Tekmaster

Καρτα γραφικων εως 200?

Recommended Posts

Θελω να μου προτεινεται μια καρτα γραφικων μεχρι 200? καθαρα για gaming και να κρατησει οσο ποιο πολυ γινεται, το συστημα ειναι το παρακατω: Τροφοδοτικό 600w

CPU Intel core i3-540 3.06GHz

Μητρική Asus P7H55-M LE SERIES

4gb ram

Ανάλυση οθόνης 1600x900

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έγραψες λάθος ανάλυση?

200 ευρώ κάρτα για τέτοιο σύστημα δεν αξίζει ο ι3 είναι πολύ αδύναμος και είναι κ αρκετά παλιός οπότε το γενικό συμπέρασμα είναι ότι θέλεις μια φτηνή καρτούλα να κάνεις την δουλειά σου :)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου προτεινεται μια καρτα γραφικων μεχρι 200? καθαρα για gaming και να κρατησει οσο ποιο πολυ γινεται, το συστημα ειναι το παρακατω: Τροφοδοτικό 600w

CPU Intel core i3-540 3.06GHz

Μητρική Asus P7H55-M LE SERIES

4gb ram

Ανάλυση οθόνης 1600x900

Στα ?200 παίζουν η Radeon R9 270x και GeForce 660 σε καινούριες.

Καλές κάρτες που λογικά δεν θα έχουν πρόβλημα στην ανάλυση που θες στα περισσότερα παιχνίδια.

Αν πάλι θες κάτι πιο οικονομικό, κοίτα στα μεταχειρισμένα κάρτες όπως οι Radeon 6950/6970 ενώ μέσα στο budget σου βρίσκονται και οι GeForce 570/660Ti.

Σε ακόμα πιο οικονομικό και με πολύ καλό value for money κατά τη γνώμη μου είναι οι Radeon 6850/6870 και GeForce 560Ti που δεν θα ξεπεράσουν τα ?100 σε μτχ και είσαι πιο άνετος μετά για συνολική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφερει αν η αναλυση ειναι μικρη η το συστημα αδυναμο ισως αναβαθμιστει καποια στιγμη απλα θελω η καρτα να κρατησει οσο ποιο πολυ γινεται, απο την αλλη καποιες φορες θα συνδεεται σε 32" τηλεοραση (αναλυση?)

Link to comment
Share on other sites

Αφου δε σε ενδιαφερει τιποτα απο τα παραπανω, τοτε πετα τα λεφτα σου ανετοτατα

σε μια Radeon R9 270x ή GeForce 660 και κλαψτα σε 1 χρονο. Γιατι με το συστημα

που εχεις ή την αναλυση που παιζεις, δεν θα αποδιδει ουτε το 10% της. Βεβαια απο

την αλλη δεν πειραζει, θα εχει δουλιτσα το μαγαζι που θα τη παρεις οποτε δεν θα τον

χαλασει τον αλλον. Αντε και καλες αγορες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now