John-X

Commander MS-I Snow Edition Watercooled

Recommended Posts

Δεν εκανα κατι το σπουδεο αυτη την φορα αλλα ας χαζεψουμε λιγακι.

Εχω μανια να περνω μικρα κουτια και να τα κανω τουμπανο.Ηθελα κατι σε λευκο αυτη την φορα και το

Comander MS-I Snow Edition μου αρεσαι περισοτερο απο ολα θα ελεγα.

Ειναι τοσο μικρο που χοραει στην μικρη βαλιτσα μαζι με τα ρουχα μου οταν παω χωριο.Το λατρεψα αμεσως.

dsc0109nq.jpg

dsc0113vc.jpg

dsc0117ho.jpg

Παμε λοιπον τωρα στην μικρη μοντα που θα γινει και τα πραγματακια που θα μπουν μεσα.

Black ice 280GTS Stealth Rad 2x140mm fans

dsc0032cql.jpg

Κλασικα....Laing

dsc0022sh.jpg

kryos ονομα και πραμα....Αλλα θα το κανω παλι ασημι γιατι ξεβαψε και το ματι μου παει εκει συνεχεια.

dsc0021ka.jpg

2χ 3770κ αλλα θα μπει ο καλουλης l227b699 Malaya

dsc0018vz.jpg

mobo μα φυσικα η μαμηστερη μου Z77X-UD3 που σπερνει στα games μαζι με τις 2 680GTX

dsc0140bf.jpg

Το ψυγειο μονο εξω χοραει και ηθελα να μπει καπως ετσι οπως παρακατω.Ευτυχως οι τρυπες των ανεμηστηρων στην οροφη

ηταν ακριβως για 140mm fans οποτε δεν θα το κατακρεουργησουμε.

dsc0024lb.jpg

Επρεπε ομως να ανοιξω δυο ωραιες τρυπες για τα λαστιχα

dsc0025cwj.jpg

Ετοιμες.Δακρυζα οταν το εκοβα αλλα ενταξει μου βγηκαν τελειες ευτυχως.

dsc0026xh.jpg

dsc0027fr.jpg

Εβαλα και λαστιχακια μην φαινοντε ασχημες και ειναι κομπλε.

dsc0028yu.jpg

dsc0029gz.jpg

dsc0030yc.jpg

dsc0033tf.jpg

dsc0035hg.jpg

Και ετοιμο το ασπρο σκ@τουλ@κι που βγαζει 100fps στο Crysis :P

dsc0037yl.jpg

dsc0038gs.jpg

dsc0040vi.jpg

dsc0044ws.jpg

dsc0036u.jpg

dsc0039qf.jpg

Temps απο οτι ειδα στα 4.6ghz 1.21v 70max σε εναν core ολοι οι αλλοι ειχαν 60-65 με LINX .

Θα ανεβασω αποτελεσματα αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Niiiiiice :T: :T:

Μικρό case αλλά μεγάλο punch ε; Παίζει το push pull να μην σου προσθέτει και πολλά με αυτό το rad (εκτός και να παίζεις < 800rpm) αλλά μπορεί να το θέλεις και για τα "ισορροπημένα" looks.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.Ειχα σκοπο να φτιαξω κατι ακομα ποιο μικρο maximus v gene και ακομα πιο μικρο κουτι να το περνεις κατω απο την μασχαλι σου και να παιζει τα κερατα του.

caution οι ανεμηστηρες τρεχουν τεζα 900 rpm.To ψυγειο εχει παρα πολυ μικρα πικνα και λεπτα fins.Τα ειχα στην τουλαπα καθοντουσαν και τα λυπομουν οποτε ειπα να τα χωσω πανω στον Commander :yum:

Link to comment
Share on other sites

Ρε τρελοκομείο, γιατι τα έβαλες όλα εκει μέσα?

Δεν τα λυπάσαι? Όπως και να έχει ωραία τα χώρεσες όλα εκει!

Θέλεις να το παίρνεις μαζί σου ή απλά βαρέθηκες το παλιό και είπες

να τα βάλεις σε νέο κουτί?

