Recommended Posts

το PC θα χρησιμοποιηθεί για κύριος προγράμματα όπως Adobe Premiere . Adobe Photoshop ,Maya , Rhino, 3dmax και λίγο gaming

CPU: A10-6800K

MOBO: Asus F2A85-M LE

SSD: Samsung 840 120GB

RAM: Patriot 8GB DDR3 Viper 3

κάρτα γραφικών δεν θα υπάρχει...τι λέτε?

Edited by stefanos1992
Link to comment
Share on other sites

σε ενδιαφέρει να αγοράσεις την παραπάνω σύνθεση? διόρθωσε το 8600k σε 6800k, όταν λες ελαφρύ gaming τι εννοείς? Πχ games τύπου LoL, Dota κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ξέρω το wow πως συμπεριφέρεται και τι απαιτήσεις έχει, εικάζω πως θα είσαι παραπάνω από οκ στα υπόλοιπα. Εγώ είμαι με 5800K + 2.133ΜΗz DDR3 και παίζω lol (Full HD, maxedout settings) στο rift με μέσο όρο 65 fps max 80+ με το μάτι και min 40-45 άρα οκ εδώ. στο wow κοίταξε το λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Το Arma είναι το πιο βαρύ απ' όλα, τα υπόλοιπα είναι cpu depended.. Το wow θα παίξει μια χαρά, ίσως όχι σε very high, αλλά θα παίξει. Εμένα, η v3.3.5 σε radeon 4250 παίζει σε medium 1366x768, 35+ fps.

Link to comment
Share on other sites

Opencl έχω να χρησιμοποιήσω από τις Radeon 6000, αλλά θυμάμαι ότι είχα προβλήματα με προγράμματα όπως το Sony Vegas. Τη μια "έβλεπε" το OpenCL available και την άλλη όχι! Απ' ότι βλέπω στα reviews έχει "ωριμάσει" έκτοτε. :)

Link to comment
Share on other sites

με προβληματίζει είναι η ram.. έχετε καμια καλή άποψη στα 60 euro από amazon.co.uk λογικά επειδή θα πεζή απθ θα χρειαστώ γρήγορες ram για καλύτερη απόδοση στην gpu

[h=4]Corsair CML8GX3M2A2133C11B Vengeance Low Profile 8GB (2x4GB) DDR3 2133 Mhz CL11 XMP Performance Desktop Memory Kit Blue μας κάνει?[/h]

Edited by aRkA$
Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτό

AMD Performance Screams with Adobe Photoshop CC and Premier Pro CC | techPowerUp

μάλλον μια χαρά θα είναι με τον Α10 στα παραπάνω προγράμματα εκμεταλλευόμενος (κυρίως μελλοντικά) το OpenCL.

Καθολου ασχημα, ισα ισα οτι πρεπει για entry και low budget photoshop workstations και ειναι κριμας που ο κοσμος δεν τα γνωριζει και ολοι ασχολουνται με τριχες, εαν καταφερουν και μετατρεψουν και την RAW μηχανη σε OpenCL τοτες θα ειναι θριαμβος.

Link to comment
Share on other sites

Εστησα τις προαλλες ιδιο συστημα με το δικο σου και σχεδον για αυτα τα προγραματα.

Δεν ειχε κανενα προβλημα απολυτως, και πηγαιναν ολα μια χαρα !

Μνημες μπηκαν 1600αρες στη περιπτωση μου και δεν ειδα πουθενα κομπιασματα.

Οποτε αν πας για 2133 θα εισαι ακομη καλυτερα.

Καλη επιλογη και σοφα σκεφτηκες για AMD συνθεση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now