MetallicGR

Νέο concept video για το iPhone 6

Recommended Posts

Τι παραπανω κανεις στο android που δεν μπορεις να κανεις στο ios/wp και ποια η σχεση των παραπανω με τις γνωσεις του καθενος πανω στην τεχνολογια.

Μπορεις να δείς ταινία 4K και μπορείς να έχεις χοντρά δάχτυλα!

Καλά, δεν έχεις καταλάβει πως το iPhone είναι κινητό και τα Android smartphones?

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω micro usb? Καλά σοβαρή ερώτηση είναι αυτή; Όλες μου οι συσκευές, ακόμα και η ξυριστική φορτίζει με micro usb. Πρέπει να ψάχνω άλλο φορτιστή για το κινητό; Ένα καλώδιο για όλα, ενοποιημένα και ψηφισμένα κιόλας στην EE.

Γιατί μπορεί να θέλω bluetooth? Σωστά, γιατί θέλω να στείλω μια φωτογραφία από wp/android/firefox κινητό σε iphone και δεν μπορώ, τόσο δύσκολο είναι να ακολουθήσει τα 10 πρότυπα παγκοσμίως σωστά;

Το ότι ξαφνικά ξύπνησε η apple και αύξησε τα μεγέθη της οθόνης και της αναλύσης είναι απλά καπρίτσιο της, δεν με αφορά, ούτε η φανταχτερές αλλαγές στο iOS 7 (που ειναι κόπια της κόπιας από γύρω γύρω).

Πιο είναι το unique style που έχετε; Ένα απλό smartphone, όπως όλα τα άλλα, δεν είναι πολυεργαλείο. Τα 10 βασικά πραγματάκια που υπάρχουν στον κόσμο και είναι διεθνώς αναγνωρισμένα πρότυπα θέλω να φτιάξει και μετά άσε την να υπάρχει, δεν θα ξαναασχοληθώ με την Apple.

Link to comment
Share on other sites

μου το κανεις ταλιρα αυτο γιατι δεν το πιανω?

ασε στην ακρη τα itunes Κλπ. Τι παραπανω κανεις στο android που δεν μπορεις να κανεις στο ios/wp και ποια η σχεση των παραπανω με τις γνωσεις του καθενος πανω στην τεχνολογια.

Λογικό είναι..

Αφήνω στην άκρη το itunes γιατί έτσι κ αλλιώς είναι τραγικό. Bluetooth, έχει μείνει η apple σε ένα κινητάκι 4" χωρίς hd ανάλυση με μια μίνι μπαταριούλα της πλάκας γιατί έχει diamond άκρες. Το λειτουργικό της apple είναι για άσχετους δεν νομίζω ότι θέλει περαιτέρω εξήγηση αυτό..Γι αυτό και το λατρεύουν οι χαζογκόμενες γιατί μπορούν να το χρησιμοποιήσουν! Το android θέλει ψάξιμο, χωρίς να το σπάσεις με custom rom, του πετάς έναν σπασμένο launcher και γίνεται ότι θέλεις εσύ..τσάμπα..

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό της apple είναι για άσχετους δεν νομίζω ότι θέλει περαιτέρω εξήγηση αυτό..Γι αυτό και το λατρεύουν οι χαζογκόμενες γιατί μπορούν να το χρησιμοποιήσουν! Το android θέλει ψάξιμο, χωρίς να το σπάσεις με custom rom, του πετάς έναν σπασμένο launcher και γίνεται ότι θέλεις εσύ..τσάμπα..

αυτα θελω να μου εξηγησεις γιατι ειμαι χαζος και δεν καταλαβαινω.

Τι διαφορετικο σου προσφερει το android απο τα υπολοιπα λειτουργικα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω micro usb? Καλά σοβαρή ερώτηση είναι αυτή; Όλες μου οι συσκευές, ακόμα και η ξυριστική φορτίζει με micro usb. Πρέπει να ψάχνω άλλο φορτιστή για το κινητό; Ένα καλώδιο για όλα, ενοποιημένα και ψηφισμένα κιόλας στην EE.

Adriaaaaan ξυπνάααααααα.... μιλημένο ήταν να μπούμε στην ΕΕ.

Και που'σαι...αφού είσαι άτριχος baby face...τι ξυριστική μηχανή έχεις?

Σοβαρά τώρα έχεις δίκιο...που να κουβαλάς 7gr καλώδιο! Τώρα που πήρες και μηχανή θα σου κόβει και ταχύτητα!

Άσε που επειδή είναι και τεράστιο θα πρέπει να βάλεις σχάρα και θα χαλάσει η αεροδυναμική!

