Haloed

Γνωμες για νεο/αναβαθμηση υπολογιστη!

Recommended Posts

Γεια σας παιδια!θα μπω με την μια στο ψητο! Θελω να φτιαξω σταθερο και θελω την γνωμη σας. Διαθετω 500ε/λιρες (ειμαι αγγλια και τα πραγματα θα τα παρω απο ebay.co.uk). Αναλυση που θα παιζω θα ειναι 1080p , παιχνιδια που παιζω lol αντε και κανα skyrim και κανα cod mw 2/3. Δεν με ενδιαφερουν ολα τα new games οπως bf4 crysis και τα σχετικα.Τι εχω : 2-3 hhd caviar green ,h100,psu xilence modular 1000watt,ati radeon 3870 (ειχα 560ti και την χαρισα ο μακακας), 8gb kingston ram 4x2gb και εναν core2duo e8200.Το point ειναι οτι χαλασε η μητρηκη αφησα το desktop και πηγα σε λαπτοπς τα πουλισα γιατι με κουρασαν και θελω να γυρισω πισω σε desktop.Τι κανω αγοραζω μητρηκη και ξαναστηνω το 775 στο οποιο δεν ειχα προβλημα δεν ηθελα κατι παραπανω η χαλαω αυτα τα λεφτα και φτιαχνω κατι new?πριν επαιζα skyrim ultra με την 560 ε και high αμα παιζω τωρα δεν θα πεθανω κιολας δεν με νοιαζει.πειτε καμια ιδεα και εσεις!ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι πως το socket 775 ειναι πλεον παρα πολυ παλιο...

καλυτερα να πας σε καινουριο...ειπες εχεις τροφοδοτικο , ψυκτρα , [κουτι φανταζομαι] και σκληρους

αρα με κανα 300αρι λιρες δεν θα βρεις πακετακι με mobo cpu? σε ενδιαφερει το oc? [ εχεις καλη ψυχτρα και θεωρητικα αξιζει τα λιγα παραπανω για z socket kai k cpu.[3570k+z77 ή z87 +4670k]

και με τα υπολοιπα μια amd gpu ετσι για να γκρινιαζουν και οι nvidiades του φορουμ :D

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κουτι αλλα κοιταγα κατι φτηνο οπως το coolermaster n500 που το βρηκα 50 λιρες.μιας κ εχω την η100 και καθεται ελεγα να παω σε unlocked cpu.κοιταζα στην αρχη για 6800κ μετα λεω γιατι δεν κοιταω τον fx 8320 σε αυτα τα λεφτα αλλα καταβαθος γουσταρω κατι σε ι5.ειναι το θεμα που εχεις τα λεφτα και δεν ξερεις ποια θα ειναι η καλυτερη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

και με τα υπολοιπα μια amd gpu ετσι για να γκρινιαζουν και οι nvidiades του φορουμ

i m watching you......:satellite:

Haloed όντως συμφωνώ με τον alphastorm ότι δεν αξίζει να δώσεις μια σε τόσο παλιο pc :)

[3570k+z77 ή z87 +4670k]

Ακριβώς ότι είχα στο μυαλό μου :)

Link to comment
Share on other sites

Για am3+ και fx 8320 τι λετε?

Δεν έχω ιδέα απο amd αλλά λογικά θα σου κάνει κι αυτός..τα βρίσκεις φτηνά? δώσε κανα link να δούμε τι βλέπεις ρε συ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω κατι τετοιο εχω αλλα θελω να το σιγουρεψω! Για am3+ και fx 8320 τι λετε?

Επειδή δεν έχεις απαιτήσεις, είναι και ο οικονομικότερος 8πύρηνος εκεί έξω... και θα σε καλύψει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Link δυσκολο γιατι δεν την παλευω με το tablet!3570κ 180λιρες και asus z87 120!στο ebay.co.uk κοιταζω.Το ξερω metallic και εχουν πολυ καλες τιμες εκει που κολλαω ειναι αφου θα δωσω λεφτα σε αυτα τι ειναι το καλυτερο γιαυτο και θελω γνωμες σε τι πλατφορμα να παω!gpu θα παω παλι σε 560τι νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βρεις και καμία φτηνή 660 έστω και απλή non ti ..την έχει φίλος μου και παίζει τα πάντα 1080p

