subzero

arcade all in one compact

Recommended Posts

η ιδεα ειναι απλη θα χρησιμοποιησω το κου τι απο το χ-arcade και θα χωσω μεσα ενα μινι pc

για το emulation το ολο θεμα θα ειναι plug and play και επειδη εχω ηδη την μεγαλη την καμπινα σπιτι ενας τυχερος θα το κερδισει..

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ωραιος ο βασιλης πρεπει να δω λιγο τα specs απο το συστημα που θα βαλω μεσα

παντως εχω μια ιδεα ,τις επομενες μερες που ειμαι φρεε θα αρχισω το μονταρισμα,ευτυχως που πηρα καινουργιο ντρεμελακι χεχε

κατι τετοιο με ενα μινι πισι μεσα και autoboot on frontend

δεν θα εχει οθονη αλλα θα συνδεεται σε οποιαδηποτε οθονη

κατι σε ποιο portable φαση

1.jpg

Edited by subzero
Link to comment
Share on other sites

Κώστας χάρηκα >.<!!!

Χαχαχα τι θα γίνει δηλαδή θα πρέπει να αλλάξουμε και το όνομα μας σε αυτόν τον κόσμο για να είμαστε οκ?? :P

Νομίζω πως ετοιμάζετε κάτι πάρα πολύ ωραίο εδώ πέρα :) αναμένουμε τα επερχόμενα ;)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη photo από το x-arcade: Ποτέ μου δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί βάζουν τα χειριστήρια κίνησης αριστερά και δεξιά τα keys... Απλά noob play αν δεν είσαι αριστερόχειρας.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη photo από το x-arcade: Ποτέ μου δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί βάζουν τα χειριστήρια κίνησης αριστερά και δεξιά τα keys... Απλά noob play αν δεν είσαι αριστερόχειρας.

Ούτε καν! Είναι σαν το αριστερό analog του PlayStation , εγώ τουλάχιστον το λειτουργώ με την ιδία ευκολία, και σε κάτι games όπως το SF Alpha 3 είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη photo από το x-arcade: Ποτέ μου δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί βάζουν τα χειριστήρια κίνησης αριστερά και δεξιά τα keys... Απλά noob play αν δεν είσαι αριστερόχειρας.

Οι pro players σε αυτές τις κονσόλες έπαιζαν με τα χέρια σταυρωτά θυμάμαι εγώ!

Το δεξί πάνω απο το αριστερό να ελέγχει το μοχλό και με το αριστερό τα keys!

Κατα τα άλλα, ενδιαφέρον project, αναμένουμε να δούμε την εξέλιξη του! :)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη photo από το x-arcade: Ποτέ μου δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί βάζουν τα χειριστήρια κίνησης αριστερά και δεξιά τα keys... Απλά noob play αν δεν είσαι αριστερόχειρας.

εμένα με βολεύει έτσι κ ας μην είμαι αριστερόχειρας :P

παλιά, στα ηλεκτρονικά , έπαιζα με τα χέρια σταυρωμένα . κ μόνο noob δε μπορείς να με πεις , έχω χαλάσει σε λεφτά αυτοκίνητα κ σπίτια στα ηλεκτρονικάδικα.

ανυπομονώ για το project ...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν ξέρουν την προιστορία του γιατρού μπορουν να δούν εδώ να καταλάβουν γιατί άνοιξε αυτό το θέμα :D

Και επίσης θα καταλάβετε γιατι με είπα Βασίλη τυχερό :P

http://www.hwbox.gr/project-logs/10521-mame-cabinet.html

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν το αριστερό analog του PlayStation

Ίσως ένας από τους λόγος που δεν πήρα ποτέ κονσόλα είναι ότι τα χειριστήρια είχαν αριστερά το control της κίνησης.

Και στο pc ελέγχω την κίνηση με το αριστερό, αλλά με τα 3 μεσαία δάχτυλα πατάω τα keys. Δεν μπορώ με τίποτα να κάνω το ίδιο με τον αντίχειρα (η με το χέρι στην περίπτωση των arcade χειριστηρίων)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now