Kriskapsis

Πρόβλημα με Laptop Turbo-x

Recommended Posts

Χαιρετώ και πάλι παιδιά.Λοίπον,το λαπτοπ του αδερφού μου αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα.Του έκανα φορμάτ (απο vista σε 7) και ενώ βρίσκεσαι στον browser (mozilla,chrome) ξαφνικά κάνει επανεκκίνηση μόνος του και βγάζουν μήνυμα τα windows ότι αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα,το κλασσικό μήνυμα.Ο υπολογιστής είναι καθαρός με προστασία και όλα.Τι φταίει και τι μπορώ να κάνω;Επίσης πολλές φορές κολλάει ο browser στο ιντερνετ.Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και εγώ για drivers αλλά στην σελίδα της εταιρίας clevo δεν έχει το μοντέλο απο το λαπτοπ.Έβαλα και λογισμικό για να βρει τους drivers μόνο του και πάλι δεν τους βρήκε για 7. Το μοντέλο είναι M765S

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα laptops του "Πλαισίου" είναι της Clevo οπότε εκεί είναι το μέρος που θα ψάξεις. Όμως επειδή το site της Clevo είναι λαβύρινθος...

...Βρες αυτην την επιλογή απ' το drop down, εδώ όπως φαίνεται στο ss που ακολουθεί. "No cat, no damage" :)

Link to comment
Share on other sites

Την βγάζει (την bsod!) σε άσχετα σημεία; Δεν θα τα άσχημα να έτρεχες ένα Memtest... δες και την υγεία του δίσκου καλού-κακού. Ένα τέτοιο 17-ίντσο είχα πετύχει κι εγώ πρόσφατα με τα ίδια συμπτώματα. Πρώτα "πέθανε" η ram και μετά η μπαταρία του cmos! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now