hwbot

HwBox Hellas O/C Team: SuperPi 1M Scores

Recommended Posts

με τι μητρική είσαι εκεί? Και ποια ψύκτρα?

Ε μακάρι να τα πιάσει γιατί απ'ότι βλέπω το Cold Bug χτυπάει απο τα -20 και τερματίζει στα -120C :P

την στοκ του 965 Βασιλη και την X58 UD5 @ F3 bios.

μου σπαει λιγο τ`αρ***** αλλα θα βγει στο τελος..

Link to comment
Share on other sites

μετα την απωλεια του καλου 8600 που ειχα

δοκιμες 1/2 ωρας με μια μητρικη που ειναι στα τελευταια της με εναν καινουργειο

8600 tray 828Α316:evil:

Nice chip :T:

Να σου πω, ο παλιός-καλός πώς τα κακάρωσε ?

Link to comment
Share on other sites

ο παλειος ειχε coldbug -180+ τον εβαλα σε μια rampage ενος φιλου γιατι η δικια μου ειναι στα τελαυταια τις πισω αποπ το cpu δεν ειχα μονωση μονο θερμοαντισταση

στους -100~-130 ειναι καλη αλλα στους -180 δεν κανη τιποτα επεισε νερα βραχυκηκλομα και παη το cpu και δεν το ειχα παρη χαμπαρη και εκαψα και εναν δευτερο 8600 το rma του ειναι το cpu που βλεπεις σε αλλη μητρικη θα παη τουλαχιστον + 100 mhz:big_boss:

Link to comment
Share on other sites

ο παλειος ειχε coldbug -180+ τον εβαλα σε μια rampage ενος φιλου γιατι η δικια μου ειναι στα τελαυταια τις πισω αποπ το cpu δεν ειχα μονωση μονο θερμοαντισταση

στους -100~-130 ειναι καλη αλλα στους -180 δεν κανη τιποτα επεισε νερα βραχυκηκλομα και παη το cpu και δεν το ειχα παρη χαμπαρη και εκαψα και εναν δευτερο 8600 το rma του ειναι το cpu που βλεπεις σε αλλη μητρικη θα παη τουλαχιστον + 100 mhz:big_boss:

Έχω χάσει και 'γω cpu από κακή μόνωση ... Ε4400 βέβαια, αλλά πήγαινε πολύ καλά ... :(

Πάντως τυχαιρός είσαι, για να λες ότι σε καλό board θα παίζει Pi @ 6500+ MHz :eek:

Link to comment
Share on other sites

ανετα στα 6450 με αυτη τη χαλια μητρικη ανοιγεις cpuz προγραματα τα παντα σαν να πεζεις με ενα μηχανημα γραφειου αλλα δεν παη πανω απο 640fsb με τιποτα πια αλλα την δευτερα η τριτη θα μου ερθη το rma απο το καλο cpu που θα πεζει 6600-6700 χαλαρα:drinks:

Link to comment
Share on other sites

δοκομαζοντας τον 820Α670 το rma του καλου μου cpu σε μια μητρικη που εχει τα χαλια τις πεζη μονο single chanel τοις μνημες και την αναστησε ο hipro το σαββατοκυριακο επεξε ανετα μεχρι 6520 αλλα δεν μπορεσα να το σωσο αυτο το cpu θα πεξη 1m pi 6600 σε καλη μητρικη stelara ακους να μια φωτο που εσωσα στα 6450 χαλαρα μια μητρικη ραα gorilla help:harhar:

6450.png

6450.png

6450.png

6450.png.cbc07dd9d502c482796f710fb31f1b6

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το pp σου Στέλιο ... Αυτό θες να μας πεις ? Παίζεις μήπως με pre-45nm bios ? :)

Μήπως παίζεις με DFi P45 T3RSB ?

Ή με REX + moded bios 0901 ? :D

Δεν μπορεί κάτι με το performance product είναι, και το h/w που χρησιμοποιήθηκε ...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το pp σου Στέλιο ... Αυτό θες να μας πεις ? Παίζεις μήπως με pre-45nm bios ? :)

Grats στον κυριο ! Μεσα σε ολα εισαι !!! :funk:..

Με την extreme ειμαι ... ;)

Bios ... οποιο θελετε βαζω . :D

Link to comment
Share on other sites

Ε είπαμε το SuperPi μου αρέσει :P

Α ρε θηρίο, έμαθες να mod-άρεις bios ? :eek: Και 'γω θέλω ... ! :)

Αλλάζουν λέει κάτι στο CPUID, με αποτέλεσμα να μην υποστηρίζεται, και να συμπεριφέρεται σαν τα παλιά καλά pre-45nm bios (εποχές 965, P35 και X38 - αν θυμάμαι καλά στην X38-DQ6 με το F3 ...) ... Μου τα είπε ο DeDaL ... Αλλά δεν έχω ιδέα πως γίνεται :(

Link to comment
Share on other sites

Ε είπαμε το SuperPi μου αρέσει :P

Α ρε θηρίο, έμαθες να mod-άρεις bios ? :eek: Και 'γω θέλω ... ! :)

Αλλάζουν λέει κάτι στο CPUID, με αποτέλεσμα να μην υποστηρίζεται, και να συμπεριφέρεται σαν τα παλιά καλά pre-45nm bios (εποχές 965, P35 και X38 - αν θυμάμαι καλά στην X38-DQ6 με το F3 ...) ... Μου τα είπε ο DeDaL ... Αλλά δεν έχω ιδέα πως γίνεται :(

;P.. ;P.. ;P..

Οσο ζω μαθαινω ... :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now