Γιατί μπορεί να θέλω bluetooth? Σωστά, γιατί θέλω να στείλω μια φωτογραφία από wp/android/firefox κινητό σε iphone και δεν μπορώ, τόσο δύσκολο είναι να ακολουθήσει τα 10 πρότυπα παγκοσμίως σωστά;

WhatsApp/Viber/Email/Facebook/+50000 άλλα τέτοια apps (καλά άμα έχουν και οι δυο 5άρια υπάρχει και κάτι που λέγεται Airdrop, κοίταξε το είναι καλή φάση).

Καλά, έχουμε ολόκληρα Smartphones, που υποστηρίζουν τόσο connectivity και δεν έχουμε μια τέτοια εφαρμογή να στείλουμε μια photo?

ΕΙΝΑΙ ΔΥΜΑΜΟΝ?

Το ότι ξαφνικά ξύπνησε η apple και αύξησε τα μεγέθη της οθόνης και της αναλύσης είναι απλά καπρίτσιο της, δεν με αφορά, ούτε η φανταχτερές αλλαγές στο iOS 7 (που ειναι κόπια της κόπιας από γύρω γύρω).

:hehe: :hehe: :hehe: Δεν είναι ακόμα καιρός για 4K Adrian. Έχουμε κρίση και σε λίγο θα δείς πως δεν θα σε νοιάζει η ενοποιημένη και ψηφισμένη ΕΕ γιατι θα μας πετάξουν απ'έξω και μετά δεν θα θα σε νοιάζει ούτε το micro usb.

Κόπιο θα γίνει το iOS όταν θα βγουν πολλά και δεν θα λειτουργεί κανένα σωστά!

Πιο είναι το unique style που έχετε; Ένα απλό smartphone, όπως όλα τα άλλα, δεν είναι πολυεργαλείο. Τα 10 βασικά πραγματάκια που υπάρχουν στον κόσμο και είναι διεθνώς αναγνωρισμένα πρότυπα θέλω να φτιάξει και μετά άσε την να υπάρχει, δεν θα ξαναασχοληθώ με την Apple.

Έχουμε? Δεν έχουμε? Η apple έχει. Το unique style που έχει έιναι πως είναι γρήγορα και απλά.

Νομίζω πως μπερδέυεις τους ελβετικούς σουγιάδες με τα smartphones (κινητό έιναι το apple, συγνώμη που το αποκάλεσα smartphone).

Εντάξει, τελέιωσα με την μ@λ@κια!

Κάποιο σοβαρό argument έχεις σχετικά με τα apple ή επειδή έτσι έγραψες στο πρώτο ποστ σου

θα το υποστηρίξεις μέχρι τέλους no matter what?

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι..

Αφήνω στην άκρη το itunes γιατί έτσι κ αλλιώς είναι τραγικό. Bluetooth, έχει μείνει η apple σε ένα κινητάκι 4" χωρίς hd ανάλυση με μια μίνι μπαταριούλα της πλάκας γιατί έχει diamond άκρες. Το λειτουργικό της apple είναι για άσχετους δεν νομίζω ότι θέλει περαιτέρω εξήγηση αυτό..Γι αυτό και το λατρεύουν οι χαζογκόμενες γιατί μπορούν να το χρησιμοποιήσουν! Το android θέλει ψάξιμο, χωρίς να το σπάσεις με custom rom, του πετάς έναν σπασμένο launcher και γίνεται ότι θέλεις εσύ..τσάμπα..

Aha! Ευτυχώς που ήρθες εσύ με τα σοβαρότατα argument σου να καλύψεις τον Adrian!

Επιγραμματικά λοιπόν:

Γιατι η apple έιναι για πέταμα:

1. Τραγικό itunes

2. Bluetooth

3. Έλλειψη HD

4. Μίνι μπαταριούλα της πλάκας

5. Το iOS έιναι για άσχετους.

6. Είναι για χαζογκόμενες

Γιατί το Android το έχει μόνο ο Superman και τα αδέρφια του:

1. Θέλει ψάξιμο (αυτό γιατι είναι στα συν του?)

2. Χωρίς custom rom του πετάς ένα σπασμένο launcher και γίνεται ότι θές εσύ...τσάμπα! (καλά αυτό πρέπει να τα σπάει. Δηλαδή του πετάω ένα launcher και του λέω γίνε αμάξι και τσουπ έχω αμάξι ή πεινάω και έιναι 2 το βράδυ και όλα είναι κλειστά...του πετάω launcher και του λέω "Γίνε 3 σουβλάκια ντοματα πατάτα τζατζίκι ντονερ" και γίνεται 3 σουβλάκια ντοματα πατάτα τζατζίκι ντονερ ή θέλω να πάω διακοπές και δεν έχω λεφτά και του πετάω επάνω launcher και του λεώ γίνε αεροπλάνο και μόλις γίνει αεροπλάνο και με πάει μυκονο [ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΣΑΜΠΑ] του πετάω άλλον launcher και του λεώ τώρα γίνε ξενοδοχείο και τσουπ...ξενοδοχειάρα το Android)

βΡΕ είσαι με τα καλά σου τώρα ή απλά δεν έχεις τι να πέις και εσύ και λές androidίλες?

