω οτι 607 τα εβγαλα!

Επίσης να πω ότι έλεγε ΕΙΔΗΣΕΙΣ και όχι ποστ γενικά! Άρα ψαχνουμε μονο στο news, και οχι σε οοοοοολα τα forum/subforum... Αυτα!

Ότιυ πάρχει εδω μέσα έιναι ειδήσεις: News - ( HWBOX ) O/C on first boot

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΕ στην πρώτη κιόλας καρτέλα εμένα και των υπολοίπων μας βγάζει 59 ειδήσεις για μητρικές και όχι 64 όπως φαίνεται σε εσένα αρά εκεί είναι το 612 με το 607 που λέμε

κανε check για διπλή είδηση εκεί αν σου είναι εύκολο

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΕ στην πρώτη κιόλας καρτέλα εμένα και των υπολοίπων μας βγάζει 59 ειδήσεις για μητρικές και όχι 64 όπως φαίνεται σε εσένα αρά εκεί είναι το 612 με το 607 που λέμε

κανε chech για διπλή είδηση εκεί αν σου είναι εύκολο

Πάλι 64 μου έβγαλε. Πως να βγάλει διπλή είδηση όταν του βάζω να μου πει απλά τα thread που ξεκίνησαν σε ένα συγκεκριμένο forum από ένα χρήστη, ανεξαρτήτως άλλων περιορισμών; Θα το έκανε και στα υπόλοιπα forum εξάλλου.

Δοκίμασα να το γυρίσω και σε posts γενικά και μου έβγαλε 71, το έβαλα να τα βγάλει ως μηνύματα και έβγαλε 73 (προφανώς πιάνει και τα "δευτερεύοντα" μηνύματα έτσι), αλλά 59 δεν μου βγάζει.

Τεσπα, it's OK που λένε και στο χωριό μου.

Edit: Ναι, οκ, του βάζω να μου πει από ένα χρόνο πριν και εμπρός και τα έβγαλε 59 τώρα. Το βάζω από την αρχή και παλιότερα και τα κάνει πάλι 64. Του βάζω από ένα χρόνο πριν και πίσω και βγάζει 0. Του βάζω 6 μήνες πριν, έξι μετά και τα κάνει 41+19=60!

Oh well. Και του χρόνου, αν επιβιώσουμε την Παρασκευή δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

πάντως Θεε συμφωνούμε πως δεν είναι 620+ που υποστήριζες?

Ναι, αλλά όπως είπα, είναι απαράδεκτο το search να βγάζει διπλά threads όταν κάνεις αναζήτηση σε συγκεκριμένο φάσμα ημερομηνιών, ειδικά δε όταν κάνεις αναζήτηση ανά ημερομηνία έναρξης του thread από συγκεκριμένο χρήστη. Όταν λες ότι θέλεις τα threads από πριν 6 μήνες και μετά που δημοσίευσε συγκεκριμένος χρήστης και μάλιστα ανά ημερομηνία δημοσίευσης και σου πετάει μέσα thread του Γενάρη, απλά είναι πρόβλημα. Και, ακόμη πιο απλά, όταν ψάχνεις το ίδιο πράγμα σε δύο διαφορετικά χρονικά φάσματα και στο βγάζει και στα 2, είναι προφανώς πρόβλημα του συστήματος. Τεχνικά, δεν είναι λάθος, είναι λαθάρα. Και δεν ευθύνεται ο χρήστης γι'αυτό, αλλά τι να κάνουμε, παιχνίδι παίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά όπως είπα, είναι απαράδεκτο το search να βγάζει διπλά threads όταν κάνεις αναζήτηση σε συγκεκριμένο φάσμα ημερομηνιών, ειδικά δε όταν κάνεις αναζήτηση ανά ημερομηνία έναρξης του thread από συγκεκριμένο χρήστη. Όταν λες ότι θέλεις τα threads από πριν 6 μήνες και μετά που δημοσίευσε συγκεκριμένος χρήστης και μάλιστα ανά ημερομηνία δημοσίευσης και σου πετάει μέσα thread του Γενάρη, απλά είναι πρόβλημα. Και, ακόμη πιο απλά, όταν ψάχνεις το ίδιο πράγμα σε δύο διαφορετικά χρονικά φάσματα και στο βγάζει και στα 2, είναι προφανώς πρόβλημα του συστήματος. Τεχνικά, δεν είναι λάθος, είναι λαθάρα.

Ναι ρε παιδί μου ντάξει είναι bug αυτό εννοείται. Τώρα αν ο George_O/C μάθει τι παίχτηκε και μας αγαπάει μπορεί να δώσει και σε μας. Αλλά αν δεν δώσει ντάξει.

Όπως είπε και ο Gorillakos ξεκινάμε εκστρατεία κατά της VBulletin με daily DDOS κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδί μου ντάξει είναι bug αυτό εννοείται. Τώρα αν ο George_O/C μάθει τι παίχτηκε και μας αγαπάει μπορεί να δώσει και σε μας. Αλλά αν δεν δώσει ντάξει.

Όπως είπε και ο Gorillakos ξεκινάμε εκστρατεία κατά της VBulleting με daily DDOS κλπ

Ναι βρε, παιχνίδι είναι, σιγά!

Εγώ λέω αντί να παιδευόμαστε, να μαζέψουμε λεφτά να την αγοράσουμε και μετά την κλείσουμε δια παντός! :time:...

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, παιχνίδι είναι, σιγά!

Εγώ λέω αντί να παιδευόμαστε, να μαζέψουμε λεφτά να την αγοράσουμε και μετά την κλείσουμε δια παντός! :time:...

Τα daily DDOS πιο φτηνά βγαίνουν ρε παιδί μου όμως. Πολύ ακριβό αυτό το plan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now