kino37

Καινούργιες μνήμες με σημάδια στα ποδαράκια

Recommended Posts

Παιδίά φτίαχνω ένα καινούργιο rig και έχω παραγγείλει μέχρι στιγμής 4 διαφορετικά κιτ

από διαφορετικούς κατασκευαστές και όλα έχουνε σημάδια στα ποδαράκια τους σαν να

φορέθηκαν σε μητρική.

Μήπως όλοι πλέον οι κατασκευαστές τις ελέγχουν σε test mobos και κάνουν σημάδια ;

Link to comment
Share on other sites

πολλοί κατασκευαστές αναφέρουν ότι οι μνήμες τους είναι pre-tested. Αλλά όπως είπε και ο Ellhnas ανέβασε φωτογραφίες να δούμε πόσο εμφανή είναι τα σημάδια.

Edited by p_under
ανορθόγραφος full :hehe:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν τις έχω βγάλει φωτο άλλα το τελευταίο κιτ που μου ήρθε σήμερα και ήταν πάλι έτσι

(Mushkin Blackline 1600Mhz 8-8-8-24 1.5V) τις έχω 4 ώρες στο memtest και είναι ΟΚ οπότε θα

τις κρατήσω .

Thanx

Link to comment
Share on other sites

mushkin!!!

Πηρα 64 Gb 8x8...Ετρεχα 1.5 μηνα...Δουλεψαν τα 32 μετα απο 2-3 rma δεν ξερω κι εγω ποσα πλεον. Τα αλλα επεστραφησαν και πηρα Kingston. Δεν ειχα ορεξη να τρεχω αλλους 2 μηνες μπας και πετυχω λειτουργικα dimms.

Στο memtest δεν πεταγαν error ηθελαν πολλες μερες.

Αλλα στο occt και στο intel burn test v2

[RELEASE] IntelBurnTest v2.54

Διαλεξε ολη τη μνημη και αστο σε στοκ ταχυτητα επεξεργαστη.Αν σε 24 ωρες δεν πεταξει error μαλλον εισαι οκ.

Εμενα το πεταγαν σε 1 με 6 ωρες το πολυ

Επισης αυτες που ειχα εγω δεν επαιζαν με asus μητρικη p8z77-v lx. Σε 3 gigabyte επαιζαν κανονικα

Εμενα ηταν 1333. Αλλα τσεκαρε τις καλου κακου οπως σου ειπα

Τελος σημαδακια ειχαν ολες οι mushkin και ολες οι kignston που εχω παρει ( 16 dimms )

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό που λες τώρα μπορεί να συμβεί με οποιαδήποτε μάρκα και τύπο μνήμης .

Πάντως αν τρέξουν μερικές ώρες memtest και δεν βγάλουν πρόβλημα τότε το πρόβλημα είναι της μητρικής και όχι των μνημών.

Οι mushkin πάντως είναι rock solid και με πολύ χαμηλά latencies .

Link to comment
Share on other sites

οι silverline 1333 παντωs με εκαναν και ετρεχα δυο μηνεs. Σε καθε σετ σχεδον υπηρχε προβληματικο dimm. Μετα απο 2 μηνεs rma δουλεψαν τα 32 τα αλλα 32 ειχαν παλι θεμα. Τι solid rock...Ασζ που ηταν ασυμβατεs εκτοs των αλλων και με μια asus μητρικη

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Οι mushkin πάντα είχαν θέμματα ασυμβατότητας!

Ειδικά όταν το μεγάλο αφεντικό τα μάζεψε όλα και έφυγε απο την Γερμανία και άφησε

απλήρωτους τους πάντες και πήγε στην Taiwan μόνιμα εκέι χαλάσανε όλα περισσότερο...!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ο "έξυπνος" ψάρωσα με το made in USA .

Αφού ότι κατασκευάζουν πλέον οι Αμερικάνοι είναι δευτεράντζες .

Πάντως στις συγκεκριμένες υπήρξα τυχερός.....ελπίζω δηλαδή .:]

Link to comment
Share on other sites

οι silverline 1333 παντωs με εκαναν και ετρεχα δυο μηνεs. Σε καθε σετ σχεδον υπηρχε προβληματικο dimm. Μετα απο 2 μηνεs rma δουλεψαν τα 32 τα αλλα 32 ειχαν παλι θεμα. Τι solid rock...Ασζ που ηταν ασυμβατεs εκτοs των αλλων και με μια asus μητρικη

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2

Αυτό πάντως πιστεύω πως είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης μητρικής και όχι της μνήμης .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now