Link to comment
Share on other sites

αυτα θελω να μου εξηγησεις γιατι ειμαι χαζος και δεν καταλαβαινω.

Τι διαφορετικο σου προσφερει το android απο τα υπολοιπα λειτουργικα.

Αυτοχαρακτηρίσου όπως θέλεις, δεν κερδίζεις κάτι από αυτό φίλε μου.

Σου προσφέρει μια ελευθερία να κάνεις παραπάνω πράγματα και να φέρεις το λειτουργικό στα μέτρα σου.

Link to comment
Share on other sites

θελω να μου πεις αυτα τα πραγματα που σου προσφερει η ελευθερια. Τι παραπανω κανεις. Πες το μου οπως μπορεις.

Το να επαναλαμβανεις καθε φορα οτι σου δινει ελευθερια, ειναι ανοιχτο κλπ τα εχω γραμμενα. Πες μου με ονομα.

edit: An δεν μπορεις ή δεν ξερεις πες το, δεν θα σεπαρεξηγησει κανεις. Πες δεν ξερω τι πραπανω μου προσφερει αλλα το στηριζω γιατι ετσι κανουν ολοι, επειδη ειναι παιδι του Linux και το αγκαλιαζουν ολοι οι Hipsters και ας μην ξερουν γιατι. Και μετα λες για χαζογκομενες ;)

Link to comment
Share on other sites

βΡΕ είσαι με τα καλά σου τώρα ή απλά δεν έχεις τι να πέις και εσύ και λές androidίλες?

Δεν έχεις ούτε ένα επιχείρημα κ πιάνεσαι στις κουβέντες μας για να κάνεις μεγάλα post..wow!

Θες να απαντάω σαν εσένα?

ζήτω η vw!

ζήτω η amd!

ζήτω η apple!

Δεν τρολάρω έλα να βάλουμε δίπλα δίπλα το 5s σου με το s4 μου να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι με τις diamond άκρες σου!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θεωρείς κανένα από τα παραπάνω argument, επειδή υπάρχουν παρεμφερεί apps να κάνουν τη δουλειά που θα έπρεπε να κάνει το πρωτόκολλο, τότε sorry, αλλά δεν μιλάμε σε τεχνικό επίπεδο, αλλά τρώμε την ώρα μας.

Whatever, πραγματικά δε με νοιάζει, αν θα δίνεται 1000? ή το νεφρό σας για ένα iphone/android/firefox/tsunami, από τη στιγμή που δεν θα λειτουργούν τα πρωτόκολλα του όπως πρέπει θα είναι λάθος δικό σας. Αυτό με νοιάζει και η ενοποιήση σε μια κοινή βάση επικοινωνίας των συσκευών. Και σε αυτό συμβάλει να έχει micro-usb.

Λόγω αιτήματος ας μείνει το iphone το γαμάτο wow, και ας κάτσουμε στη γωνιά μας εμείς με τις μικρές μας android μπακατέλες. Στην τελική ο καθένας έχει διαφορετικές απαιτήσεις, και αφού τις καλύπτει όλοι είμαστε χαρούμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αυτη τη στιγμη χρησιμοποιω το πιο ευκολο λειτουργικο που υπαρχει...

WP8 σε ΗΤC 8x.

Ειναι για κλαμματα το Android μπροστα στην ταχυτητα των WP...

Κινητο των 190 ? πλεον ειναι πιο γρηγορο απο καθε αλλο κινητο στα ιδια λεφτα...

Adrian μλκ, αληθεια στελνεις φωτογραφιες με Bluetooth? Σοβαρολογεις?

Απο αυτη τη στιγμη παυει να υφισταται συζητηση μετα απο αυτη την ιεροσυλια.... "Δεν μπορεις να στειλεις φωτογραφιες με Bluetooth" λεει...

Σιγα μη στειλεις και με αναμεταδοτη Βραχεων!!!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΤΗ ΒΡΑΧΕΩΝ ΛΕΕΙ

ΚΛΑΙΩ! HAHAHAHAHA.

