Recommended Posts

Όσο πάει η ASRock και ανεβαίνει! Έχει πάει σε άλλο level με όλα αυτά που προσθέτει εάν αναλογιστεί κανείς

τον value χαρακτήρα που κρατάει σε πολλά από τα normal μοντέλα της.

Μια απορία...κάτω από την πρώτη PCI-e θύρα...τι έιναι αυτές οι "τρύπες" που έχει? Τι κάνουν?

Λουκάς + Γιώργος = Rambo Combo :T:

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι τρύπες είναι για το "nut" (καβαλάρης) και συγκεκριμένα συγκρατεί διαφορετικού μήκους M.2 κάρτες. Υπάρχει μια προεγκατεστημένη (προφανώς) βίδα (nut) η οποία ξεβιδώνει εύκολα ακόμα και με το χέρι για να της αλλάξεις θέση.

Εντύπωση μου έκανε και το γεγονός ότι τα heatsinks είναι πολύ κρύα όταν δεν χρησιμοποιείται η μητρική. Πάγος! Γι' αυτό και ο τίτλος ο οποίος ταιριάζει και με το χρώμα των heatsinks. :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι τρύπες είναι για το "nut" (καβαλάρης) και συγκεκριμένα συγκρατεί διαφορετικού μήκους M.2 κάρτες. Υπάρχει μια προεγκατεστημένη (προφανώς) βίδα (nut) η οποία ξεβιδώνει εύκολα ακόμα και με το χέρι για να της αλλάξεις θέση.

Εντύπωση μου έκανε και το γεγονός ότι τα heatsinks είναι πολύ κρύα όταν δεν χρησιμοποιείται η μητρική. Πάγος! Γι' αυτό και ο τίτλος ο οποίος ταιριάζει και με το χρώμα των heatsinks. :P

Το γράψατε στο review και δεν το είδα? :)

Εάν ναι, με συγχωρείτε! Εάν όχι, βάλτε το :D

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια για το review πολυ καλο ως παθων ομως με την Z87 extreme4 πιστευω οτι θα πρεπει να περιλαμβανετε στις παρουσιασεις και την δυνατοτητα της μητρικης να λειτουργει σωστα σε κατασταση overclock με ενεργα τα C states και γενικα το τι δυνατοτητες εχει η καθε μητρικη στο energy efficiency οταν εφαρμοζουμε overclocking.

Link to comment
Share on other sites

Ταπεινό και non-fancy power delivery βλέπω εγώ - αλλά σε αυτή την τιμή δεν με χαλάει καθόλου. Σιγά το ρεύμα που θέλει το 1155 στο φινάλε...

:T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now