hwbot

HwBox Hellas O/C Team: SuperPi 1M Scores

Recommended Posts

μονο αυτο θα κρατησω ολα τα αλλα θα παρουν δρομο εχω παθη πλακα απο την αποκριση του cpu και το ποσο παγωμενος ειναι

(δεν θα δωσο μονο το pot και την μπουκαλα):drinks:

Link to comment
Share on other sites

Απόκριση - αυτό ακριβώς που είπες. IMC, είναι κάτι που καιρό ήθελα να ξαναζήσω. Ψήνομαι (κάπου στο 20-30% είμαι) να μην πάω σε i7 setup και να τα σκάσω για ένα υπερ-τούμπανο Phenom II AM3....

Link to comment
Share on other sites

Απόκριση - αυτό ακριβώς που είπες. IMC, είναι κάτι που καιρό ήθελα να ξαναζήσω. Ψήνομαι (κάπου στο 20-30% είμαι) να μην πάω σε i7 setup και να τα σκάσω για ένα υπερ-τούμπανο Phenom II AM3....

Κοίτα εγώ από επιδόσεις τι να τις κάνω μόνο mozilla τρέχω , θέλω κάτι που να κλοκάρει πολύ και να παίζω με τις ώρες και μου αρέσει παρομοίως αυτή η ιδέα, αλλιώς πάω για 8700..:P..

Link to comment
Share on other sites

Eγω για σπασιμο λεω οτι του τα δινουν τα κομματια αυτα .....ειναι διαλεγμενα.....χαχαχαχαχχαχαχ πλακα κανω

Εισαι πολυ τυχερος....

Οταν θα παω να παρω καινουριο cpu θα τον διαλεξεις εσυ....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όπως είσαι και αφού κατεβάσεις το OCX SPi Tweaker δοκίμασε το εξής :

SuperPi σε Real Time Priority φυσικά και LSC = 1. Ωραία μετά από αυτά τώρα ...

Άνοιξε το SuperPi ... Κλείσε το explorer.exe ... Πάτα New Task ---> cleanmgr /sagerun:50 ;) Άνοιξε το SPi Tweker.exe και πάτα το κουμπί clean ... όταν τελειώσει μην το κλείσεις ... Τρέξε τώρα ... 3x16K test, 1x128K, 1x1M, πάτα μετά πάλι να τρέξεις το 1Μ και περίμενε στο OK log ... CW File Size = 512MB, C, D (ή όπως αλλιώς το λένε ;)), Single File Size = 1024KB, Τσέκαρε το IV box μόνο, Sleep Period = 38sec, τσέκαρε και το exit after execution ... Αφού τελειώσει το CW process και κλείσει το πρόγραμμα, τότε ξανά New Task ---> cleanmgr /sagerun:50 ;)

Αφού και αυτό τελειώσει, κλείσε τον task manager και τρέξε το 1Μ πατώντας OK :T:

Μετά όμως θέλω να μου πεις το score ok ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now