<<haris>>

Sapphire HD 7850 Overload!

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες. Χτες που κάθισα και παιδεύτηκα λίγο βρήκα κατά κάποιον τρόπο την πηγή του κακού σε μια διεργασία που έτρεχε εν ονόματι: svchost.exe*32

Μόλις πατούσα τέλος διεργασίας κατευθείαν η κάρτα επανερχόταν στα φυσιολογικά της επίπεδα!

Από επίπεδο Sapphire η καρτούλα πετάει όπως είπε και ο ChameZX άλλα το ότι υπάρχουν προβλήματα στην σειρά 78ΧΧ είναι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν καλησπέρα και χαιρετώ τα αλάνια του site. φιλαράκο είχα το ίδιο πρόβλημα με crosfire όμως. η δεύτερη κάρτα μου έπαιζαι συνέχεια σε max load.δεν ξέρω αν θα δουλέψει σε εσένα γιατί εγώ όπως είπα είμαι με crosfire αλλά δοκίμασε το μπας και.....

απενεργοποιηση του ulps.[HKEY_LOCAL_MACHINE\\SYSTEM\\ControlSet001\\Control \\Cl ass\\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

and change "EnableUlps" to 0 under the 0000 and 0001 or 0003 keys.αν δεν δουλέψει κάνεις το αντίθετο και το ενεργοποιης πάλι.

σου ξανά λέω μπορεί να δουλεύει μόνο σε crosfire αυτό δεν το ξέρω σίγουρα αλλά είχα το ίδιο πρόβλημα και είχα δοκιμάσει τα πάντα και τελικά αυτή ήταν η λύση. τη βρήκα από forum του εξωτερικού.

Edited by sotosrog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now