Αν σου φτάνουν τα λεφτά πας intel αν όχι amd αλλά κυρίως δώσε βάρος στην κάρτα αν δεν κάνεις κάτι άλλο στο pc εκτός από gaming!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια να καταλιξω σε ι5 τοτε ομως δεν μου καθεται καλα η msi mobo θα παω σε asus στα ιδια λεφτα!ραμ εχω οποτε case και gpu μενουν.θα κοιταξω μπας και τα βρω μεταχειρισμενα δεν με νοιαζει ειλικρινα.απλα ηθελα να ρωτισω εσας που ξερετε κατι παραπανω αν θα πηγαινα σε 8320 η ι5.venisk ειλικρινα δεν με καιει τοσο πολυ η gpu τωρα θα την αφισω για αργοτερα αλλα με 80 λιρες περνεις 560τι και γιαυτο το ειπα.

Link to comment
Share on other sites

Αν οι ram σου απο το 775 συστημα που ειχες ειναι DDR2 τοτε δεν ειναι συμβατες.

Οχι ειπαμε δεν ειμαι τοσο ασχετος!ddr3 στα 1333 ειναι.ας παρω τα βασικα να δουλευει δλδ cpu mobo και κουτι και τα αλλα τα περνω στην πορεια.οποτε παω για 4670κ και μητρηκη θα δω κατι σε asus η asrock.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα asus z87 A 110 λιρες απο το scan τωρα μενει ενα κουτακι να χωραει atx και την h100.πιστευω το coolermaster n500 οπου διαβασα ειναι οτι πρεπει και πολυ καλη τιμη 50 λιρες που το βλεπω!ram gpu στο μελλον δεν καιγομαι απλα ειμαι 2 μηνες διχως pc και κοντευω να τρελαθω....

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα asus z87 A 110 λιρες απο το scan τωρα μενει ενα κουτακι να χωραει atx και την h100.πιστευω το coolermaster n500 οπου διαβασα ειναι οτι πρεπει και πολυ καλη τιμη 50 λιρες που το βλεπω!ram gpu στο μελλον δεν καιγομαι απλα ειμαι 2 μηνες διχως pc και κοντευω να τρελαθω....

Μια χαρά...βλέπεις και σε καλή μάρκα για τροφοδοτικό! 2 μήνες...θα είχα σκοτώσει άνθρωπο...:hehe:....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά...βλέπεις και σε καλή μάρκα για τροφοδοτικό! 2 μήνες...θα είχα σκοτώσει άνθρωπο...:hehe:....
Αν εννοεις psu εχω το xilence xq 1000watt αρα ειμαι οκ.φορτιζω το s4 και το tablet 3 φορες την ημερα.εχω φτασει στο σημειο που εχω κατεβασει torrent στο tablet και κατεβαζω ταινιες και βλεπω...καταντια. καλα να παθω που εδωσα τα λαπτοπ χωρις να εχω φτιαξει σταθερο πρωτα!
Link to comment
Share on other sites

coolermaster n500

Νόμιζα πως είναι τροφοδοτικό αλλά είναι κουτί..λάθος μου..:)

Μην ξανακάνεις το λάθος να αφήσεις το σταθερό η φορητό υπολογιστή σου για καμία άλλη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως είναι τροφοδοτικό αλλά είναι κουτί..λάθος μου..:)

Μην ξανακάνεις το λάθος να αφήσεις το σταθερό η φορητό υπολογιστή σου για καμία άλλη συσκευή...

Οχι δεν τα αφησα για αλλη συσκευη ουτε θα το εκανα ποτε απλα τα αφησα ελλαδα το καλοκαιρι με την λογικη οτι θα φτιαξω αμεσως σταθερο εδω απλα λογο μετακομισης εμεινα πισω.σιγουρα θα κλειστω μια βδομαδα μεσα στο σπιτι και θα καω στο gaming.anyway σας ευχαριστω για τις αποψεις σας!

Παιδια συγνωμη θα σας τρολαρω λιγο ακομα!τελικα πειρα 4770κ μου την εδωσε και ακυρωσα τον ι5 και gpu παω για msi 760 hawk. Ψαχνω κουτι και δεν εχω αποφασισει ακομα ελεγα για το cooler master n500 αλλα ελεγα μηπως ξερετε κανενα αλλο παρομοιο δηλαδη που να παιρνει την h100 και atx με τιμη λιγο κατω απο 100ε(αν εχει και window ακομα καλυτερα). Μου αρεσει το new corair 230t αλλα φαινεται μικρο.αν εχετε τιποτα στο μυαλο σας πειτε το. Ty!

Edited by aRkA$
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now