kosa1505

Γνώμες για αγορά Motherboard

Recommended Posts

Γεια σας :)

τι μου προτείνετε :

ASUS Maximus VI Hero C2 = 200 ?

η

Asus Z87-A = 130 ?

Και τι μου προσφέρει Maximus VI Hero με +60 ευρώ ?

spec : (i5-4670k) + SLI GTX 760 O/C

ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Τη χρήση κάνεις ;για που προορίζεται ;

Gaming - Stream - Video edit ... :)

αλλά και τα διο δεν είναι για Gaming ?

αν θα κάνεις overclock κλπ???

Ναι γι αυτό διάλεξα αυτές δύο μητρικές κάρτες επίσης για SLI

αλλα θα ήθελα να ξέρω σε τι ASUS Maximus VI Hero είναι καλύτερο από Asus Z87-A ;

αξίζει να πληρώσω 60 ευρώ παραπανω ; και ποιες είναι οι άλλες χρήσεις που έχει το ASUS Maximus VI Hero και που δεν τις έχει το Asus Z87-A;

Link to comment
Share on other sites

Το site της asus εχει compare απο οτι θυμαμαι. Βαλτες διπλα διπλα και διαλεξε πoια σε καλυπτει.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Edited by ejic
Link to comment
Share on other sites

Asus z87 pro τίποτα λιγότερο τίποτα παραπάνω! Έχει τα πάντα και σίγουρα πολλά περισσότερα από την hero που έιναι μονο για εφέ..θα κάνεις σοβαρό oc θα πάρεις ότι χρειάζεσαι από θύρες και άλλα και θα κάνεις παντού την δουλειά σου..αν δεις τις θύρες εξόδου π έχει η hero είναι πραγματικά για γέλια..ο extreme ocer που θα βάλει άζωτα και άλλα θα πάρει μια extreme ο φυσιολογικός χρήστης δεν έχει ανάγκη τα 100mhz παραπάνω που θα πάρει με κανονική ψύξη αέρα/νερό απο τ hero.

Link to comment
Share on other sites

@venisk

διάβασα πολλά Test/Review και ποτέ δεν ανάφεραν για πρόβλημα θερμή στο Hero ... oO

Σε τι οθόνη/ανάλυση θα κάνεις αυτά που θέλεις?

22-Inch Full HD (1920x1080)

Link to comment
Share on other sites

διάβασα πολλά Test/Review και ποτέ δεν ανάφεραν για πρόβλημα θερμή στο Hero ... oO

Έγραψα εγώ κάπου πως έχει πρόβλημα η hero? Έγραψα ότι είναι μία μητρική marketing για τα θύματα του rog..αν δεν μπορείς να αγοράσεις την extreme και να ασχοληθείς σοβαρά με το oc..και δεν μιλάω με μια ψυκτρούλα των 100 ευρώ μιλάω για άζωτα και ιστορίες, μην πάρεις καθόλου rog!..Η hero είναι η μητρική κράχτης της asus που δεν την χρειάζεσαι και με λιγότερα λεφτά από την ίδια εταιρεία παίρνεις κάτι καλύτερο με περισσότερες συνδέσεις..Δεν έχει e-sata μα είναι δυνατόν μητρική το 2013 να μην έχει e-sata!!

Γελάει ο κόσμος!!!

Καταγραφή.PNG

Καταγραφή.PNG

Καταγραφή.PNG

57fd0886a4b42_92294596494594796194596694

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now