Άλλαξε τον μπροστά ανεμιστήραμε έναν με κόκκινα LED γιατι τώρα έιναι άσχημο :P

Άντε και με 2 Titan :P

Link to comment
Share on other sites

:gizmo::gizmo::gizmo:

εεεεε......και το βαρεθηκα αλλα τωρα παει ποιο ανετα ιστιαια Bill :) αν και το ψυγειο βρισκει πλεον στο τοιχωματα τις βαλιτσας :hehe:

Να και temps

Idle

idlef.png

Full

fullstress.png

Πως τον βλεπετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι η audi ρε απλά δεν θα γίνει ποτέ bmw έτσι καλή είναι η gigabyte απλά δεν θα γίνει ποτέ asus...:hehe:

Μια χαρά είναι η μητρική σου ρε αλλά μ αρέσει να σε πειράζω...asus asus aaaaasssuuuusssssss

Link to comment
Share on other sites

M' αρέσεις, ειδικά το ψυγείο ταράτσα όλα τα λεφτά πάλι :D:T:

Thanks George :drinks:

Καλή είναι η audi ρε απλά δεν θα γίνει ποτέ bmw έτσι καλή είναι η gigabyte απλά δεν θα γίνει ποτέ asus...:hehe:

Μια χαρά είναι η μητρική σου ρε αλλά μ αρέσει να σε πειράζω...asus asus aaaaasssuuuusssssss

:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι η audi ρε απλά δεν θα γίνει ποτέ bmw έτσι καλή είναι η gigabyte απλά δεν θα γίνει ποτέ asus...:hehe:

Μια χαρά είναι η μητρική σου ρε αλλά μ αρέσει να σε πειράζω...asus asus aaaaasssuuuusssssss

Καλά ντάξ! 2 στα 2 αποτυχημένα παραδείγματα!

Αστείο αποτυχημένο και αυτό! :hehe:

(Άπρα την γιατι πέταξες και σε μένα μπηχτή, αλλά έιμαι έξυπνος και το κατάλαβα :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω πως θα φαινόταν αρκετά πιο μαζεμένο με μόνο ένα σετ ανεμιστήρων στο ψυγείο! Αν και γενικά είμαι της άποψης πως τα ψυγεία πρέπει να παραμένουν εντός του εσωτερικού, αλλά πρέπει να δώσεις παραπάνω γι αυτά τα κουτιά.

Κατά τα άλλα σούπερ το τουμπανάκι, ειδικά οι 2 680 είναι eye popping και μακάρι να μπουν σε loop και αυτές ;)

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι μπλε λεντ στα ανεμιστηρια?

Γιατι καποτε ειχα δυο ROG τουμπανοσυστηματα και εχω στοκ 256.433 red fans μαζι με 30 μετρα κοκκινα tubes και μια ταμιτζανα red water :hehe: πιστευω δεν αξιζε να παρω και μπλε τωρα :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καποτε ειχα δυο ROG τουμπανοσυστηματα και εχω στοκ 256.433 red fans μαζι με 30 μετρα κοκκινα tubes και μια ταμιτζανα red water :hehe: πιστευω δεν αξιζε να παρω και μπλε τωρα :hehe::hehe:

ναι αλλα θα ηταν τουμπανακι (οχι πως τωρα δεν ειναι ) :P

Link to comment
Share on other sites

Aν θεωρεις τουμπανακι αυτο για δες και το πρωτο μου HAF 932 MOD

http://www.hwbox.gr/liquid-cooling/10937-haf-932-mod-quad-rad-dual-pumps-waterblocks.html

Τι ωραιες εποχες :(

Νταξει τρελη μοντια το haf ειδικα για χομπιστικο modding ηταν πολυ προσεγμενο. το thermaltake το ειπα τουμπανακι γιαυτο τον λογο δεν το λες και σουπερ ουαου τουμπανο ουτε μια τελειως απλη custom υδροψυξη

Link to comment
Share on other sites

Νταξει τρελη μοντια το haf ειδικα για χομπιστικο modding ηταν πολυ προσεγμενο. το thermaltake το ειπα τουμπανακι γιαυτο τον λογο δεν το λες και σουπερ ουαου τουμπανο ουτε μια τελειως απλη custom υδροψυξη

Σε πιανω ναι ;):)

Επειδη εχω ορεξεις ομως αυτες τις μερες βλεπω να χωνω κανα 4αρι ψυγειο στο κακομοιρο Snow με διπλες τρομπες και τα συναφη :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now