Recommended Posts

[NEWS_IMG=ECS L337 Gank Drone Gaming Z87]http://reviews.hwbox.gr/news/ecs.jpg[/NEWS_IMG] Η ECS ποντάρει στο χρυσό χρώμα με τη νέα σειρά Gaming motherboards, L337 (Leet) Gank Drone Z87H3.

Με αυτό το ασυνήθιστο όνομα, η σειρά μητρικών L337 Gank Drone Z87H3-A3X έρχεται με αρκετά χαρακτηριστικά, λιτό σχεδιασμό και χρυσό τελείωμα στα heatsinks και τους πυκνωτές. Η ECS στοχεύει στην Gaming αγορά και τα high performance συστήματα με προσιτή τιμή, γι' αυτό και προσφέρει 2x PCI-e x16 3.0 slot για SLI και CrossFire configurations, ενώ παράλληλα δίνονται αρκετές ευκολίες overclocking όπως το πρόγραμμα MIB overclocking software tool (υπάρχει και αντίστοιχο μενού στο Bios) που συνοδεύει τη μητρική. Επιπρόσθετα, η μητρική έρχεται με μια ειδική Anti-Dust επίστρωση η οποία προστατεύει από την "κακόβουλη" σκόνη που μπορεί να εισέλθει στα dimm slots καθώς και τα PCI-e slots.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να μάθετε στο ECS L337 Series Gaming Motherboards.

Z87H3-A3X

[img_ALT=ECS L337 Gank Drone Gaming Z87]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums227-picture16477.jpg[/img_ALT]

Z87H3-AX Golden

[img_ALT=ECS L337 Gank Drone Gaming Z87]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums227-picture16531.jpg[/img_ALT]

Z87H3-A2X Golden

[img_ALT=ECS L337 Gank Drone Gaming Z87]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums227-picture16529.jpg[/img_ALT]

Z87H3-AX Extreme

[img_ALT=ECS L337 Gank Drone Gaming Z87]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums227-picture16530.jpg[/img_ALT]

Z87H3-A2X Extreme

[img_ALT=ECS L337 Gank Drone Gaming Z87]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums227-picture16528.jpg[/img_ALT]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ηξερα ποιος το σχεδιασε αυτο το πραγμα....Και ποιος του εδωσε και αυτο το ονομα!

για το Gank? για το L337? η για το Drone λες? :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αλητεια σκετη ειναι!!! Παρα πολυ ωραια ειναι, δεν ξερω μα ρεσε καπως..δειχνει κομματι!

Επισης κατι ακομα, γιατι εβαλες αυτην που ειναι η πιο μικρη απο τις μιτρηκες της συγκεκριμενης σειρας? και δεν εβαλες αυτην ας πουμε? GANK Domination Z87H3-AX Golden . δειχνουν παρα πολυ ωραιες ξαναλεω!

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να βάλει και χρυσό στο backpanel...ότι να'ναι..

από θέμα ομορφιάς ξεκίνησε για κατι καλό σε θέμα σχεδιασμού αλλα από επιλογή χρωμματων κλαφτα χαραλαμπε.

Sent from my MT11i using Tapatalk now Free

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4902]ChameZX[/MENTION], μιας και η αρχική είδηση έγραφε για αυτήν, την άφησα ως είχε. Γι' αυτό συμπεριέλαβα το Link για να δείτε και ολόκληρη την σειρά "GANK". ;)

Link to comment
Share on other sites

@ChameZX, μιας και η αρχική είδηση έγραφε για αυτήν, την άφησα ως είχε. Γι' αυτό συμπεριέλαβα το Link για να δείτε και ολόκληρη την σειρά "GANK". ;)

δεν στην λεω να ξερεις! :D εμενα μου αρεσε ισα ισα, ειδα κατι καινουργιο που δεν το ειχα ξαναδει και γουσταρα!

απλα επειδη τα παιδια παραπανω λενε λογια :P

Link to comment
Share on other sites

δεν στην λεω να ξερεις! :D εμενα μου αρεσε ισα ισα, ειδα κατι καινουργιο που δεν το ειχα ξαναδει και γουσταρα!

