racer

Intel Core i7 - Τι θα κάνετε;

Τι θα κάνετε;  

33 members have voted

  1. 1. Τι θα κάνετε;

    • Φυσικά θα πάρω i7. Θέλω να έχω ό,τι τελευταίο κυκλοφορεί
    • Πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος αναβάθμισης - θα προτιμούσα ένα SSD
    • No fakin way.. είναι δύσκολοι οι καιροί
    • Τα λεφτά που θα έριχνα για i7, θα τα επενδύσω στο χρηματιστήριο
      0
    • Θα περιμένω να δω πώς θα πάνε και μετά θα αποφασίσω
    • Δεν ξέρω τι θα κάνω, μπορεί ναι, μπορεί όχι
    • Θα πάρω καινούριο PC από τα Multirama τα Χριστούγεννα και αν έχει i7, καλώς
      0
    • Θα περιμένω τους AMD Deneb!!


Recommended Posts

Έρχεται η μέρα που οι Core i7 θα εισβάλλουν στη ζωή μας. Τι θα κάνετε όμως; Θα τους υποδεχθείτε ή θα αδιαφορήσετε; :hug:..

ΥΓ. Δεν ξέρω αν ταίριαζε καλύτερα σε κάποια άλλη κατηγορία.. προτίμησα το off topic :handshake...

Link to comment
Share on other sites

εγω προσοπικα με τους 8600 τελειοσα δεν θα παρω i7 μπορη να φτιαξω ενα pc με phenom οταν πανε στα 45nm 2000 ευρω για αναβαθμηση δεν ξαναδινω προτημω να παω ενα ταξιδη με τα παιδια μου:boing:

Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογές που έχεις βάλει στην δημοσκόπηση δεν είναι και καλές θα έλεγα.

Δλδ, θα μπορούσες να βάλεις :

1. Ναι θα πάρω, γιατι θα μπεντσάρω.

2. ΌΧι δεν θα πάρω γιατι δεν έχω λεφτά.

3.Όχι δεν θα πάρω επειδή δεν με νοιάζει, έχω Core 2 Duo.

4. ............

5. .............

Τώρα το

Θα πάρω καινούριο PC από τα Multirama τα Χριστούγεννα και αν έχει i7, καλώς

πώς προέκυψε?

Just asking :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και μου αρέσει να μπεντσάρω και να δοκιμάζω ο,τιδήποτε καινούριο, θα παραμείνω με τον 8500 μου, γιατί δεν υπάρχουν λεφτά για αναβαθμίσεις! Καλό μπετσάνρισμα στα παιδιά που θα τους δοκιμάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό με τα multirama μου φάνηκε και εμένα περίεργο ... :confused: Γιατί αναγκαστικά το όνομα multirama ? :D

Βασικά είμαι σε φάση που μαμιέμαι να bench-άρω, αλλά C2D CPUs ... Δεν υπάρχει λόγος να κυνηγήσω Global πρωτιές, οπότε καλά είμαι με αυτά που έχω ...

Link to comment
Share on other sites

Είδες τόσες σακούλες Multirama στο event, που σου κόλλησε το όνομα? :hehe:

Θα περιμένω να δω πως πάνε, και μετά θα αποφασίσω ;)

Εγώ αυτό θα κάνω, με πιθανότερη πλεύση προς Core i7 920 :)

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.

Βασικα θα περιμενω να αρχισουν να σκοτωνουν τους c2d c2q .

Kαι τοτε θα παρω deneb ^_^ (μετα απο κανα τριμηνο κυκλοφοριας τους).

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω να δω ποσα WR θα σπασουνε και αναλογως θα πραξω.

Το κακο ειναι πως μας πανε αναγκαστικα στον 965 ...

Ένα γνωστό πρόσωπο στο XS, μου είπε πως από ότι έχει δει μέχρι τώρα, 8600 will still PWN ORB for a while ;)

Link to comment
Share on other sites

Ένα γνωστό πρόσωπο στο XS, μου είπε πως από ότι έχει δει μέχρι τώρα, 8600 will still PWN ORB for a while ;)

Μακαρι Γιωργο να ειναι ετσι ... αν και εχω αμφιβολιες υστερα απο τα 7min spi32m στα 5ghz ...:kiss:...

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε μονο αυτο,το 06 και το Vantage θα παιξει....τα υπολοιπα θελουν Mhzιααααα.....κι εγω θα περιμενω να δω τι θα κανουν αν και δεν με βλεπω και πολυ ψημενο....προτιμω να παρω ενα Cascade απο μια i7 πλατφορμα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι θα κανει το aquamark και το 3d01 . Το wpime θα παει καλα επισης , οπως και τα spi1m & spi32m . Το vantage και το 06 οπως εγραψες θα απογειωθουν.

Γενικα η κατασταση θα ερθει ενα 50% πιστευω για 8600 και το αλλο 50% για ι7.965

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε ΠΛΗΡΗ σύγχυση :lol Μάλλον με βλέπω να χτυπάω κάναν μεταχείρα 9550-9650 when the time is right μπας και ηρεμήσω......... :)...

........ για λίγο τουλάχιστον ;P..

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να πέσουν οι τιμές (τουλάχιστον μετά τα X-Mass), να γίνουν όλα τα oc τεστ από τους τύπους που θα τους έχουν και βλέπουμε...

Μέχρι τότε με βλέπω να παίρνω κανά pc από το multirama... :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συζητήσεις με τον SF3D και τα σημερινά αποτελέσματα που ανεβαίνουν στα διάφορα φόρα, φαίνεται πως μόνο το 01 θα μείνει στα "χέρια" του 8600.

Το bandwidth που δίνει ο 965 πάνω από τα 5GHz είναι τόσο μεγάλο που ακόμα και το ΑΜ3 γονάτισε!!!

Το θέμα είναι πως για ακόμα μια φορά θα παίζουμε με την θεά τύχη για το πόσο καλό CPU θα μας κάτσει. Δείτε στο XS τα benches του SF3D και του Fugger. Ο ένας έκανε max out στα 4,8 και ο άλλος στα 5,3!!!

Με λίγα λόγια αν σου τύχει καλός 965 πιάνεις σχεδόν (εκτός του 01) ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη γκάμα των benches.

Και μάλιστα οι -100 βαθμοί είναι αρκετοί για αυτά τα ρολόγια.

Link to comment
Share on other sites

λογικο και αναμενομενο τουλαχιστον για το AM3....

με -90C και 1.5κατι Vcore εχουμε κι εμεις ενα σημειο αναφορας στα 5-5.1ghz και το 7ο ή 8ο 32αρι pi...

εν αναμονη του νεου 965 λοιπον για καινουργιες δοκιμες..

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τους Deneb. Δεν περιμένω θαύματα από την AMD και από τα διάφορα reviews που ξεπηδήσανε σήμερα ο i7 φαίνεται αρκετά καλός, ιδίως στο multitasking, αλλά πρώτα περιμένεις να δεις όλες τις επιλογές πάνω στο τραπέζι και μετά διαλέγεις. Άλλωστε δεν έχω ανάγκη από επιπλέον ισχύ αυτή την περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now