barfastic

iphone 5 vs Samsung Galaxy S4

Recommended Posts

επισηςη να πω, οτι εχω παραγγειλει απο ebay μπαταρια 3500mAh (εναντι 2500? της samsung) και μια με extended θηκη 7000mAh συνολο στα 30? με μεταφορικα...

Δώσε link!!!Μα δεν θα γίνει πολύ χοντρό μετά το τηλ?

Link to comment
Share on other sites

MPJ 3500mAh Extended Battery for Samsung Galaxy S4 SIV I9500 I9505 LTE With NFC | eBay

MPJ 7000mAh Extended Battery for Samsung Galaxy S4 S 4 SIV S IV I9500 I9505 LTE | eBay

2650 ειναι η stock μου φαινετε....

χτηπάτε και ενα dock... Dual Battery Charger Desktop Dock Stand for Samsung Galaxy S4 SIV GT-i9500 i9505 | eBay

για review το firewall με μπλοκαρει απο το xda... αν διαβασετε τιποτα για της συγκεκριμενες βαλτε εδω ενα λινκ...

Link to comment
Share on other sites

Τα έσπασε!Και δεν θέλει κ άλλο καπάκι από πίσω! Αλλά το εμπιστεύεσαι για το κινητό σου? δλδ δεν παίζει να χαλάσει το τηλ από την μπαταρία..?

Link to comment
Share on other sites

η 7000αρα έχει δίκο της βackplate, αλλα δεν φαίνετε να ειναι πολυ ογκώδες... μολις έρθουν θα τα τραβήξω διπλα διπλα... απλα για της μπαταριες δεν μπορω να βρω κάτι.... αν ειναι καλες κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα νούμερα αλλά ποιος σου λέει οτι δεν θα κάνει ζημιά στο τηλ σου μετά από λίγο καιρό? Μην τη κάνεις μόνιμη μπαταρία καλύτερα να την έχεις για δεύτερη..

Link to comment
Share on other sites

Τη ζημιά μπορεί να πάθει; Στην χειρότερη να μην μετράει σωστά τις συνθήκες, εκτός και αν η μπαταρία έχει την τάση να ζεσταίνεται.

Όλα τα specs είναι ίδια, μόνο η χωρητικότητα αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα ωραια ολα καλα με το s4 οντως καθε μερα βρισκω και κατι καινουργιο ειδικα οταν παιζεις με τα widgets αλλα οπως ειπα και σε αλλο ποστ αμα πω να παιξω ενα game μεσα σε 5 λεπτα περνει φωτια και δεν μιλαμε για ζεστο μιλαμε για καυτο.εχετε παρατηρήσει τιποτα τετοιο στα δικα σας?στο ιντερνετ το εχουν και αλλοι φυσικα καποιο λενε για rma αλλοι λενε να περιμενουμε Update θα λυθει. αμα εχετε την ορεξη τρεχτε κανα παιχνιδακι και πειτε μου πως το βλεπετε!μπαταρια ειχα σκοπο να παρω και εγω γιατι οπως ειπα ειμαι απογοητευμενος!12 ωρες κρατησε σημερα και το μονο που εκανα επαιξα ζητημα μια ωρα τιποτα αλλο ουτε ιντερνετ ουτε τηλεφωνα ουτε τιποτα!μπορω να πω ομως οτι το κινητο πεταει αν εξαιρεσουμε τις λεπτομεριες!

Edited by Haloed
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εμτα απο εκτενξες research, βρηκα αυτο....

ZeroLemon 2x Samsung Galaxy S4 3000mAh Battery+World's Fastest Battery Charger | eBay

Η υπόλοιπες είναι ποιο παχές και θέλουν άλλο καπάκι...

Επίσης, αναφέρετε στο xda οτι ενώ ειναι μόνο 400mah πάνω απο την stock, έχουν δεί και εως 3 -4 ώρες παραπάνω use time.

παρότι τα έσκασα για τηξν μεγάλη 7000αρα η ίδια εταιρεία (Zerolemon) βγαζεί και 7500αρα και ενδεχομενος να την πάρω και αυτη.

δείτε 4ημέρες το κινητό να είναι με 1 μπαταρία (με 8 ώρες χρήση)!

θα δοκιμάσω και της 3, και θα σας πω...

Οσο για την θερμοκρασια, το έχω παρατηρήση και εγω, αλλα δεν είναι τιποτα παραπανω απο αυτο πο κάνει το iphone 5

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πάνω από 40 εύκολα δεν πιστεύω να βαραγε τοσο το 5αρι!τελος παντων θα στείλω ενα εμαιλ στην σαμυ και βλεπουμε!Εσας η μπαταρια πως τα παει?βγαζετε μια μερα? Εγω μιση παντως!

Link to comment
Share on other sites

Εκει ειναι το πρόβλημα οτι εχω τα παντα κλειστα και το power saving on φωτεινότητα auto.θα παρω αλλη μπαταρια απλα νιωθω λιγο μακακας γιατι δεν το περιμενα ετσι.

Link to comment
Share on other sites

καθώς είμαι πρόσφατος αγοραστής του Samsung S4,μπορώ να πω οτι με Wifi-3G ανοιχτό όταν βρίσκω κτλ. και με sms και τηλ. να χτυπάνε το πρωί ξεκινάω κατά της 9 με 100% και το βράδυ είμαι στο 30-35% και έχει ακόμα άνετα.

Πλεόν όμως ακούω αυτά που διάβασα και εδώ, αλήθεια έχει τόσο μεγάλες μπαταρίες να πάρουμε; :anonymous:

Link to comment
Share on other sites

Yeap. Sky is the limit. Στο Huawei του αδερφού μου είχαμε βάλει μια 3500mAh αν δεν κάνω λάθος που ερχόταν με μεγαλύτερο καπάκι από πίσω και το έκανε λίγο γκουμούτσα το κινητό :hehe:
με αρέσει ο τρόπος που το είπες :) χαχα Λοιπόν απο που μπορούμε να βρούμε έμπιστο λινκ και έμπιστη μπαταρία να βάλω ; Δεν με χαλάει να έχω ακόμα μεγαλύτερη. "Το μέγεθος μετράει"
Link to comment
Share on other sites

Μετράει μετράει :hehe:

Με 40?, 5200mAh στην πόρτα σου.

Σε μαύρο: Hyperion Samsung Galaxy S IV Extended Battery + Black Cover For i545 / i337 S4 | eBay

Σε άσπρο: Hyperion Samsung Galaxy S IV Extended Battery + White Back Cover (For S 4 / SIV) | eBay

[video=youtube;kZOnz00L7YY]

So far I have been getting twice the battery life, I got about a day(Moderate Use) with the original(2600mAh) and about 2 days(Moderate Use) with the Extended(5200mAh)
Link to comment
Share on other sites

Μετράει μετράει :hehe:

Με 40?, 5200mAh στην πόρτα σου.

Σε μαύρο: Hyperion Samsung Galaxy S IV Extended Battery + Black Cover For i545 / i337 S4 | eBay

Σε άσπρο: Hyperion Samsung Galaxy S IV Extended Battery + White Back Cover (For S 4 / SIV) | eBay

[video=youtube;kZOnz00L7YY]

δεν παίζει χωρίς να πρέπει να αλλάξω καπάκι και να γίνει πιο χοντρό ε;

Γιατί έχω hard case πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλη όχι. Αλλά φαντάζομαι με κάποια από τις 3200 ίσως δεν χρειάζεται να αλλάξεις καπάκι;

σε αυτό το καπάκι ,ξέρεις κανένα hardcase ή έστω silicone case να βάλουμε γύρω;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now