απλα επειδη τα παιδια παραπανω λενε λογια :P

Δεν με πειράζει ρε σύ :P

Τώρα λοιπόν θα αρέσουν σε όλους ^^^^!! :)

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειράζει ρε σύ :P

Τώρα λοιπόν θα αρέσουν σε όλους ^^^^!! :)

Χαχα το αλλαξε λεει! Ωραιο, τωρα ειναι ακομα πιο γαματη η ειδιση σου!!

Μερικες ερωτισουλες.

1)Πως τα παει αυτη η εταιρια? Βλεπω πολυ σπανια το ονομα της, και ολα ειναι πολυ παλια hardware.

2)Πουλουσε παλια αλλα τωρα τα τελευταια χρονια επεσε?

3)Δεν ειχε ποτε της gaming σειρα μητρικων?

Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει σταθερή, βγάζει λίγα κομμάτια και πιο πολύ industrial υπολογιστές. Ελλάδα δεν πουλάει πολύ τώρα. Στις αρχές του millennium, οι υπολογιστές "plato" είχαν κατά κύριο λόγο ECS μητρικές... socket 370 αν θυμάμαι καλά! (Εγώ βέβαια τότε ήμουν 7 χρονών :hehe:)

Οι "Black series" ήταν -ας πούμε- μια gaming σειρά μητρικών αλλά τίποτα περισσότερο, μόνο φανταχτερά χρώματα και πολύ καλές επιδόσεις, βάσει τιμής πάντα! Αυτή που θυμάμαι πολύ καλά είναι η GF8200a η οποία ήταν η πρώτη μου μητρική στην ασχολία μου με τα pc's! :P

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

είχα αγοράσει παλιά 10 ecs 775 socket απο ένα μαγαζί που έκλεινε .

ε απο τις 10 οι 3 ειχανε θεμα με το πρώτο pci άλλες 2 ειχανε θέμα με τον ηχο και 2 δεν δούλευαν καν :hehe: επίσης σε μια έβαλα μια ati (τοτε) κάρτα γραφικών καινούργια και δεν έπαιρνε τους drivers με την καμιά και δεν δούλευε και σωστά . βάζω μια nvidia παλι καινούργια και έπαιξε ( η ατι σε άλλο πισι δούλεψε κομπλέ ) .

μπορεί να ήταν η παρτίδα ελαττωματική ποιος ξέρει :hehe:

τώρα δεν ξερω αν ειναι καλύτερες άλλα και παλι μακριά και αγαπημένοι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαστε αντικειμενικοι μερικες φορες:

Εκτος της πρωτης (που η ιδεα για το καλυμα των dimm slots καθώς και των PCI-e slots για οσους ανοιγουν συχνα ξενα pc

και ξερουν ειναι παρα πολυ καλη) που δεν μου αρεσει σχεδον καθολου, οι επομενες σε σχεση με τον παλιο σχεδιασμο

που ειχαν οι μητρικες της ECS, αυτες ειναι πολυ μπροστα !! Και τα χρωματα σε σχεση με κατι αλλες, αλλα, και η τοποθετηση

των components πανω στο pcb ειναι οπως πρεπει και στις αποστασεις που πρεπει.

Για μενα μπραβο της που τολμα να ξεφυγει απο το πολυ συντηριτικο υφος που την διακατειχε τα τελευταια χρονια,

μπραβο της που τολμα να δωσει hi-end parts, και μπραβο της που δε το βαζει κατω στους καιρους αυτους. Οσο περισσοτεροι

τοσο καλυτεροι για εμας στη τελικη. Κι οπως προειπε καποιος, ειναι αρκετα καλες μητρικες, οχι τοσο γνωστες στην Ελλαδα,

ακομη πιανω pc 15ετιας στα χερια μου με μητρικες της ECS να δουλευουν αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα + και απο μενα στην ECS Aν το πιο μικρο Z87H3-A3X ειναι γυρω στα 80ε θα ειναι τζαμι με 4 X PCI Express X 1 Gen 2.0slot(s) και με ολα τα συνχρονα καλουδια που διαθετη θα ναι πολυ καλη επιλογη .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now