με bluetooth στλναμεκαμια τσοντα και κανα μπ3 στο σχολειο. εχουμε 2014, λολ.

Εγω με τον σοφο στελνουμε με NFC.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ούτε ένα επιχείρημα κ πιάνεσαι στις κουβέντες μας για να κάνεις μεγάλα post..wow!

Θες να απαντάω σαν εσένα?

ζήτω η vw!

ζήτω η amd!

ζήτω η apple!

Δεν τρολάρω έλα να βάλουμε δίπλα δίπλα το 5s σου με το s4 μου να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι με τις diamond άκρες σου!!

Αφιερωμένο: Ξανά και ξανά: Hipsters που κάνουν ότι ξέρουν ανύπαρκτες μπάντες

Αυτό με τις Diamond άκρες έιναι κάτι που το έφερες μόνος σου στην συζήτηση και μόνό σου τρώγεσαι με αυτό και χαίρεσαι.

Θέλεις να σου δώσουμε κάποια σημασία και το γράφεις συνέχεια ή σου αρέσει το όνομα του ή κάτι άλλο δεν ξέρω και εγώ τι?

Αν δεν θεωρείς κανένα από τα παραπάνω argument, επειδή υπάρχουν παρεμφερεί apps να κάνουν τη δουλειά που θα έπρεπε να κάνει το πρωτόκολλο, τότε sorry, αλλά δεν μιλάμε σε τεχνικό επίπεδο, αλλά τρώμε την ώρα μας.

Whatever, πραγματικά δε με νοιάζει, αν θα δίνεται 1000? ή το νεφρό σας για ένα iphone/android/firefox/tsunami, από τη στιγμή που δεν θα λειτουργούν τα πρωτόκολλα του όπως πρέπει θα είναι λάθος δικό σας. Αυτό με νοιάζει και η ενοποιήση σε μια κοινή βάση επικοινωνίας των συσκευών. Και σε αυτό συμβάλει να έχει micro-usb.

Λόγω αιτήματος ας μείνει το iphone το γαμάτο wow, και ας κάτσουμε στη γωνιά μας εμείς με τις μικρές μας android μπακατέλες. Στην τελική ο καθένας έχει διαφορετικές απαιτήσεις, και αφού τις καλύπτει όλοι είμαστε χαρούμενοι.

Ρε Adrian αρπάζεσαι λές και έιναι δική σου εταιρία η Android!

Μου λές κάτι και σου αντιπαραθέτω κάτι άλλο που υπερκαλύπτει αυτό που λές ότι δεν κάνει ή σου λέω πως είναι ανούσιο να το έχει.

Χέστηκα και για τα πρωτόκολλα και για τα δευτερόκολλα...τι να τα κάνω όταν έχω το WhatsApp και το Viber και τα Email

και στέλνω όπου θέλω, όποτε θέλω? Έχω iphone 7 χρόνια και το Bluetooth μου έχει χρειαστεί μόνο στο αμάξι!

Πιο άχρηστο πεθαίνεις!

Ήμαρτον δηλαδή ρε φίλε μου με αυτό το σκάλωμα σου! Σιγά μην της κάνεις και μύνηση της Apple που δεν έχει Bluetooth, micro usb φορτιστή και ότι άλλο λές.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, είναι τρέλα η Apple/iPhone/iOS/iUsers! Δεν έχει περαιτέρω νόημα, γιατί κανείς από τους 2 δεν θέλει να ξεκολήσει από τα δικά του επιχειρήματα...ooops τα δικά μου είναι λόγια του αέρα και όχι επιχειρήματα :)

Have fun!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω πλάκα

[video=youtube;-xQk0bncoo0]

Εγώ δεν έιμαι κολλημένος με την Apple. Κάνει αυτά που θέλω και είμαι χαρούμενος.

Αλλά τα βάζω με τους Applehatters-No-Real-Argument-i-just-go-with-the-flow-Χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα μπαταρία μια άθλια 4" όχι hd οθόνη + το άθλιο itunes..δεν χρειάζεται ν μου δώσει κάποιος σημασία σε σένα απαντάω άλλωστε :)

Πες μου τι δεν έχει το s4..α ναι ποιότητα κατασκευής..γελάει ο κόσμος!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μαρεσει η απλ και το αι-φον γιατι :

στατση εταιριας απεναντι στους χρηστες (το κρατατε λαθος κλπ)

itunes (μακρυα απο μας)

ελλειψη micro-usb

ελλειψη sd

ελλειψη σωστου bt

μικρη μπαταρια

δεν μαρεσει το design του os και του κινητου, θα ντρεπομουν να το βγαλω στο τραπεζι περισσοτερο απο ενα nokia 100

