Wizard!

C:\Program Files\Games

Recommended Posts

Ti έχουμε εγκατεστημένο στο σύστημά μας?

Εγώ προσωπικά αυτή την εποχή, κι όταν υπάρχει ελεύθερος χρόνος, το πολύ 3-4 ώρες την εβδομάδα, ασχολούμαι με τα εξής:

1. Call Of Duty: Modern Warfare -> Στο δύσκολο, για μιά ακόμη φορά μέχρι να βγει κάτι ανάλογο.

2. Sniper - Art of Victory -> Όχι τόσο καλό όσο το Sniper Elite, αλλά επειδή το έχω τελειώσει ήδη 3 φορές είπα να παίξω κάτι άλλο. Το engine του είναι συμπαθητικό, το ίδιο και το gameplay. Βλέπουμε αν θα με κρατήσει

3. Grid -> Έχω κάνει 2-3 αγώνες μόνο... Φαίνεται πολύ καλό αλλά θέλει οπωσδήποτε τιμονιέρα και βαριέμαι να τη στήνω...

4. Company of Heroes -> Από τα καλύτερα κι πιό απαιτητικά RTS που έχω παίξει. Ξανά και ξανά μέχρι την έλευση του Starcraft 2.

5. Lock-On: Modern Air Combat -> Παλιό σχετικά αλλά πολύ αξιόλογο FS με μεγάλη ποικιλία μαχητικών. Όχι τόσο simulation όσο τα FS και Falcon, αλλά η ποικιλία αεροσκαφών σε κερδίζει.

6. Dreamfall: The Longest Journey -> Όμορφο adventure με κάποια στοιχεία fps, για να παίζουμε και κάτι μαζί με το κορίτσι ;)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μόνο το 3ο. Δεν υπάρχει χρόνος και ανάγκη για άλλα. Αν και τώρα λέω να δοκιμάσω μερικά άλλα...

Για να φανταστείς δεν μπορώ να γεμίσω partition με 150 gb, τα υπόλοιπα 400+ είναι τελείως free στον 640 gb WD.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θεματάκι...

Εγώ εδώ και αρκετό καιρό έχω μόνο το PES8, που και αυτό εδώ και λίγο καιρό, έχω σταματήσει να παίζω (με βαριά καρδιά το είπα αυτό:P)

Πάντως έχω αρκετά χρόνια να βρω ένα παιχνιδάκι, που να με κάνει να κολλήσω και να το ευχαριστηθώ...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι στον C πειραζει?

Τα εχω κανει ολα μετατοπιση στον εξωτερικο.

Ο C εχει μονο Steam με HL2, HL2 Episode One,ΗL2 Lost Coast,Sin Episode:Emergence και φυσικα Muonline :P.

ps64zz7ms178z65sfpsy_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο laptop υπάρχουν:

1. Half-Life 2 + Episode 1 + Episode 2 + Portal + Team Fortress 2 + FAKE Factory Cinematic Mod 8

Απλά δεν υπάρχουν λόγια για όλα τους.

2. Darkstar One

Πολύ διασκεδαστικό και όμορφο space sim, περνάω την ώρα μου πολύ ευχάριστα.

3. Diablo II Lord of Destruction v.1.11b

Απλά κάψιμο, ακόμα και τώρα :D

Link to comment
Share on other sites

Counter Strike Condition Zero + Steam, δεν παίζει κανείς πλέον, το έχω παρατήσει εδώ και κάνα χρόνο ... :D

Max Payne 1 + KungFu modification + Matrix modification, έχω να παίξω κάνα 3μηνο ... :P

Warcraft III + Frozen Throne ... Ο gorillakos σίγουρα θα ξέρει για ποιο λόγο έχω το frozen throne εγκατεστημένο ... πότε πότε παίζω λίγη dota ... ;)

COD2 ... παλιό αλλά καλό ... το COD4 είναι on the way, μου το φέρνει ο θείος "μT" :P

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα να δω το Mercenaries 2 - World In Flames...

Εντελώς χαμένος χρόνος όμως... Στην αρχή φαίνεται εντυπωσιακό, με ωραία γραφικά κι πολλά υποσχόμενη πλοκή... Μπορεί, δεν ξέρω... γιατί ο χειρισμός είναι Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΣ και μετά από 15' προσπάθειας να το συνηθίσω, το έβγαλα κι το ξεχνάω... Ούτε για 5?...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί - πάντως μην αποκλείεις το 2ο τόσο εύκολα, είναι πάρα πολύ απαιτητικό παιχνίδι και ζορίζει όλο το μηχάνημα. Ίσως με μερικά Volt παραπάνω - λίγα MHz κάτω να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου ότι δεν είναι game αυτό αλλά περισσότερο ένα bench/stress tool.

Γιατί δεν βγάζει ένα προιόν ανταγωνιστικό της FutureMark (3DMark) ? Όλο και κανα φράγκο περισσότερο μπορεί να τσιμπίσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια αυτού του post, τελικά το παιχνίδι έπαιξε κι έτσι βρίσκεται τώρα στο δίσκο μου. Πραγματικά είναι ιδιαίτερα αξιόλογο και πιστεύω ότι χρειάζεται δικό του thread.

Το story είναι αληθινό σε μεγάλο βαθμό και μάλιστα στα credits φαίνεται κι ένας ταγματάρχης σαν ιστορικός σύμβουλος. Τα γραφικά εξαιρετικά αν και στα 1920Χ1200 με όλα τσίτα, η 4870 αγχώνεται λιγάκι. Οι δυνατότητες φυσικά είναι πολύ περισσότερες από άλλα παιχνίδια, κι αν θέλετε ένα απλό FPS δε θα το βρείτε εδώ. Αν όμως θέλετε κάτι πολύ πιό αληθοφανές και πολύ πιό κοντά στο τι γίνεται στην πραγματικότητα, αξίζει να το αγοράσετε :D

Link to comment
Share on other sites

Το RA3 σου άρεσε? Δεν ασχολήθηκα πολύ μαζί του, αλλά μου φάνηκε εντελώς ίδιο με το προηγούμενο C&C, απλά με άλλες μονάδες...

Προς το παρόν πρέπει να χει τρέξει για κάνα 10λεπτο...Δεν έχω προλάβει ν ασχοληθώ μαζί του,οπότε μέχρι να το δω καλύτερα δεν το σχολιάζω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now