υπερτιμολογημενο

αλλα ζηλευω το ποσο τελειες ειναι ορισμενες εφαρμογες, και παλι τα credits στους developers και οχι στην απλ

τα παραπανω αποψη μου και σ'οποιον αρεσω (απλ μαο-ταο σταιλ)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2145]Yoshi[/MENTION], αυτά δεν είναι σοβαρά arguments για την Apple!
Ε μα ναι ρε [MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] πες μας κανένα σοβαρό argument ας πούμε το χρώμα που βγαίνει το στυλ και άλλα τέτοια σοβαρά θέματα :hehe:

Τουλάχιστον ο [MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] τα γράφει normal και ουδέτερα και όχι όπως εσέις οι δύο!

Αλλά ξέρω τι φταέι, έχετε έλλειψη επειδή δεν υπάρχει τέτοιο για Android. Εχετε στουμπώσει....:hehe: είστε κακομεταχειρισμένοι ή αμεταχείριστοι...

EDIT: Sorry παιδιά! Μόλις βρήκα την χρησιμότητα του Bluetooth! 16 Δονητές είναι αυτοί http://stackoverflow.com/questions/14500512/sixteen-bluetooth-vibrators-connected-to-an-android-phone Χαρίζουν χαρά και ευεξία! Humor δυστηχώς όχι...οπότε θα συνεχίσετε να μην έχετε! :hehe:

Εσείς οι δύο (Ο Adrian βασικά γιατί ο venisk απλά τον υποστηρίζει χωρίς να έχει ιδέα, γιάυτό από εδώ και πέρα θα κάνω πως δεν υπάρχει, [MENTION=230]AMDnord[/MENTION] θα του απαντάς εσύ) δεν κοιτάτε να πείτε τι σας αρέσει και τι όχι, απλά πως θα μειώσετε την Apple. Ο Yoshi τα γράφει προσωπικά, εσύ Webhunter τα γράφεις σαν να έισαι ένα σκαλί πάνω από το Steve Jobs και να κάνεις παρατηρήσεις γιατι είσαι γαμάτος και ολόσωστος! :hehe: Τραγικό!

Διάβασε εδώ λιγάκι για να αποκτήσεις out of the box σκεπτικό γιατί τώρα είσαι inside a box that it is inside another box όσον αφορά αυτό το Bluetooth που τόσο αγαπάς και ανάθεμα εάν το έχεις χρησιμοποιησει ποτέ σου!

Όσον αφορά το micro-usb(just charge and sync cable) διάβασε λιγάκι εδώ τι άλλο μπορει να κάνει το lighting cable

και κατανόησε λίγο τι σημαίνει το ecosystem και το branding σε μια εταιρία (τι είπες? έχει και το Android ecosytem και branding? Ελα ΑΛΕΚΟΟΟΟ). Τώρα εντάξει, εάν είναι αυτό το μοναδικό σου πρόβλήμα με την Apple ( αν και κατάλαβα πως έχεις θέμα γενικά με όλους όσους έχουν iPhone) υπάρχει και αντάπτορας εδώ στα 19$ για να μην έχεις μαζί σου πολλά καλώδια και να το φορτίζεις μαζί με την bluetooth ξυριστική σου μηχανή.

[MENTION=1118]venisk[/MENTION] εσύ δες αυτό http://www.imdb.com/title/tt1430132/ έχει και αυτό γωνίες απο αδαμάντιο! Θα είσαι και εντός θέμματος! :hehe:

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Σε τι πράγμα τον υποστηρίζω? Το ότι δεν θες να αποδεχτείς κάποια δεδομένα δεν είναι δικό μου πρόβλημα αλλά δικό σου φίλε μου Βασίλη.

Δεν έχω ιδέα κ από την απειρία μου επειδή εγώ δεν διαβάζω 10 χιλιάδες review για να δούμε 5-6 πραγματάκια..

Η μπαταρία σου δεν είναι μικρότερη?

Η ανάλυση σου δεν είναι μικρότερη?

Δεν έχεις ανάγκη παντού κ πάντα το itunes για να κάνεις οτιδήποτε?

Δεν έχεις χειρότερη φωτογραφίκή?

Έχεις bt? Θες να σου στείλω ένα αρχείο χωρίς να κατεβάσω κάποιο άλλο app?

Έχεις 16gb χώρο νομίζω κ τέλος? Μήπως δεν παίρνεις ούτε μνήμη?

@venisk εσύ δες αυτό The Wolverine (2013) - IMDb έχει και αυτό γωνίες απο αδαμάντιο! Θα είσαι και εντός θέμματος!

To έχω δει προτιμώ τα xmen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now